VIDEO! Linnapea kutsub osalema spordihommikul: iga samm loeb!

"Tuleb tunnistada, et istun päeva jooksul liiga palju: kohtumised, koosolekud, kõik tulevad üksteise järgi," ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart kutsudes inimesi oma hommikuid sportlikult veetma.

Pilt: VIDEO Tanel Meos

VIDEO! Linnapea kutsub osalema spordihommikul: iga samm loeb!

Ekspress meedia/Taavet Kase

"Tuleb tunnistada, et istun päeva jooksul liiga palju: kohtumised, koosolekud, kõik tulevad üksteise järgi," ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart kutsudes inimesi oma hommikuid sportlikult veetma.

 

Linnapea ütles, et üritab erinevate koosolekute ja kohtumiste vahel liikuda, aga kõige tähtsamaks peab siiski, et iga tema hommik algab hommikuvõimlemisega. Tema sõnul on hommikune aeg väga tähtis.

Kõlvart kinnitas, et kui inimene leiab hommikul kasvõi 15 minutit aega, et teha mõned harjutused, saab ta sellest terveks päevaks energiat, positiivse meeleolu, aga ka füüsilise koormuse. "Siis piisab kui ülejäänud päeva jooksul teha tervislikke valikuid, kasutada treppi, liikuda ning mitte istuda tundide kaupa," kannustas Kõlvart linlasi liikuma. 

Ta kinnitas, et igapäevased hommikused harjutused hoiavad teda heas vormid ning lisaks jätkub tal ka energiat, et teha päeva jooksul mõned spetsiifilisemad harjutused. 

"Ole liikuv ja aktiivne, osale spordihommikul juba 27. novembril," kutsus linnapea tallinlasi.

Spordihommik veebi vahendusel

Tallinnas tähistatakse reedel traditsioonilist spordihommikut, mis sel aastal ühistreeninguid koroonaviiruse leviku tõttu ei hõlma, kuid Kõlvart kutsus linlasi nädala jooksul üles registreerima hommikust kehalist aktiivsust veebi vahendusel.

Kuue aasta eest spordihommiku tava algatanud Kõlvart rääkis, et kui seni on spordihommik toimunud reaalse sündmusena mõnes linna spordikeskuses, siis sel aastal mõistetavalt rahvarohket grupitreeningut korraldada ei saa.

"Siiski on meie eesmärgiks äratada linlastes kirge sportimise vastu ja kutsuda üles oma tervise eest rohkem hoolt kandma. Regulaarne kehaline aktiivsus ja spordiga tegelemine on ühtaegu kasulik nii kehale kui vaimule - eriti talvisel viirushaiguste perioodil on tervislik toitumine, piisav uni ja füüsiline aktiivsus väga olulised, et keha suudaks viirustega toime tulla. Tänavu kutsume linlasi üles teadvustama hommikuse kehalise aktiivsuse tervistavat mõju ja tähistama spordihommikut iseseisvalt," sõnas linnapea.

Osalejatele sportlikud auhinnad

Spordihommiku tegevuse sisuks sel aastal on inimeste kaasamine ja üleskutse registreerida oma hommikused treeningud spordihommiku liikumisregistris https://spordihommik.tallinn.ee. Aktiivsetel linlastel on olnud juba nädala jagu võimalus oma hommikust aktiivsust ka registreerida ja enne spordihommiku ametlikku päeva on ühtekokku kogutud juba enam kui kolm miljonit sammu,

Kõikide vahel, kes oma hommikuse aktiivsuse registreerivad, loositakse välja viis Garmin aktiivsuskella ja arvukalt kuupääsmeid Tallinna linna spordikeskustesse. Eraldi sihtgrupina kutsutakse ka Tallinna linna koole ja õpilasi kampaanias osalema. Aktiivsemate kaasa löönud koolide vahel loositakse välja sportlik ja aktiivne pärastlõuna tuntud Eesti sportlasega.

Spordihommikul osalejate vahel, kes jagavad oma hommikust liikumisrõõmu sotsiaalmeedias viitega #spordihommik innustatakse samuti auhindadega. Vahvamate postituste tegijatele kingitakse Tallinna linna sümboolikat kandvaid meeneid ja Tallinna linna spordikeskuste kuupääsmeid, mida saab kasutada ka tuleval aastal. 

 

Laadimine...Laadimine...