VAATA VIDEOT TALLINNA MARATONI PRESSIKONVERENTSIST. Tänasest pühapäevani vallutab Tallinna Eesti suurim jooksusündmus

Tänasest pühapäevani toimub Tallinnas Eesti suurim jooksusündmus Tallinna Maraton koos Sügisjooksuga. Pakutakse ka kultuurielamusi – nii täna, homme kui ka pühapäeval esinevad Vabaduse väljakul Eesti armastatud artistid.

Pilt: Dmitri Povilaitis

VAATA VIDEOT TALLINNA MARATONI PRESSIKONVERENTSIST. Tänasest pühapäevani vallutab Tallinna Eesti suurim jooksusündmus

Toimetaja: Toomas Raag

Tänasest pühapäevani toimub Tallinnas Eesti suurim jooksusündmus Tallinna Maraton koos Sügisjooksuga. Pakutakse ka kultuurielamusi – nii täna, homme kui ka pühapäeval esinevad Vabaduse väljakul Eesti armastatud artistid.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on Tallinna Maraton pealinna kõige silmapaistvam traditsiooniline spordisündmus. "Lisaks sportliku ja aktiivse eluviisi propageerimisele Tallinna ja Eesti elanike seas on Tallinna Maratonil märkimisväärne majanduslik mõju," ütles Kõlvart. "Jooksuvõistlusele saabub külalisi ligi 70 riigist, andes võimaluse Tallinna laiemalt tutvustada." "Kutsun üles rahvaspordipeol kas osalema või kaasa elama. Linnaliikluse seisukohalt palun varuda kannatlikkust. Oluline on arvestada jooksude toimumisaegadega eriti laupäeva õhtul ning pühapäeva hommikul ja keskpäeval  - siis on Põhja-Tallinnas, Haaberstis ja kohati kesklinnas autoga liikumine raskendatud," ütles linnapea.

Tallinnas spordi valdkonda kureeriva abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on ees ootav nädalavahetus väga eriline, mis toob linna südamesse tuhandeid jooksusõpru üle maailma. "Nii jooksu korraldajad, kui ka Tallinna linn on pingutanud, et maratoni nädalavahetus kujuneks meeldejäävaks spordipeoks ja suursündmus pakuks kõigile, nii osalejatele, pealtvaatajatele, kui ka linnaelanikele, vaid positiivseid kogemusi ja elamusi," rääkis Belobrovtsev ja lisas: "Tallinna Maraton on linna spordiaasta tähtsündmus, mille õnnestumisse on  aasta jooksul panustanud sajad inimesed tuhandeid töötunde. Tänan Tallinna Maratoni korraldajaid, vabatahtlike ja kõiki, kes on andnud Tallinna Maratoni korraldamisse oma panuse." 

Täna õhtul on programmi sissejuhatusena kavas 5 kilomeetri pikkune Nike noortejooks. Jooksu start ja finiš on Vabaduse väljakul. Nike noortejooksule on oodata üle nelja tuhande osaleja. Noortele esinevad reedel Vabaduse väljakul DJ Anton Must, Villemdrillem ja Eesti laulul tuntuks saanud Stefan.

Homme kell 11 on Hirvepargis Mesikäpa lastejooksud, kuhu on end kirja pannud üle 2000 väikese jooksusõbra. Lapsi saab tasuta registreerida www.jooks.ee

Kell 17 antakse Vabaduse väljakult lähe 20. juubelit tähistavale 10. km pikkusele Optibet Sügisjooksule. Finiš on esmakordselt Viru väravate juures, otse Vanalinna piiril.

Kell 18 algab Vabaduse väljakul kontsert, kus astuvad üles Liis Lemsalu Band ja ansambel Kala, kes pärast 7 aastast pausi astub esmakordselt lavale kell 19.15, kohe pärast 10 km jooksu võitjate autasustamist.

Pühapäeval, 8. septembri hommikul kell 9 algab klassikaline 42,195 km pikkune maratonijooks. Kell 10.15 antakse start poolmaratonist osavõtjatele. Mõlema distantsi start ja finiš on esmakordselt Viru väravate juures.

Kell 12.30 on Vabaduse väljakul Tallinna Maratoni ja Eesti meistrivõistluste võitjate autasustamine. Kohe pärast autasustamist astub üles Karl-Erik Taukar Band.

Kõik kontserdid on tasuta.

Rohkem infot vaata siit

Liiklusest ka Tallinna Transpordiamet teatab, et eeloleval nädalavahetusel, 6.-8. septembril  toimuva Tallinna Maratoni ja Sügisjooga kaasnevad ulatuslikud liiklusmuudatused ja ühissõidukite ümbersuunamised, mille kohta saab täpsemat teavet Tallinna kodulehelt aadressil /www.tallinn.ee

"Tasuta ühistranspordi lubamine loob Baltikumi suurimast rahvaspordipeost osavõtjaile oluliselt paremad võimalused ürituse ajal Tallinnas liikumiseks ning annab linnale sobiva kuvandi keskkonnasõbraliku liikumise kuu käivitamisel," ütles Tallinna abilinnapea Andrei Novikov.

Ürituse korraldaja väljastab igale üritusel osalejale Tallinna maratoni osaleja rinnanumbri, mille ettenäitamisel võimaldatakse tasuta ühistranspordi kasutamine Tallinnas ajavahemikul 6.-8. september 2018.

Tulenevalt häiretest ühistranspordi töös palutakse nädalavahetusel sihtkohta jõudmiseks tunduvalt enam aega varuda.

Lisainfot saab ka Tallinna Maratoni liiklusliinilt: e-postiaadressil liiklus@jooks.ee või telefonilt 53 965 559.

Laadimine...Laadimine...