Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves lahutavad abielu

President Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves on otsustanud lahutada 2004. aastal sõlmitud abielu.

Pilt: Scanpix

Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves lahutavad abielu (1)

President Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves on otsustanud lahutada 2004. aastal sõlmitud abielu.

Abielu lahutamine on põhjalikult kaalutud ühine otsus ja kokkuleppe kohaselt jõustub abielulahutus 30. aprillil, teatas presidendi kantselei BNS-ile.

Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves jätkavad ühiselt tütre kasvatamist, Ärma talu jääb Toomas Hendrik Ilvese ainuomandisse ja on tema kui presidendi ametikodu.

Lahutuse jõustumise järel ei laiene Evelin Ilvesele enam presidendi ametihüve seaduses sätestatud presidendi abikaasaga seotud hüved.

Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves käsitlevad oma otsust abielu lahutada nende isikliku elu küsimusena, mis ei ole seotud riigipea ametitegevusega. Nad paluvad avalikkuselt ja ajakirjanduselt ennekõike oma alaealise lapse huve ja tundeid esikohale seades mõistvat suhtumist.

1952. aastal sündinud Toomas Hendrik Ilves ja 1968. aastal sündinud Evelin Ilves, neiupõlvenimega Evelin Int abiellusid 2004. aastal, aasta varem oli neil sündinud tütar Kadri Keiu. Mõlemale oli tegemist teise abieluga. Toomas Hendrik Ilvesel on eelmisest abielust poeg Luukas Kristjan (sündinud 1987. aastal) ning Juulia (sündinud 1992. aastal).

Avalikkusse jõudsid kuuldused probleemidest Ilveste pereelus mullu augustis, kui Evelin jäi õhtuses Tallinnas kohvikus Komeet kaamerasilma ette üht noormeest suudeldes. Seejärel kirjutas Evelin Ilves oma Facebooki lehel: "Mul on praegu kanda üks raskemaid aegu. Palun andestage, kellele olen haiget teinud."

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...