VIDEO! Kallas koalitsioonikõnelustest: maksude osas tulime Keskerakonnaga keskpõrandale kokku

"Meil on teemad, kus meil on selged eriarvamused. Kui üks osapool on ühes ääres ja teine teises ääres, siis on kompromiss tulla keskele kokku," sõnas Reformierakonna esimees Kaja Kallas.

Pilt: Dmitri Povilaitis
Eesti

VIDEO! Kallas koalitsioonikõnelustest: maksude osas tulime Keskerakonnaga keskpõrandale kokku (23)

Toimetaja: Sandra Lepik/ Video: Dmitri Povilaitis

"Meil on teemad, kus meil on selged eriarvamused. Kui üks osapool on ühes ääres ja teine teises ääres, siis on kompromiss tulla keskele kokku," sõnas Reformierakonna esimees Kaja Kallas.

 

Reformierakond ja Keskerakond pidasid täna teist päeva koalitsioonikõnelusi. Arutluse all olid taristu-, majandus- ja maksuteemad. Kallase sõnul kestsid koalitsioonikõnelused pikalt, kuid koostöövaim on endiselt hea. "Me jõudsime kokkuleppele kõiges, see on hea alus koostööle," rääkis ta.

"Käisime üle tarindus, rahandus, teadus ja innovatsiooniteemad. Mis puutub taristusse, siis inimesed ei saa kaugemalt teha, kui internetti pole. Seepärast on oluline kiire interneti väljaehitus. Kiirendame Rail Balticu protsessi ja läheme edasi Tallinna-Helsingi tunneliga," märkis Kallas.

Kallase sõnul on suured teemad kliima ja digipööre ning selleks luuakse tulevikurahastus, et sellega edasi liikuda ning samuti on oluline vesinikustrateegia ja sellega seotud pilootprojektid. "Käivitame rakendusuuringute programmi ning oluline on meelitada Eestisse investeeringuid. Nende teemadega oleme tegelenud. On oluline märkida, et üks teema on ka välismaalaste seadus, millega senisel kujul kindlasti edasi ei lähe," ütles ta.

"Liigume tasakaalus eelarve suunas. Maksude osas on meil selged erimeelsused, kuid kuna on kriisiaastad, siis mõlemad me oleme tulnud keskpõrandale kokku ja lubame maksurahu," kinnitas Kallas. "Kui vaadata traditsioonilist vaidlust Keskerakonna ja Reformierakonna vahel, siis maksud on üks nendest. Täna me alustasime tulumaksuküsimustest ja lõpetamise maksurahuga," sõnas Keskerakonna poolt kõnelusi juhtiv Mailis Reps. "On ühine arusaam majanduselu elavdamisest kriisi olukorras ja liikumisest digi- ja roheühiskonna poole."

Repsi sõnul on taristus prioriteet 2+2, mida jõuliselt arendama hakatakse edasi põhimaanteedel. "Oluline on ka uute rongide ostmine. Rahapesu osas oli olulisi märksõnu. Võtame tõsiselt rahapesuriigi kuvandi mahavõtmist," märkis Reps.

23 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...