Tiit Terik: Tallinn ei raja salaja teed läbi Harku raba

Tallinna linnavolikogu ja Keskerakonna Nõmme piirkonna esimehe Tiit Teriku sõnul ei vasta tõele SDE levitatavad jutud, nagu oleks linn salaja plaani võtnud tee rajamise läbi Harku raba.

Pilt: Ilja Matusihis

Tiit Terik: Tallinn ei raja salaja teed läbi Harku raba

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Tallinna linnavolikogu ja Keskerakonna Nõmme piirkonna esimehe Tiit Teriku sõnul ei vasta tõele SDE levitatavad jutud, nagu oleks linn salaja plaani võtnud tee rajamise läbi Harku raba.

"Tee ehitamine läbi Harku raba pole ei Tallinna, veel vähem nõmmekate huvides. Veelgi enam – kodanikuühenduste ettepanekul on Tallinna linn algatanud Harku raba pealinna piiresse jääva osa kohaliku kaitse alla võtmise protsessi," vahendas Keskerakond Teriku sõnu.

Tema kinnitusel on sotsid ilmselgelt alustanud valimiskampaaniat, kuid segaduse ja paanika külvamine pole inimeste suhtes aus ega vastutustundlik.

"Luuakse kunstlikke probleeme ja siis võideldakse nendega," märkis Terik ja lisas, et Tallinna linna seisukohast pole tee rajamine läbi Harku raba kuidagi põhjendatud. "Esiteks on Harku raba oluline rekreatiivala. Teiseks käivad praegu suuremahulised teetööd Tähetorni tänaval, mis pärast valmimist peaks koos Paldiski maanteega katma selle vajaduse, mida aastaid tagasi loodeti lahendada läbi raba ehitatava teega."

"Kunagi oli tõepoolest Laagris asuva Topi liiklussõlme kavandamisega seoses
ühe variandina laual täiendava ühendustee rajamine läbi raba, kuid seda
võimalust praegu ei kaaluta. Üldplaneeringus on küll teekoridorid reserveeritud, aga isegi kui kunagi on selline sõnastus dokumenti jäänud, siis täna on linna seisukoht, et looduse ja linlaste elukeskkonna arvelt seda teed ei ehitata," selgitas Terik. "Kohtusin 22. mail Tallinna selle valdkonna juhtidega. Abilinnapead Kalle Klandorf ja Andrei Novikov, Tallinna transpordiameti ning keskkonna- ja kommameti juhataja kinnitasid, et seda plaani pole."

Kodanikuühenduste ettepanekul on Tallinna linn algatanud Harku raba pealinna
piiresse jääva osa kohaliku kaitse alla võtmise protsessi, kuna ministeerium ja riigi keskkonnaamet ei pidanud riikliku kaitseala moodustamist põhjendatuks.

"Eelnõu avalik väljapanek toimus eelmise aasta aprillis ning avalik arutelu mais. Kaitse-eeskirja kohta esitasid arvamuse ka erinevad riigiasutused ning telliti täiendavad uuringud. Pärast kaitse-eeskirja kinnitamist Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti poolt liigub see edasi Tallinna linnavolikogusse, kus volinikel on vaja teha otsus raba kaitse alla võtmise osas. Volikogu päevakorda jõuab see kindlasti sügisel," märkis Terik ja lisas, et vaatamata sellele, et riikliku kaitseala moodustamist ei peetud otstarbekaks, teenib kogu rabaala kaitse all olemine kohalike elanike huve.

"Seetõttu plaanin lähiajal kohtuda Harku vallajuhtidega ja seda teemat põhjalikumalt arutada, et ka nemad algataksid analoogse protsessi, sest Tallinna territooriumile jääb vaid väike osa Harku raba territooriumist," kinnitas Terik.

Harku raba pole ainult nõmmekate vaba aja veetmise meelispaik, seal armastavad vabas õhus treenida ning jalutada ka Mustamäe, Haabersti ning Kesklinna ning ka naabervaldade Laagri ja Saue elanikud.

Laadimine...Laadimine...