VIDEO! Kuna abivajajate arv on kahekordistunud, jagas linn Toidupangale 30 000 eurot

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonda kureeriv abilinnapea Betina Beškina märkis, et tänavu kevadest on toiduabi vajavate inimeste arv kahekordistunud.

Pilt: Mats Õun

VIDEO! Kuna abivajajate arv on kahekordistunud, jagas linn Toidupangale 30 000 eurot (1)

Erki Varma

Tallinna linnavalitsus eraldas kolmapäeval linnavalitsuse reservfondist 30 000 eurot Tallinna Toidupanga tegevuse toetamiseks, et luua täiendav toiduabi reserv. "Tänavu kevadest on toiduabi vajavate inimeste arv kahekordistunud," ütles Tallinna abilinnapea Betina Beškina.

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonda kureeriv abilinnapea Betina Beškina märkis, et tänavu kevadest on toiduabi vajavate inimeste arv kahekordistunud.

"Koroonakriisi mõjudest on kevadest alates kasvanud märkimisväärselt abivajavate inimeste arv. Kui näiteks selle aasta alguses oli toiduabi saajaid Tallinnas ligi 2500, siis nüüd ligemale 5000. Võttes arvesse abivajajate arvu kasvu ning teisalt, annetajate hulga vähenemist, siis on Toidupank jõudnud olukorda, kus iganädalased toiduvarud on laos otsakorral," rääkis Beškina. "Linna eraldisega saab Tallinna Toidupank täiendada eeskätt oma pika säilivusajaga toiduainete varusid."

"See on väga suur abi, ilma linna abita ei oleks võimalik üldse eksisteeridagi. Praegu on päris raske leida piisavalt toitu, mida peame igapäevaselt jagama," ütles Eesti Toidupanga tegevjuht Piet Boerefijn. Linna eraldisega saab Tallinna Toidupank täiendada eeskätt oma pika säilivusajaga toiduainete varusid. Toidupanga üheks eesmärgiks on kaubandusest ja tootmisest vastu võtta peagi realiseerimistähtaja ületavad tooted. Väga suurabi tulebki ka just kauplustest.

Piet Boerefijni sõnul on eriti tublid just Rimi ja Prisma. Kuid toiduabi annab ka Selver ning erinevad tootjad ja maaletoojad ning mõnikord  talunikud ning eraisikud. 

Beškina rõhutas, et iga soovija võib Toidupangale annetada ka mistahes muid toiduaineid ning tuletas meelde, et enne jõule soovitakse midagi huvitavamat kui tatar ja makaronid.

Eesti toidupanga tegevjuhi sõnul  vajatakse kõige enam  toiduabi  Lasnamäel, Põhja- Tallinnas ja Mustamäel. Kui varasemalt oli nõudlus suur eeskätt suurelapseliste perede puhul, siis viimase aastaga on rohkem juurde tekkinud ka vanureid ja puuetega inimesi.

"Ja lihtsalt inimesed kes on haiged või nende sissetulek on lihtsalt nii väike, et neil ei jätku raha, et osta piisavalt vajalikku toitu," lisas  Boerefijn.

Eelisjärjekorras abi väikelastega peredele

Toidupanga üheks eesmärgiks on kaubandusest ja tootmisest vastu võtta peagi realiseerimistähtaja ületavad tooted, need komplekteeritakse vabatahtlike abiga toidukastidesse ning jagatakse laiali enim puudust kannatavatele inimestele ja peredele. Toidupank teeb iganädalaselt koostööd paljude erinevate heategevusorganisatsioonidega, pakkudes toitu lasterikaste perede liitudele, supiköökidele, sotsiaalmajadele, sotsiaalkeskustele ning Tallinna varjupaikadele.

Toidupank aitab toiduabiga inimesi, kes elavad toimetulekuraskustes. Eelisjärjekorras  jagatakse toiduabi peredele, kus kasvavad väikesed lapsed, sealhulgas üksikvanematega peredele. Neile järgnevad teised vähekindlustatud sihtgrupid nagu puudega inimesed, üksikud eakad, kodutud ja teised kriisiolukorda sattunud inimesed. 

Toidupankade jagamispunktides saavad toiduabi vaid eelnevalt sotsiaaltöötajate poolt abisaajate nimekirja kantud inimesed.

Töötute arv on kasvanud

"Suurt rolli on siin mänginud ja mängib kindlasti ka edasi kasvav töötus," nentis Beškina. Tallinnas on töötute arv tema sõnul alates kevadest suurenenud 5000 inimese võrra. "Märtsis oli see näitaja 12 208 töötut ja tänaseks on töötute arv Tallinnas 17 748."

Töötuse määr on Beškina kinnitusel suurenenud üle üle riigi, riiklik töötuse määr on 7,9 protsenti ja Tallinnas 7,5 protsenti. "Aga see on viimaste aastate rekordtase."

Lisaks riiklikele töötukassa toetustele pakub Tallinn abilinnapea sõnul ka omalt poolt tuge. "Erinevate sotsiaaltoetuste näol on Tallinnas ligi viiskümmend universaalset või sissetulekutest sõltuvat toetusliiki. Ning kevadel ja suvel oleme välja tulnud ka uute meetmetega, mis aitavad koroonakriisist tingitud majandusraskustes," rääkis Beškina.

Toetusi on alates ühekordsest üüritoetusest kuni lasteaiakoha tasust vabastamiseni. "Ehkki kooliaasta algus on juba mägede taga, on veel kuni 30. novembrini võimalik esitada taotlusi selleks, et saada ranitsatoetust esmakordselt kooli mineva lapsele.Selle suurus on 320 eurot," tuletas Beškina meelde.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...