5 kommentaari

neutraalne

Vasta kommentaarile

Eesmärgiks sooneutraalsus ja keeleneutraalsus totaalne.

näiteks postitas:

Erinevalt vene, saksa, inglise ja prantsuse keelest on eesti keel sooneutraalne!

Vaatleja

Vasta kommentaarile

Selline rahulikum lähenemine keeleküsimusele on igati õige. Omal ajal said kõik kellel seda vähegi vaja oli vene keele selgeks ilma igasuguse sellekohase spetsiaalse sunnita ja vaevalt see nüüd eesti keelegagi kuidagi teisiti on. Ja ka eraldi emakeelsed koolid pole tegelikult riigile mingi lisatöö ega kulu, kui vaid nende järgi maksumaksjatest lastevanemate seas nõudlust on. Ja riigi roll peaks kogu selles küsimuses olema pigem abistav kui sundiv-represseeriv ning kogu sellele kuluva energia võiks kulutada pigem märksa arukamalt. Meile kui väikerahvale omased kompleksid on iseenesest muidugi arusaadavad, kuid vaevalt need meid riigi ja rahvana kuidagi edasi aitavad, tegelikult pigem vastupidi.

Peda taastamine

Vasta kommentaarile

Juhul kui mingitel Auturollodel ja Kilekottidel on tõesti taotlus eestluse tugevdamiseks siis koheselt taastada Tallinna Pedagoogiline Instituut elik meie õpetajate koolitus. Kõik teaduslikud kommunistid ja bublikreljaatonid siis Aafrika neegermehi ja neegernaisi õpetama kommunismust ja kapitalismust vaheldumisi.

eesti kool

Vasta kommentaarile

Seltskonnale eesti lastel on õigus eesti koolile oma koolile. Meie laste vääramatu õigus. Kõigile ühtse kooli tegelastele ja nn uuendajatele teadmiseks. Ja ei midagi hullu kui eesti kooli klassis on üks või kaks vene last või koguni kolm ja ilmselt sellest piisab. Ei midagi keerulist tegelt.

Laadimine...Laadimine...