VIDEO! Abituriendid saavad enne riigieksamit teha koroonatesti

Kõige esimese eksami, milleks on eesti keele eksam, sooritavad abiturendid 19. aprillil. Testi saab anda 16. aprillil.

Haridus

VIDEO! Abituriendid saavad enne riigieksamit teha koroonatesti

Carola-Kristiina Kröönström

"Me oleme otsustanud, et kõik õpilased teevad teste oma koolides, mis on enamuse jaoks kõige mugavam variant. Otsustasime lisaks, et testijad on kooliõed, kel on kõrge pädevus seda teha," ütles Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Aprilli teises pooles ootavad abiturente Eestis riigieksamid. Kuna eksameid tuleb sooritada koolis koha peal, siis on kõigil abiturentidel võimalus 3 päeva enne igat eksamit teha koroonaviiruse test.

"Me oleme otsustanud, et kõik õpilased teevad teste oma koolides, mis on enamuse jaoks kõige mugavam variant. Otsustasime lisaks, et testijad on kooliõed, kel on kõrge pädevus seda teha," ütles Belobrovtsev.

Proovi andmine toimub kurguloputusvedeliku meetodil. Kui õpilasel peaks ilmnema positiivne testitulemus, jääb ta karantiini ning saab eksami sooritamiseks uue aja. Testimine on vabatahtlik ning kui õpilane seda teha ei soovi, saab ta ikka eksamile minna.

"Ma arvan, et siin on noortel mõtlemist. Kindlasti on tööd ka klassijuhatajatel, kes hakkavad tegema selgitustööd. On ka oluline, et koolid oleksid eksamiteks praeguse viiruse leviku olukorras valmistunud. Meie eelmise aasta kogemusest juba teame, mitu meetrit vahet peab olema, meil on kõik mõõdetud juba ja skeemid tehtud, seega õpilased võivad end eksaamile tulles turvaliselt tunda," sõnas Tallinna Reaalkooli direktor Ene Saar.

Kuid kuidas on viimasel aastal kulgenud hübriidõppe ajal õpilased suutnud ise eksamiteks valmistuda?

Vestlesime Tallinna Reaalkooli abiturendi Hugoga, kes on seadnud eesmärgi saada matemaatika eksamil vähemalt 95 punkti ja eesti keeles 80. Noormees tõdeb, et kuigi alguses oli distantsõppe ajal keeruline end õppima motiveerida, siis just viimastel kuudel on ta saanud õppimisele pühenduda jällegi rohkem kui kunagi varem.

"Kui varem olid trennid ja kool, siis ei olnud aega nii palju, et uurida, mis maailmas toimub ja kõiki ajalehti läbi lugeda. Kuna aga nüüd ei ole midagi teha, siis laiendangi vabal ajal enda silmaringi," ütles Hugo.

Kõige esimese eksami, milleks on eesti keele eksam, sooritavad abiturendid 19. aprillil. Testi saab anda 16. aprillil.

Laadimine...Laadimine...