VIDEO! Tallinna kesklinna kavandatakse uusi rattaparklaid

Kesklinna valitsus ootab elanikelt 2. veebruariks ettepanekuid, kuhu tuleks linnaosas paigaldada uusi rattaparklaid.

VIDEO! Tallinna kesklinna kavandatakse uusi rattaparklaid

Toimetaja: Vesta Reest

Kesklinna valitsus ootab elanikelt 2. veebruariks ettepanekuid, kuhu tuleks linnaosas paigaldada uusi rattaparklaid.

"Järjest enam kasutavad tallinlased mugavaks ja kiireks liiklemiseks jalgrattaid ja meie soov on parandada rattaga liiklemise tingimusi kesklinnas. Seejuures aitavad kogu pealinna rattateede võrgustiku arendamise kõrval lihtsustada jalgratastega liiklemist ka rattaparklad, mis asuvad kasutajatele sobiva tihedusega ja vajalikes kohtades ning on ühtlasi turvalised ja kasutajasõbralikud. Millistena ja kus soovivad elanikud neid ennekõike näha, seda nüüd nende endi käest teada soovimegi," selgitas Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Kesklinna valitsus on juba hankinud kolme erineva disainiga rattahoidjaid (vt pilte), mida saab kasutada kümmekonna uue rattaparkla tarvis. Neile püütakse leida sobivad asukohad nii linnaosa elanikelt tulnud ettepanekute põhjal kui ka arvesse võttes linnakeskkonna asjatundjate hinnanguid. Ühtlasi oodatakse tagasisidet praeguste rattaparklate kohta – kas need on sobivates kohtades, kas rattahoidjate disain vajaks uuendamist jne.

Rattaparklate asukohad Kesklinnas on kavas määratleda veebruari keskpaigaks. Seejärel alustab linnaosa valitsus koostöös keskkonna- ja kommunaalametiga rattahoidjate paigaldamist. Töö tahetakse lõpule viia aprilli alguseks, kui algab jalgrataste kasutamise kõrghooaeg.

Linnaosa valitsus ootab arvamusi rattaparklate lisamise vajaduse kohta ning samuti olemasolevate rattahoidjate kvaliteedi, asukoha ja disaini kohta 2. veebruarini e-aadressile riina.parm@tallinnlv.ee.

Laadimine...Laadimine...