Tarbijakaitseamet hoiatab auhinnamängu reklaamiva kahtlase kirja eest

Tarbijakaitseamet hoiatab auhinnamängu reklaamiva kirja eest, mille sisu ja tingimused on segased. Ka Pealinna toimetusega võttis ühendust murelik tallinlane, kes soovib inimesi hoiatada.

Pilt: Scanpix

Tarbijakaitseamet hoiatab auhinnamängu reklaamiva kahtlase kirja eest (50)

Ivo Karlep

Tarbijakaitseamet hoiatab auhinnamängu reklaamiva kirja eest, mille sisu ja tingimused on segased. Ka Pealinna toimetusega võttis ühendust murelik tallinlane, kes soovib inimesi hoiatada.

"Meieni on jõudnud info, et osade inimeste postkastidesse jõudnud kirjas reklaamitakse suurt auhinnamängu väärtusega 35 000 eurot. Kirja on saatnud Suure Auhinnamängu Komitee ehk RD Direct Estonia OÜ," teatas amet sotsiaalmeedia vahendusel.

"Kirjas teavitatakse, et teile saabub kahe nädala jooksul veel punane ümbrik. Arusaamatuks jääb, mis on selle mängu sisu ning osalemistingimused. Uurime seda täpsemalt. Kuniks pole teada, millega on tegu, soovitame sellele ega järgmistele kirjadele mitte reageerida," manitseb amet.

Pealinna toimetusega ühendust võtnud Lembit (nimi muudetud) sai oma päris postkasti kirja, milles paluti tal valmis olla, et kahe nädala pärast saabuva järgmise kirja juhtnööride järgi talitades võib ta võita 35 000 eurot. "Esmane tunne oli, et vigases eesti keeles koostatud elektrooniliste petukirjade kõrvale on tekkinud soravas eesti keeles koostatud sarnanev skeem," kommenteeris Lembit oma postkastist leitut.

Kirjas oli firma nimi ja aadress ning telefon, kuhu tuleb helistada, kui kahe nädala jooksul ei ole uut kirja tulnud. Kirjal seisis all leedupärane nimi. Lembit helistaski näidatud telefonil, aga kanges eesti keeles kõnelev naisterahvas tegi talle selgeks, et ta peab ikka uue kirja ära ootama ning siis tegema kõik nii nagu selles kirjas kästakse, et võita 35 000 eurot.

Lembit ise arvab, et usutavasti on selle taga samasugune skeem, nagu juba ennegi saadetud petukirjadel, kus hakati inimeste käest nõudma oma pangaandmeid koos isikuandmetega. Toimetuse poole sundis Lembitut pöörduma soov hoiatada kaasinimesi, et nad oleksid ettevaatlikud ega saadaks oma konfidentsiaalseid pangaandmeid igale küsijale. "Arvatavasti on lihtsameelseid, kes sellisele vormiliselt kenale kirjale tu võivad ohvriks langeda, aga  loodan, et ennetav teavitustöö aitab seda vältida," selgitas Lembit.  

Kirja saatnud firma tausta uurides selgus, et tegu on neli kuud tagasi registreeritud ettevõttega RD Direct Estonia OÜ, kes tegusteb Sõpruse puiestee 145 asuvas ärimajas ja  põhitegevuseks on märgitud kirjastamine. Loosimine ise pidi klienditeenindaja sõnul aset leidma alles aasta pärast. Lembit ootab nüüd järgmist kirja, kus luibati anda täpne tegutsemisjuhend, kuid ei kavatse mingil juhul välja anda endast selliseid andmeid, mis võiksid teda ennast kahjustada. Lihtsalt heast peast välja pandav 35 000 eurone preemia tekitab aga kahtlust igaühes.

 

50 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...