6 kommentaari

Vaatleja

Vasta kommentaarile

Huvitav oleks tegelikult näha esmalt statistikat, mitmel juhul on tsiviilkäibes oleva relva kasutades ära hoitud muidu reaalselt aset leida võinud kuritegu ja siis sinna kõrvale need juhud, kus selline relv on olnud põhjuseks õnnetusele või siis otseselt kuriteo sooritamise vahendiks. Kuni sellised andmed piisavalt pika perioodi lõikes puuduvad on ka suht mõttetu vaielda relvade tsiviilkäibe poolt või siis vastu. Lihtsalt emotsioonide pinnal siin midagi otsustada pole just eriti arukas.

nu aga ütle mulle postitas:

milleks mul peab autos olema tulekustuti ? statistiliselt - mitu autot on maha põlemast säästetud seepärast, et seal oli olemas tulekustuti ? mitte eriti ? ent siiski peab igas meil liiklevas autos kustuti olema. kui ei ole - saad karistada. mille poolest erineb relv tulekustutist ? seda hoitakse selleks, kui seda peaks vaja minema. Jumal tänatud, kui kunagi vaja ei lähe.

Üsna asjatundmatu jutt!

Vasta kommentaarile

Hoiatuslask kui selline ei ole seaduse järgi relva kasutamine. Relva kasutamine on ikka objekti pihta tulistamine. Hoiatuslask võrdub suulise hoiatusega. Ja ärge hakake üldse vaidlema! Ajage parem seaduses näpuga järge! Ainus, mida mina sooviksin relvaseadusse täienduseks, oleks see, et psühhiaatriline kontroll relvaloa taotlejale ja ka relvaloa pikendamisel oleks tõesti kontroll, mitte linnukese tegemine ja raha maksmine. Olen kogenud korralikku kontrolli ja olen kogenud ka seda, kui psühhiaater ei vaata mulle isgi otsa, kui loa pikendamiseks vastuvõtul olen.

? postitas:

Mulle jäi sellest loost mulje, et mees, kes on ise MEES, tolereerib laiskasid ja jobukukleid!
Mees peabki teadma seadusi ja omama relva. Mees peab oskama anda esmaabi igal hetkel! Mees peab olema kaine. Kui mees jätab relva koju sellepärast, et saaks õlut juua, siis on midagi väga mäda selle mehe südames, peast rääkimata!
Igal mehel peab olema relv ja iga mees peab teadma ka seda, kuidas kaitsta ennast halva võimu eest! Kas meil on vähe kogemusi halva võimuga?

üks huvitav asi veel

Vasta kommentaarile

kogu see relvavastane propaganda algab Laskurliidu logoga... kas see on nimetatud organisatsiooni ametlik seisukoht ?

endine kaitseväelane ?

Vasta kommentaarile

see ju väga hea, et endine. "astusime nsvl rüpesse" ? uskumatu tekst... ning ka asjatundmatu. Relvaseadust ta küll ei tunne. Soovitaksin lugeda Riigikohtu lahendeid - seal on palju näiteid sellest, kuidas relva kasutades kohtus õigeks jääda.

Laadimine...Laadimine...