Turnivad lapsed kahjustasid Vabaduse platsi valgusparki

"Kahju, et inimesed ei oska ilu silmaga nautida. Loodame, et järgmiste saarekeste lisandumisel on hoiatus antud ja samalaadseid juhtumeid ette ei tule," lisas Mupo juhataja Aivar Toompere.

Pilt: Tallinna Munitsipaalpolitsei Amet
Politsei

Turnivad lapsed kahjustasid Vabaduse platsi valgusparki

Toimetaja: Sandra Lepik

"Installatsioon on õrna konstruktsiooniga ning ei ole ette nähtud ronimiseks või nende vahelt läbi pugemiseks. Oht oli, et installatsioon lõhutakse ja lapsed võivad end vigastada," selgitas Mupo juhataja Aivar Toompere.

Eelmisel nädalal avati Vabaduse platsil sinna kavandatava valguspargi esimene kolmest valgussaarekesest. Ilus ilm ja I advent  tõi kohale palju uudistajaid, sealhulgas väikelastega peresid. Kahjuks kujunes õhtuks välja olukord, kus kohale tuli kutsuda mupo patrull, et liig-innukaid inimesi korrale kutsuda ja installatsioone kaitsta. Installatsiooni erinevad elemendid ning nende aluspõhi oli saanud kahjustusi ning vastu tuli võtta otsus – järgmisel päeval paigaldada kogu mooduli ümber kaitsevõre. Lähipäevadel kaitsevõred eemaldatakse ja paigaldatakse piirded igale installatsioonile eraldi. 

Toompere sõnul, kes ka ise ilusat vaatepilti nautima oli tulnud, oli põhiprobleemiks see,  vanemad oma lastel segamatult valguselementide vahele turnima lubasid.

"Installatsioon on õrna konstruktsiooniga ning ei ole ette nähtud ronimiseks või nende vahelt läbi pugemiseks," ütles ta. "Oht oli, et installatsioon lõhutakse ja lapsed võivad end vigastada. Lisaks majanduslik kahju – tegemist on päris kalli valguslahendusega."

Juba eile õhtuks oli valgussaareke ümbritsetud kaitsevõrega. "Kahju, et inimesed ei oska ilu silmaga nautida. Loodame, et järgmiste saarekeste lisandumisel on hoiatus antud ja samalaadseid juhtumeid ette ei tule," sõnas Toompere.

Laadimine...Laadimine...