VIDEO JA FOTOD! Viru tänava aknad muutusid esimesel advendil kontserdilavadeks

Viru tänava vaateaknad üllatavad advendiaja nädalavahetustel vanalinnas jalutajaid muusika ja tantsuga. 

Pilt: Mats Õun

VIDEO JA FOTOD! Viru tänava aknad muutusid esimesel advendil kontserdilavadeks (1)

Erki Varma

"Meil on täna Viru tänav muutunud muusikatänavaks, kontserdisaaliks ja meil on täna tunni aja jooksul neli akent, kus saab kuulata erinevat muusikat klassikast popini ja džässini," kiitis Tallinna Kesklinna vanem Monika Haukanõmm pühapäeval.

42images

 

Muusikaliste akende idee peale tuli tema sõnul Hopneri maja direktriss Anne Velt ning seda tehakse koostöös Siim Aimlaga ja toredate eesti muusikutega. "Täna avasime ka Katariina kirikus nähtamatu kuuseinstallatsiooni ning reedest pühapäevani on võimalik sinna kirikusse sisse astuda, nautida vaikset muusikat, panna küünal põlema ning vaadata, kuidas näeb välja üks nähtamatu kuusk," rääkis Haukanõmm, kelle hinnangul tasub see kindlasti üles otsimist.

"Aga juba järgmisel nädalavahetusel siinsamas Viru tänaval on, ärkavad taas kord aknad ellu aga siis juba hakkavad need tantsija aknad meile tantsima. Nii et tasub tulla igal nädalavahetusel," lubas Kesklinna vanem.

Viru tänava vaateaknad üllatavad advendiaja nädalavahetustel vanalinnas jalutajaid muusika ja tantsuga. 19. detsembril kell 16 elustuvad aknad väikesteks kontsertideks, tuues möödujateni džässi, poppi ja ka klassikalist muusikat. Aknad alates Viru väravatest löövad järjest kontserdilavana särama täpselt 15 minutiks ja pakuvad muusikaelamust ühel päeval kokku tunni jagu. Jõulumeeleolust kantud programmi pani kokku Siim Aimla koostöös Georg Otsa muusikakooliga.

5. ja 20. detsembril algusega kell 16 muutuvad Viru tänava aknad aga tantsulavaks, kus Eesti Tantsuagentuuri tantsukooli kasvandike esituses saab näha nii balletti kui kaasaegset tantsu. Tantsivad aknadki on möödujatele imetleda vaid hetkeks. Koreograafid-juhendajad on Helena Pihel, Liisa Laine ja Julia Koneva ning klassikalise tantsu õpetajad Dagmar Rang-Saal ja Valeria Januškevitš.

Vanalinna elavate jõuluakende projekti eestvedaja ja korraldaja on Hopneri Maja koos Kesklinna valitsusega ning see kuulub Tallinna aastalõpuprogrammi „Muinasjutulised jõulud vanalinnas“. Projekt saab teoks tänu koostööle vanalinna hoonete omanike ja haldajatega, kes peavad oluliseks rikastada keskaegset linnaosa kultuurielu ja uut laadi ettevõtmistega.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...