VIDEO! Helme: võõrtöölised põllumajanduses saavad esialgu Eestisse jääda

"Täna hommikul võeti koalitsiooninõukogus tööturu ennustusi vaadates vastu otsus, et praegu Eestis viibivate võõrtööliste viisat pikendatakse eriolukorra lõpuni pluss kaks kuud pärast eriolukorra lõppu, aga seda üksnes põllumajandussektoris," ütles siseminister Mart Helme.

Pilt: Mats Õun
Eesti

VIDEO! Helme: võõrtöölised põllumajanduses saavad esialgu Eestisse jääda (2)

Toimetaja: Toomas Raag

"Täna hommikul võeti koalitsiooninõukogus tööturu ennustusi vaadates vastu otsus, et praegu Eestis viibivate võõrtööliste viisat pikendatakse eriolukorra lõpuni pluss kaks kuud pärast eriolukorra lõppu, aga seda üksnes põllumajandussektoris," ütles siseminister Mart Helme.

"Meil on kokkulepe, et see ei ole otsus, mis projitseerub lõpmatusse – majanduskriis teeb omad korrektiivid ka põllumajandussektoris," ütles ta.

"Me näeme Itaalias ja Hispaanias, kuidas nõudluse kahanemine on tohutu – toitlustus ettevõtetel ei ole vaja enam niipalju produkte ja eksporttooteid," ütles ta.

Helme rõhutas, et olukorras, kus iga päev lisandub vähemalt 1000 tööpausil olevat inimest, kellest osa registreerib end ka töötuks, ei saa loota, et vana normaalusus tuleb tagasi.

"See on võrrand väga mitme tundmatuga," ütles ta.

"Ka meie lõunanaabritel on piirid kinni ja nad ei taha enam Eesti piima, meil tõenäoliselt seisab ees piimasõda lõunanaabritega," selgitas ta. "Me olema alustamas konsultatsioone Soome ja Lätiga, et meil oleks ühine majandusruum, aga see, millal me konkreetse tulemuseni jõuame, see ei sõltu Eesti valitsusest, vaid teistest osapooltest ja haiguse käitumisest," ütles Helme.

Helme: erakorraline lisatasu oli eelmise aasta töö eest

Siseministeeriumi ametkondade juhtide erakorralise premeerimise kohta ütles Helme, et erakorraline lisatasu oli määratud nende eelmise aasta töö eest: "Ma oleks võinud lükata allkirja andmist edasi, aga ma tõesti pean teile tunnistama, et ma olen nende viimase kuu aja tegevusest lihtsalt vaimustunud. Ma poleks uskunud, et need ametid nii kiiresti töötavad," sõnas ta.

"Ma valasin n-ö poliitilist verd omade eest," kommenteeris ta.

Kriisi- ja päästeabi toimib tõrgeteta

Häirekeskuse peadirektor Kätlin  Alvela ütles, et Häirekeskuse vabatahtlikud töötajad on vastanud alates eriolukorra käivitamisest kokku 28 000 kõnele ja rääkinud inimestega 1300 tundi.

"Eesti- ja venekeelsete inimeste infovajadus on sarnane – venekeelsete inimeste osakaal helistajatest on umbes üks kolmandik," selgitas ta.

Alvela ütles, et kõnesid analüüsitakse igapäevaselt ja koostöös ohvriabiga saab abivajava inimese suunata otse kriisinõustamisele, see kehtib ka lasteabi telefonile helistanud abivajajate kohta.

Päästeameti peadirektor Kuno  Tammearu ütles, et päästeameti võrgustik toimib hästi: kui abivajaja helistab numbril 112, siis päästemeeskond tuleb kohale.

Tammearu informeeris, et Saaremaa kriisijuhtimise toetamise põhifookuses on praegu haigla kriisiplaani täiustamine, hoonete tsoneerimine ja abi Kuressaare haiglasse appi saabuva meditsiinipersonali vastuvõtmisel.

 

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...