VIDEO! Lasnamäele rajatakse Baltimaade suurim gaasitankla

"Soovime tagada aina mõnusama, kiirema ja rohelisema ühistranspordi, et inimesed tõesti tajuksid, et ühistranspordiga on lihtne, kiire ja meeldiv liigelda," tõdes abilinnapea Andrei Novikov.

Pilt: Albert Truuväärt/ Foto on illustreeriv

VIDEO! Lasnamäele rajatakse Baltimaade suurim gaasitankla

Toimetaja: Sandra Lepik

"Soovime tagada aina mõnusama, kiirema ja rohelisema ühistranspordi, et inimesed tõesti tajuksid, et ühistranspordiga on lihtne, kiire ja meeldiv liigelda," tõdes abilinnapea Andrei Novikov.

Täna sai nurgakivi Lasnamäele rajatav Baltimaade suurim gaasitankla. "See on järjekordne märk sellest, et Tallinn astub suurte sammudega ühistranspordi rohepöörde poole. Tallinn sai sel aastal 100 gaasibussi ja järgmised 100 rohelist bussi saabuvad pealinna juba järgmisel aastal," sõnas  Novikov. 

"Soovime tagada aina mõnusama, kiirema ja rohelisema ühistranspordi, et inimesed tõesti tajuksid, et ühistranspordiga on lihtne, kiire ja meeldiv liigelda," lisas Novikov.

Ka Tallinna Linnatranspordi AS-i juht Deniss Boroditš kinnitas, et gaasitanklat on vaja, kuna gaasibusside arv jätkuvalt suureneb. Tallinna Linnatranspordi AS omab juba gaasitanklat Kadaka teel, kus asub ühtlasi ka üks bussiplatsidest, ent pidev rohebusside juurde tulemine võib muuta nende teenindamise aeglaseks, sest sadasid rohebusse tuleb ka korralikult tankida, pidades kinni sõidugraafikutest. "Nihe inimeste mõtlemises on juba toimunud - rohelise, puhta ja kiire ühistranspordi kasuks otsustab igapäevaselt üha enam reisijaid," märkis Boroditš.

Novikov kinnitas, et linnaruumiski on näha, et inimesed kasutavad üha rohkem lühikeste vahemaade läbimiseks tõuke- ja jalgrattaid. "Täna saab tõukeratta lihtsalt bussipeatusesse jätta ja pikemat teekonda mugavalt bussiga jätkata."

Boroditši sõnul on Tallinnal ambitsioonikas soov muuta aastaks 2025 terve Tallinna ühistransport roheliseks. "See on vägagi teostatav, uued hanked on tehtud ja viie aasta pärast ei ole pealinna teedel enam ühtki CO2 heitmeid tekitavat ühissõidukit," kinnitas ta.

MTÜ Eesti Biogaasi Assotsiatsiooni juhatuse liikme Henry Uljase sõnul on Lasnamäe rajatise puhul tegemist Baltimaade suurima gaasitanklaga. "Meie ülesanne on tagada gaasibusside tõrgeteta teenindamine, sealjuures on oluline lisanduv suurim gaasitankla, mis suudab kiiresti teenindada paljusid busse."

Objekti ehitaja, Verton Ehituse OÜ juhatuse liige Erko Saluste kinnitas, et teede aspektist objekt keeruline ei ole, kuid keeruliseks võib see muutuda üldehituse ja gaasiseadmete paigalduse käigus. "Objekt peab valmima veel sellel aastal ja tähtaeg on juba 12. detsember," kinnitas Saluste. 

Laadimine...Laadimine...