VIDEO! Haukanõmm: inimesed tõesti tahavad oma hooviala rohkem korda teha

"Hea meel on tõdeda, et järjest rohkem tuleb ka rattamajade taotlusi ja rattaparklate rajamiseks. Ning muidugi valgustus on ka alati teema, et talved on meil pikad ja hoovid on tihtipeale pimedad," lausus Tallinna Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Pilt: Mats Õun
Tallinn Keskkond

VIDEO! Haukanõmm: inimesed tõesti tahavad oma hooviala rohkem korda teha

Liisa Tupits

"Huvi projekti "Hoovid korda" vastu annab väga selgelt märku sellest, et inimesed tõesti tahavad oma hooviala rohkem korda teha ja tõsta turvalisust. Osad meie korteriühistud on mitmeid aastaid järjest olnud väga tublid ja taotlenud järjest erinevatel aastatel kas siis jätkutegevusteks rahastust ja seda ka saanud," rääkis Tallinna Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Tänavu toetatakse Tallinnas korteriühistuid oma elukeskkonna parandamisel juba 15. aastat järjest. Projekti raames "Hoovid korda" mis on suunatud just korterelamute õuealade korrastamisele, laekus Kesklinna 42 taotlust, mille  hulgast valiti välja 20 korteriühistut, kes saavad ka rahastuse.

Lastekodu tänava elanik Milvi Vasli, kes taotles toetust tänavu juba kolmandat korda, peab projekti äärmiselt tänuväärt algatuseks. Kui mullu sai koduhoov kaetud killustikuga siis sel korral taotleti kivisillutist.

"See on ikka väga suur abi, et meil eelmine aasta see õnnestus, saime toetust ja see aasta ka. Me oleme väga õnnelikud ja me väga ootame teostust. See on ikka muidu väga kallis, et me ei oleks seda ise saanud teha," lisas Vasli.

Taotluste hindamisel lähtuti põhikriteeriumidest, milleks on linnaruumi üldilme parandamine ja atraktiivsus, hoovi terviklahendus, turvalisus, omafinantseeringu suurus. Korteriühistud küsisid toetust peamiselt näiteks hooviala katendi parendamiseks, piirdeaedade uuendamiseks ja prügimaja rajamiseks.

"Hea meel on tõdeda, et järjest rohkem tuleb ka rattamajade taotlusi ja rattaparklate rajamiseks. Ning muidugi valgustus on ka alati teema, et talved on meil pikad ja hoovid on tihtipeale pimedad," lausus Haukanõmm.

Linn hüvitab tööde maksumusest kuni 70%, mis võib ulatuda 16 000 euroni kalendriaastas. Et ühe hoovi kohta võib toetust saada kokku kuni 40 000 eurot, on võimalik esitada taotlus mitmel aastal.

Laadimine...Laadimine...