Täna õhtul Kanal 11-s Neeme Raud saates "Siin Tallinn": millal kõik soovitud siiski vaktsineeritud saavad?

"Siin Tallinn" saatejuht Neeme Raud.

Meedia

Täna õhtul Kanal 11-s Neeme Raud saates "Siin Tallinn": millal kõik soovitud siiski vaktsineeritud saavad? (1)

Kanal 11 saates "Siin Tallinn" algusega täna kell 21.30 uurib saatejuht Neeme Raud, millal kõik soovitud siiski vaktsineeritud saavad? Kas juhul, kui 65+ elanike seas ei ole suudeta täita 70% normatiivi, jäävadki nooremad nädalateks/kuudeks ootama?  Stuudios on Tervise- ja Tööministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse ja Tallinna linnakantsler Kairi Vaher.

Kõik paistavad nõustuvat, et läinud nädalavahetusel Tallinnas läbiviidud massivaktsineerimine ei läinud kaugeltki nii nagu plaaniti. Mida tehti valesti? Kas see, et vaktsineeriti ka kohale tulnud nooremaid kui 61 aastasi, oli kuritegu? Mida on kogu protsessesist õppida? Kas nö. „õppimisaeg“ ei ole kestnud juba liiga kaua – alati võib ju vajalikke õppetundide saamisega läbikukkumisi mugavalt põhjendada? Ja peamine küsimus – millal kõik soovitud siiski vaktsineeritud saavad? Kas juhul, kui 65+ elanike seas ei ole suudeta täita 70% normatiivi, jäävadki nooremad nädalateks/kuudeks ootama?

Konkreetsed küsimused, konkreetsed vastused. Stuudios on Tervise- ja Tööministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse ja Tallinna linnakantsler Kairi Vaher.

Kriis tähendab ka töötuse suurenemist. Tallinnas on juba üle 20 tuhande töötu. Millist konkreetset rahalist ja muud tuge võivad töö kaotanud tallinlased saada Töötukassalt, mida Tallinna linnalt? Stuudios on Tallinna linnakantsler Kairi Vaher ja Töötukassa Tallinna ja Harjumaa osakonna juhataja Siim Sarapuu. Olukorda tööturul kommenteerib ka SEB analüütik Mihkel Nestor.

Hea uudis ka: vabakutselistel kultuuritegelastel on kriisi ajal korralik riigi poolne tugi. Muretsetakse mis saab siis, kui kriis läbi saab? Vabakutseliste nimel räägib kunstnik ja režissöör Sandra Jõgeva, kes viimased nädalad võidelnud ka oma ema Malle Leisi tööde võltsingute vastu kunstiturul. Riigi poolt on stuudios Kultuuriministeeriumi kunstinõunik Maria Kristiina Soomre.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...