VIDEO! Gloria omanik Dmitri Demjanov: head toitu ei ole kunagi palju

Hindajaid võlus Põhja-Eesti oma karguse ja lihtsusega, kust ei puudu ka paras annus romantikat. Plaanile anda uus elu suveköökidele antakse uus võimalus. 

VIDEO! Gloria omanik Dmitri Demjanov: head toitu ei ole kunagi palju

Liisa Tupits

"Head toitu ei ole kunagi palju. Siin tekib hea võimalus lihtsalt kommunikeerida, seda ka väljapoole oma restorani ja kasutada see võimalus ära. Selles mõttes, et veelgi arusaadavamaks muuta oma restorani formaat ehk köögi eripära ja tõsta selle kvaliteeti," ütles Eesti kulinaaria instituudi asutaja ja restorani Gloria omanik Dmitri Demjanov.

Juba kuuendat aastat valitakse maaeluministeeriumi algatusel Eesti toidupiirkonda. Tänavu võtab selle tiitli Läänemaalt ja Haapsalult üle Põhja-Eesti. Toidupiirkonna valimise eesmärgiks on piirkondade tugevdamine läbi toidukultuuri. Tiitel toob soodsaid võimalusi ka Tallinnale.  

"Tervitan Tallinnat ja soovin Põhja-Eesti toiduaasta puhul õnne, sest see on tegelikult meie ühine toiduaasta. Juba linnaaegade algusest on maalt toitu linna toodud ja tegelikult on ka praegu paljude Tallinna restoranide menüüs Põhja-Eesti kohalike väike ja pereettevõtete poolt valmistatud toidud. Kutsume ka kõiki teisi üles rohkem just kohalikku toitu tarbima," rääkis Põhja-Eesti toidupiirkonna kommunikatsiooniekspert Katrin Kull Tallinna uudistele.

Toidupiirkonna võrgustiku ülesehitamisega alustas Põhja-Eesti juba 2010. aastal, tänaseks on piirkonnal oma märgis "Põhja-Eesti kohalik toit", mida kannab üle 51 ettevõtte. Hindajaid võlus Põhja-Eesti oma karguse ja lihtsusega, kust ei puudu ka paras annus romantikat. Plaanile anda uus elu suveköökidele antakse uus võimalus. 

"Kindlasti tähendab see ühe piirkonna jaoks seda, et nad on oma kohaliku toiduga rohkem pildil. See on sellele piirkonnale hea võimalus teha turismi turundust, sest et ükskõik kuhu piirkonda me Eestis ka ei reisiks, siis tegelikult süüa tahame alati saata," leidis Maaeluministeeriumi Ekspordi ja turuarenduse büroo nõunik Kerli Nõges.

"Head toitu ei ole kunagi palju. Siin tekib hea võimalus lihtsalt kommunikeerida, seda ka väljapoole oma restorani ja kasutada see võimalus ära. Selles mõttes, et veelgi arusaadavamaks muuta oma restorani formaat ehk köögi eripära ja tõsta selle kvaliteeti," lisas Eesti kulinaaria instituudi asutaja ja restorani Gloria omanik Dmitri Demjanov.  

Toidupiirkonna tiitleid on kandnud varasematel aastatel ka Hiiumaa, Peipsimaa, Pärnumaa, Vana Võromaa ning viimati Haapsalu ja Läänemaa, kes mais piirkonna sümboli 1,5 meetri pikkuse kahvli Põhja-Eestile üle annab. Inspireerituna Põhja-Eestile iseloomulikest paepealsetest rannamaadest valiti tänavuseks tunnuslauseks "Paepealsed maitsed".  

Laadimine...Laadimine...