VIDEO JA FOTOD! Ühistransporti puhastatakse ja desinfitseeritakse kaks korda päevas

"Tänu abinõuetele, mis me rakendame desinfitseerimise näol ning see, et inimesi ei ole ühistranspordis väga palju, võime kindlalt öelda, et ühistranspordis liikumine on täna üsna ohutu," tõdes Tallinna Linnatranspordi AS juhatuse esimees Deniss Boroditš.

Pilt: Albert Truuväärt

VIDEO JA FOTOD! Ühistransporti puhastatakse ja desinfitseeritakse kaks korda päevas

Ivo Karlep

"Tänu abinõuetele, mis me rakendame desinfitseerimise näol ning see, et inimesi ei ole ühistranspordis väga palju, võime kindlalt öelda, et ühistranspordis liikumine on täna üsna ohutu," tõdes Tallinna Linnatranspordi AS juhatuse esimees Deniss Boroditš.

Tallinna Linnatransport desinfitseerib busse, trolle ja tramme kaks korda päevas. Ühe bussi märgpuhastamisele kulub poolteist tundi, kuivpuhastus võtab aega tunni jagu. Desinfitseerimine paneb bussi lõhnama haigla moodi piirituse hõnguliselt, ent kindlustab puhtuse igas mõttes. 

37images

 

"Lisaks sellele, et me oleme alati igal öösel busse puhastanud kuivpuhastusega, siis nüüd desinfitseerime veel lisaks," lisas Tallinna Linnatranspordi AS projektijuht Ruth Pärn, et see on tööd poolteist korda rohkemaks teinud.  

Eriolukord ja koduõppele üleminek on vähendanud nähtavalt reisijate hulka. Ühistranspordi liiklust see vähemalt esialgu ei mõjuta.  

"Muudatusi me see nädal ei tee, kuna ka ühistranspordis on oluline distants inimeste vahel," selgitas Boroditš, et tihe graafik vähendab inimeste arvu ühes sõidukis. "Tänu abinõuetele, mis me rakendame desinfitseerimise näol ning see, et inimesi ei ole ühistranspordis väga palju, võime kindlalt öelda, et ühistranspordis liikumine on täna üsna ohutu."

Tallinna abilinnapea Andrei Novikov ütles, et  sel aastal on Tallinna linnatranspordi kõikides lõppjaamades olemas desinfitseerimise vahendid. 

Samuti on terviseameti nõuannete põhjal koostanud praktilised hügieeninõuanded sõidukite  juhtidele.

"Nüüd puhastame käepidemeid mitu korda päevas, kui buss liinilt puhkepausile tuleb, et tagada  parem hügieen ja aidata kaasa viiruste levimise piiramisele. Tihendatud on busside päevasiseseid koristamisgraafikuid. See tähendab, et busside käsipuude ja muude kontaktsete detailide puhastamisele pööratakse varasemast rohkem tähelepanu," selgitas Novikov.

Ühistransport puhtam kui isiklik auto

 Abilinnapea sõnul puhastatakse ka kõiki STOP-nuppe, mistõttu ei ole vajadust nende kasutamist piirata. 

"Vaevalt, et keegi oma isiklikku autot nii tihti puhastab, nii et minu arvates on ühistranspordi kasutamine praegu sama turvaline nagu poes käimine," ütles Boroditš.

Kuna koolid praegu ei toimi ja ülikoolid on samuti kaugõppele üle läinud ning väga paljud inimesed töötavad kodus, siis on ka sõitjaid bussides märgatavalt vähem. Ka  eakaid inimesi on nüüd ühissõidukites palju vähem kui varem. vähem.  Bussides ei ole trügimist ja seda ohutum seal Boroditši sõnul ka praegu viibida.

"See on väga oluliselt vähendanud võimalust saada mingi pisik või viirus just ühissõidukis," ütles ta. Vaatamata kõigele peaksid inimesed ometi olema ka ühissõidukis ettevaatlikud ja mitte köhima ning aevastama teiste peale ning hoidma üksteisest kaugemale. Tühjad bussid, trammid ja trollid seda praegu võimaldavad.

Boroditši kinnitusel jäävad praegused  busside, trollide ja trammide  sõiduplaanid kehtima nii kaua, kui juhid pole massiliselt haigestunud ja suudavad neid sellisel moel käigus hoida.

"Omalt poolt püüame teha kõik, et meie kallim vara – sõidukite juhid, oleksid terved ja töövõimelised," lubas ta.

Viiruste levimise ajal on selleks piiratud inimeste liikumist juhi kabiinist mööda ja busside esiuksed on suletud. Linnavalitsus on otsustanud, et Tallinna ühissõidukid on eriolukorras tasuta kõikidele ja sõiduõigust praegu ei kontrollita. Aga inimestel võib soovitada ikka oma rohelist kaarti piiksuitada, kuna see annab linnale ülevaate sõitjate liikumise kohta ka praegu.

"Kui valitsus peaks kehtestama  mingid liikumispiirangud inimestele, siis tuleb võibolla  sõidugraafikud selle pilguga üle vaadata ja ehk ka muuta," ütles Boroditš. "Aga seni peame tagama linna arterite ehk ühistranspordi töö sellises režiimis nagu ta kogu aeg on toimunud. Inimesed peavad jõudma oma töökohtadele, nad peavad saama teha oma vajalikke käike. Kõigil pole ju neid võimalik teha oma isikliku autoga."


Laadimine...Laadimine...