16 kommentaari

jäävihm

Vasta kommentaarile

https://www.ohtuleht.ee/1027164/kohatu-trahvimine-jaavihm-toi-kaebuste-laviini-ule-tallinna

„Kui tavaolukorras tuleb puhastusalal heakorratööd teha hommikul kella seitsmeks, siis raskete ilmastikuolude puhul tuleb vastavus seisundinõuetele taastada kaheksa tunni jooksul,“ selgitas munitsipaalpolitsei ameti (Mupo) menetluse ja piirkonnatöö osakonna juhataja Triin Uudeväli, miks jäiselt libe 23. veebruar möödus ilma ühegi eraomaniku trahvimiseta. Praegune õigusruum näeb, et ette, et korteriühistu kohustus on hoida korras majaesiseid kõnniteid.

probleemi lahendaja

Vasta kommentaarile

https://uueduudised.ee/uudis/maailm/saksamaa-rohelised-tahavad-uhiskonna-suurtesse-kortermajadesse-suruda-eramud-muutuvad-paheks/

Korralik kojamees

Vasta kommentaarile

Ilmselt tänaseni mingeid tegelasi kes ei ole kuulnudki EW-st järsku ei tahagi kuulda. Elik kojamehele korralik rahapalk, prii korter ja talvepuud ja muudkui tööle midas kerulist. Või kordnik teeb hoiatuse ja kui ei aita siis kaks krooni. Tõsine värk.

tähelepanek

Vasta kommentaarile

Tegelikult on hoopis Nõmme ja Pirita eramaja omanikel nn lasnamäe mentaliteet!

vene

Vasta kommentaarile

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/moskvas-suurendati-lumekoristusega-tegelevate-inimeste-arvu-80-000-le?id=92566305

nüanss

Vasta kommentaarile

Näiteks Nõmmel on ka selliseid tänavaid, kus kõnnitee asub vaid ühel pool tänavat. Teisel pool on aga haljasala, mida piirneva kinnistu omanik talvel hooldama ei pea.
Ja sedagi, et kui plangu ja kõnnitee vahel on 25 cm laiune mururiba, siis kõnniteed hooldama ei pea, küll aga mururiba.

õismäelane

Vasta kommentaarile

Autoomanikel ei ole üldjuhul lumelabidat ja muid talviseid abivahendeid nii autos kui ka kuuris.
Lumi pühitakse autolt maha ka kõnniteele.

versus

Vasta kommentaarile

https://www.oiguskantsler.ee/et/seisukohad/seisukoht/k%C3%B5nnitee-koristamise-kohustusest

https://kodus.ee/artikkel/majaomanikud-soovivad-talvise-konniteede-hoolduse-kohustuse-tuhistamist

Majavalitsust vaja

Vasta kommentaarile

Omanik ei suutvat trotuaari puhastada ilmselt Majavalitsust vaja nii või. Tundub mingid tüübid ootavad natsionaliseerimist Majavalitsust järsku Kingisseppa? Palkab siis tubli kojamees raske või aga ei vaid Majavalitsus.

ukmatu toomas

Vasta kommentaarile

Me armastame kogu aeg korrutada kui õnnis aeg oli see Pätsu aeg kuidnagu muuski osas vaikime maha selle mis meile ei sobi !
Mis tegi konstaabel majaomanikuga kes oma maja eest kõnniteed lumest ei koristanud ? Kusjuures rangelt oli keelatud lund isegi sõiduteele visata !
Lumehelbekeste põlvkond "Las kojamees käib meie ees ja liiva viska ...." ja kojamehele maksab Puskin ?
Vale jutt,et trahvid ei pane asja paika,oi kuidas paneb ainult peab õige suurusega olema !

Vaatleja

Vasta kommentaarile

Eks neid omanikke ole muidugi erinevaid ja seetõttu kurb ongi, et osa saavad oma kohustustega nurisemata ja eeskujulikult hakkama, osa aga otsib vaid põhjuseid kuidas mitte midagi teha. Mul oli kunagi tuttav, olgu muld talle kerge, kelle maja oli nagu tondiloss, Pätsu ajast saadik meie päevadeni välja kuni uus omanik selle paari aasta eest lõpuks lihtsalt lammutada lasi, värvimata kuna seinapalgid olid juba aastate jooksul sedavõrd läbi mädaneda jõudnud ja kes eelistas selle asemel, et maja oma pere ja linnakodanike rõõmuks lõpuks 70 aasta jooksul kordki ära värvida, lihtsalt aeg ajalt trahvi maksta. Ühesõnaga on omanikke kes ei hooli isegi oma varast ja heaolust, mida siis veel ülejäänust rääkida ning siin ei tuleks sellistele mitte järgi anda vaid lihtsalt karistusi ja nende täitmise kontrolli karmistada, et trahvi maksmine neile enam lihtsama lahendusena ei paistaks selle asemel, et lõpuks oma omanikukohustusi täitma asuda ega mitte üksnes omanikuseisust tulenevaid õigusi ja privileege nautida.

1 2
Laadimine...Laadimine...