Pagulaskriis

Kapo: vähesed kvoodipagulased on Eestis hästi lõimunud
Pagulaskriis Eesti

Kapo: vähesed kvoodipagulased on Eestis hästi lõimunud (7)

Kapo aastaraamat nendib, et pea pooled vastuvõetud põgenikest on Eestist lahkunud. Peamisteks äramineku põhjusteks on liialt madalad sotsiaaltoetused ja väike moslemikogukond. "See näitab, et paljusid Eestist lahkunud varjupaiga saanuid saab pidada pigem majandus-, mitte sõjapõgenikeks."

Immigratsioon on eestlaste suurim mure Euroopa Liidus

Immigratsioon on eestlaste suurim mure Euroopa Liidus (2)

Eesti kodanikest üle poole usaldab Euroopa Liitu ning mitteusaldajate osakaal on üks EL-i väiksemaid, selgub neljapäeval avaldatud Eurobaromeetri uuringu tulemustest. Samas peab EL ees seisvatest teemadest immigratsiooni kõige tähtsamaks 65 protsenti eestlastest, mis on ühenduse kõrgeim näitaja.

Saksamaalt tuli Eestisse tagasi kvoodipagulaste perekond

Saksamaalt tuli Eestisse tagasi kvoodipagulaste perekond (4)

Sel nädalal tuli Saksamaalt Eestisse tagasi üks kvoodipagulaste perekond, BNS-ile teadaolevalt on tegu perekonnaga, kelle käekäiku Euroopas jälgib ajakiri Time. Saksamaa ei andnud perekonnale varjupaika, kuna neile juba pagulasstaatuse andnud Eesti on turvaline riik. 2015. aasta rändekava alusel on Eesti täitnud kokkuleppe ja võtnud vastu ette nähtud 206 kvoodipagulast.

78% inimestest tunneb heameelt kvoodipagulaste lahkumise üle Eestist
Pagulaskriis Eesti

78% inimestest tunneb heameelt kvoodipagulaste lahkumise üle Eestist (3)

"Suhtumises kvoodipagulastesse pole märkimisväärset nihet toimunud," sõnas Ühiskonnauuringute Instituudi analüütik Peeter Espak. 78% inimestest peab kvoodipagulaste lahkumist Eestist heaks või pigem heaks nähtuseks. Eestile jõukohane pagulaste arvuks ühes aastas vastu võtta pakuti 2016. aastal 30, kuid nii 2017. kui ka 2018. aasta uuringutes oli selleks arvuks 20.

Riik on hädas kvoodipagulastele kodu leidmisega

Riik on hädas kvoodipagulastele kodu leidmisega (2)

Üürileandjate hirm probleemide ees pole tekkinud tühjalt kohalt. 188 Eestisse toodud kvoodipagulasest on siit lahkunud nüüdseks 95. Mõni on seda teinud üleöö, jättes maha võlad. Uute tulijate elu ei tee lihtsamaks fakt, et kaks Süüria meest on siin elades kippunud oma naise elu kallale, neist üks mõisteti möödunud sügisel kümneks aastaks vangi.

Macron: Calais ei ole tagauks Suurbritanniasse

Macron: Calais ei ole tagauks Suurbritanniasse (1)

Prantsuse president Emmanuel Macron tahab pakkuda riiklikku toetust Prantsusmaale jääda soovivatele migrantidele, saata välja Prantsusmaad transiitriigina kasutavad migrandid ja karistada migrantide õigusi rikkuvaid julgeolekutöötajaid. Calais on transiitpunkt paljudele migrantidele, kes tahavad minna edasi Suurbritanniasse läbi Eurotunneli või praamidel.

SOOME POLITSEI PEAINSPEKTOR: Migrantide ja politsei vahelised konfliktid muutuvad üha sagedasemaks

SOOME POLITSEI PEAINSPEKTOR: Migrantide ja politsei vahelised konfliktid muutuvad üha sagedasemaks (1)

Mitusada pagulaskeskuse juurde kogunenud meeleavaldajat takistas Soomes Jyvaskyläs politseil kolmeliikmelise afgaani perekonna sunniviisilist kodumaale saatmist. "Selliste politseiülesannete takistamine on muutumas üha sagedasemaks. Patrull pidi turvalisuse kindlustamiseks kutsuma lisajõude," kirjeldas kriminaalpolitsei peainspektor Jari Kinnunen, kelle sõnul oli meeleavalduse näol tegemist "passiivse võimu näitamisega".

Põlissoomlaste juht: kontrollimatu migratsioon peab lõppema

Põlissoomlaste juht: kontrollimatu migratsioon peab lõppema (1)

Sel suvel põlissoomlaste erakonna uueks juhiks valitud Jussi Halla-aho peab seisma silmitsi oma erakonna opositsiooni langemise, rassismisüüdistuste ja parlamendifraktsiooni lõhenemise ning erakonna ministrite pereheitmisega. Ta ise lükkab rassismisüüdistused kategooriliselt tagasi, kuid tõdeb, et kui migratsioonilainet kontrolli alla ei saada, on Soomes peatselt kõigil halvem elada.

Laadimine...Laadimine...