VIDEO! Terviseamet: koroonaviiruse oht valitseb Tallinnas kõikjal

Terviseameti nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna peaspetsialist Hanna Sepp kinnitas, et olukord pealinnas on väga ohtlik. "Tallinnas on tegemist varjatud levikuga ja inimesed ei oska enam öelda, kust nad nakkuse on saanud," sõnas ta

Pilt: Mats Õun

VIDEO! Terviseamet: koroonaviiruse oht valitseb Tallinnas kõikjal (6)

Tiina-Laura Kimmel

Terviseameti nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna peaspetsialist Hanna Sepp kinnitas, et olukord pealinnas on väga ohtlik. "Tallinnas on tegemist varjatud levikuga ja inimesed ei oska enam öelda, kust nad nakkuse on saanud," sõnas ta.

Viimaste päevade nakatumiste arv koroonaviirusesse Eestis aina kasvab. Väga ulatuslik levik on Tallinnas ja Harjumaal, kuhu viimase ööpäevaga lisandus rekordiline 199 uut haigusjuhtu.

Tallinnas varitseb oht kõikjal, ükskõik kuhu minnes tuleb paraku täna arvestada nakatumise ohuga. Enam ei saa rääkida haiguskolletest levikust, vaid viirus levib kollete väliselt.

"Inimesed peavad väga ettevaatlikud olema, sest koroonaviirus varitseb kõikjal linnas,"  ütles Sepp.

Lisaks on Terviseametile hakanud muret tegema haigestumise hüppeline kasv noorte 10-19-aastaste seas. "Arvatavasti on siin seos ka koolivaheajaga, kuid kindlasti on hetkel seos huvitegevuse ja kiire nakatumise vahel. Samuti peaks vältima spordialasid, mis nõuavad füüsilist kontakti," lausus Sepp. 

Terviseamet on oma ettepanekud valitsusele saatnud. Ettepanekus oli muuhulgas huvihariduse piiramine ja osade trennide ära jätmine vähemalt jõuludeni. Täna asus valitsus Terviseameti soovitusi kaaluma.

Eesti Perearstide Seltsi juht Le Vallikivi ütles, et praegu oleme me kevadest targemad ja tuleks rakendada enda kaitseks ka muid meetmeid.

"Tuulutage ohtralt ruume, sest kõneldes tekkiv aerosool võib ruumes püsida tunde, kui kannate maski, tehke seda õigesti,“ rääkis ta. "Kasu pole maskist, mida on katsutud pesemata kätega või ühekordsest maskist, mida kasutatakse korduvalt."

Peamiste meetmetena nimetas dr.Vallikivi tervet mõistust, ruumide tuulutamist, maski õiget kandmist, käte pesemist, kontakti vältimist ja haigena kodus püsimist. "Üks abinõu meid ei kaitse, reaalne abi on sellest, kui järgime kõiki vajalikke meetmeid," lausus ta.

 

6 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...