VAATA OTSE! Kallas tutvustas ohutasemete valgusfoori ja teeb riigikogus avalduse

Peaminister Kaja Kallas.

Pilt: Mats Õun
Video Eesti

VAATA OTSE! Kallas tutvustas ohutasemete valgusfoori ja teeb riigikogus avalduse

Peaminister Kaja Kallas rääkis neljapäeval "Terevisioonis", et valitsusel on kavas välja tulla viirusega elamise niinimetatud valge raamatuga, mis annab ühiskonnale teadmise, mida teha, et ohutase ei tõuseks.

Peaminister Kaja Kallas teeb neljapäeval kell 10 algaval riigikogu istungil poliitilise avalduse, et tutvustada koroonaviiruse mõjude leevendamise plaane.

"Valge raamatu mõte ongi jõuda sinna, et igaüks meist teab, mis on need sammud, mida igaüks saab teha, et ohutase ei jõuaks järgmisele tasemele," märkis ta ja lisas, et praegu on ühiskond ohutase punases.

Kallase sõnul määrab valitsus ohutaseme koos teadusnõukojaga numbritest lähtuvalt ning inimestel endil pole vaja koroonanumbreid jälgida, vaid juba tegutseda vastavalt ohutaseme käitumisjuhistele.

"Inimestele on olulised selged sõnumid ja selleks ongi valge raamat," märkis Kallas.

"Peame õppima viirusega elama ja teaksime, mida on vaja igaühel tehas, et ohutase ei liiguks sinna, kus valitsusel on vaja hakata kehtestama olulisi piiranguid," selgitas Kallas.

Kallase sõnul hõlmab valge raamat juhiseid kogu ühiskonnale - inimestele, ettevõtetele, organisatsioonidele.

Kava saadetakse neljapäeval avalikule konsultatsioonile, et koguda riigi ja ühiskonna kiiremaks taastumiseks ettepanekuid ka ettevõtetelt, vabaühendustelt ja nende esindusorganisatsioonidelt ning teistelt huvirühmadelt.

Laadimine...Laadimine...