VIDEO! Inimesed on aktiivselt esitanud ideid eelarve kulutamiseks

Tallinna kaasava eelarve kogusumma 800 000 eurot. See jaguneb linnaositi vastavalt elanike arvule. Näiteks Põhja-Tallinn saab kulutada 102 020 eurot.

VIDEO! Inimesed on aktiivselt esitanud ideid eelarve kulutamiseks

"Võib tõdeda, et aktiivsed olid mitte ainult põlistallinlased, vaid ka need, kes räägivad inglise keeles – mõned ideed on ka inglise keeles. On päris palju tulnud ka vene keelt kõnelevate inimeste poolt," ütles Lasnamäe linnaosavanem Vladimir Svet.

Kaasavasse eelarvesse on laekunud juba ligi kakssada ettepanekut. Inimeste ärgitamiseks on linnaosades korraldatud ka mitu veebiseminari, kus selgitati nii kaasava eelarve ideede esitamise tingimusi kui ka põhimõtteid. Viimati peeti taoline seminar eile õhtul Kristiines.

Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe tõdes, et seminari korraldamine oli vajalik ettevõtmine. "Paljud, kes eile veebiseminari vaatasid, kuulsid esimest korda Tallinna kaasavast eelarvest," selgitas Riibe. 

Tallinna kaasava eelarve kogusumma 800 000 eurot. See jaguneb linnaositi vastavalt elanike arvule. Näiteks Põhja-Tallinn saab kulutada 102 020 eurot. "Põhja-Tallinna kogukond on olnud kõige aktiivsem. Me oleme Lasnamäest kahe projektiga ees, aga see on vaid vahekokkuvõte, sest 6. detsembrini on veel aega," nentis Põhja-Tallinna linnaosavanem Peeter Järvelaid.

Ettepanekuid, kuhu kaasava eelarve raha kulutada, saab esitada kuni 6. detsembrini. Ideid saab esitada nii digitaalselt, paberil linnavalitsuse teenindusbüroos kui ka linnaosavalitsustes. Seejärel sõelutakse välja need ettepanekud, mida on võimalik järgmise aasta jooksul ja eelarve piires teha. 

Lasnamäe linnaosavanem Vladimir Svet, kes veab ühtlasi kogu linna kaasavat eelarvet, teatas rõõmuga, et tänase hommikuse seisuga oli kokku laekunud 185 ettepanekut. "Võib tõdeda, et aktiivsed olid mitte ainult põlistallinlased, vaid ka need, kes räägivad inglise keeles – mõned ideed on ka inglise keeles. On päris palju tulnud ka vene keelt kõnelevate inimeste poolt," ütles Svet. 

Väljasõelutud ideed lähevad hääletamisele. Igaüks saab hääletada kuni kahe meelepärase ettepaenku poolt. Hääletamine ise toimub 18.-31. jaanuarini järgmisel aastal. 

Laadimine...Laadimine...