VIDEO: Kesklinna eakad saavad abi erinevate abipakke kujul

"Nagu ikka on meil igas linnaosas päris suur hulk neid eakaid, kes elavad üksi ja kelle toimetulek on sageli suhteliselt keeruline," selgitas Kesklinna linnaosa vanem Monika Haukanõmm.

Pilt: Albert Truuväärt/ Foto on illustreeriv

VIDEO: Kesklinna eakad saavad abi erinevate abipakke kujul (1)

Toimetaja: Sandra Lepik

"Meil on kujunenud selline kena traditsioon sügiseti, kus pakume üksi elavatele ning madala toimetulekupiiriga eakatele väikest rõõmu erinevate abipakkide näol," ütles Kesklinna linnaosa vanem Monika Haukanõmm. 

Abipakkide programm algas mõned aastad tagasi Põhja-Tallinna linnaosast. Nüüdseks on eeskuju võtnud ka teised mitmed linnaosad. Kesklinnas on projekt olnud väga edukas ning traditsiooni on korratud iga sügis.

"Nagu ikka on meil igas linnaosas päris suur hulk neid eakaid, kes elavad üksi ja kelle toimetulek on sageli suhteliselt keeruline," selgitas Haukanõmm. "Seetõttu ongi kujunenud selline kena traditsioon sügiseti, kus pakume üksi elavatele ning madala toimetulekupiiriga eakatele väikest rõõmu erinevate abipakkide näol."

Paki sisu on aastate jooksul veidi muutunud. Eakate soove arvestades on sinna lisatud asju, mida neil on keeruline endale ise hankida. "Kui varasemalt on rõhk olnud kaua säilivate toiduainetega varustamisel, näiteks makaronide või jahu näol, siis sel aastal oleme lisanud ka väikese kodukeemia pakikese," ütles Haukanõmm. 

Kuigi kesklinna valitsus teab, kui palju linnaosas vanaduspensionil inimesi elab, ei vaja kõik neist abi. Seetõttu palub Haukanõmm inimestel ka ise endast teada anda. Ka lähedased võivad linnaosa valitsust teavitada eakast, kellele oleks pakk vajalik.  

Erika on juba mitu aastat järjest endale abipakki palunud. "Ma ei tea juba, mitu aastat järjest ma olen saanud, aga vanal inimesel on kõiki asju vaja, mis antakse ilma rahata," ütles Erika.

 

Pakkide jagamine algas juba 11.oktoobril ning eeldatavalt on oktoobri lõpuks kõik pakid inimesteni jõudnud.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...