Persoon

VIDEO! Koroona-aasta on andnud rohkem võimalusi hobidega tegelemiseks

VIDEO! Koroona-aasta on andnud rohkem võimalusi hobidega tegelemiseks

"Siis, kui see koroona periood tuli, siis ma soetasin endale terve virna värve. Ja loomulikult nii, nagu amatöör ikka, alustab kõige klassikalisemast asjast - õlist ja lõuendist. Ja mulle hakkas see nii kohutavalt meeldima, kõik see tegevus lõuendite ja  värvidega," rääkis näitleja ja lavastaja Hendrik Toompere saates "Tallinna Panoraam".

DOKTOR ADIK LEVIN: Kui me tahame pandeemia peatada, tuleb nüüd teha karme otsuseid

DOKTOR ADIK LEVIN: Kui me tahame pandeemia peatada, tuleb nüüd teha karme otsuseid (3)

"Viirus muteerub, üha rohkem noori hakkab haigestuma ja hõivama haiglavoodeid. Ei ole välistatud, et ka suremus nende seas suureneb. Oleme vaktsineerimisega hiljaks jäänud ja Ursula von der Leyen on Euroopa Liidu vaktsiinide hankimisega täielikult ämbrisse astunud. See asi on läinud ikka üle mõistuse halvasti," nendib staažikas lastearst Adik Levin, kelle sõnul peab inimene kuulama loodust. "Alati, kui oleme loodust eiranud, oleme peksa saanud."

KÕLVART TELEDEBATIS: Praegu ei ole vaja üksteist süüdistada, vaid hädaolukord välja kuulutada

KÕLVART TELEDEBATIS: Praegu ei ole vaja üksteist süüdistada, vaid hädaolukord välja kuulutada (1)

"Inimestele tuleb ausalt öelda, et kolm-neli nädalat läheb ainult halvemaks. Siin ei ole valikut, elu tulebki lukku panna, kui me ei taha istuda luku taga veel kaks-kolm kuud," ütles linnapea Mihhail Kõlvart saates "Siin Tallinn". Reformierakondlase Kristen Michali hinnangul on eriolukorra nõudmine populistlik tegevus: "Kas meil on tõesti vaja kaitsevägi tänavale tuua?"

Nõmme linnaosa tunnustas ajakirjanik Kadi Alatalu

Nõmme linnaosa tunnustas ajakirjanik Kadi Alatalu

"Elupõlise nõmmekana on Kadi seisnud Nõmme väärtuste eest, milleks on roheline tasakaalus elukeskkond ning traditsioonide kandmine. Nõmme Tee Seltsi ühe eestkõnelejana on Kadi olnud heaks partneriks Nõmme linnosavalitsusele," rääkis Nõmme linnaosavanem Grete Šillis.

Kristel Aaslaid: meie punt on võit omaette!

Kristel Aaslaid: meie punt on võit omaette!

"Olen "Gram-Of-Funi" üle väga-väga uhke ja mul on hea meel, et saime ansamblit suuremale publikule tutvustada – see on nagu võit omaette! Loodan, et jõuame nende kuulajateni, kes meid vastu võtavad," rääkis laulja Kristel Aaslaid Eesti Laulu poolfinaali eel. "Võistlusmoment tihtipeale pimestab. Püüan endaga tööd teha ja sisendada, et võistlus võistluseks, aga tegelikult oleme seal millegi muu pärast!"

Suri muusik ja näitleja Jaak Johanson

Suri muusik ja näitleja Jaak Johanson

Pühapäeval suri 61-aastaselt näitleja ja pärimusmuusik Jaak Johanson, tema surmast teatas Johansonide perebänd sotsiaalmeedias. Jaak Johanson rääkis mullu aasta lõpus ETV saates "Aasta säravaimad tähed", et sai aasta eest arstidelt leukeemia diagnoosi. 

MEREÄÄRE AVAJA REBECCA KONTUS: Mulle meeldib avar silmapiir ja vabadus

MEREÄÄRE AVAJA REBECCA KONTUS: Mulle meeldib avar silmapiir ja vabadus

"Tahtsin noorena saada piloodiks või tüürimeheks," ütleb laulja Rebecca Kontus, kes esindas 2005. aastal Eestit Eurovisioonil tüdrukuteansambli Suntribe koosseisus. Hoopis vähem teatakse, et just tänu tema mängulisele fantaasiale võime Noblessneri sadamalinnakus tunda end mõnusalt punaste kraanavalgustite ja paadikujuliste pinkidega moodsas linnaruumis. 

Postimehe aasta inimene 2020 on doktor Arkadi Popov

Postimehe aasta inimene 2020 on doktor Arkadi Popov (1)

Arkadi Popov oli veel aasta tagasi laiemale avalikkusele tundmatu kiirabiarst, ent kui ta sai koroonapandeemia puhkedes kriisijuhiks, mõjus kohe väga veenvalt. Tal oli olemas just see, mis terviseametil Covid-19 kriisi esimestel nädalatel puudu jäi – oskus kõnetada inimesi. 

IVO LINNA: ärge unustage ligimesi

IVO LINNA: ärge unustage ligimesi

"Loomulikult on minu jõulusoov see, et me kõik elaksime selle kriisi üle, et me jääksime terveks. Ja kui me oleme haigestunud, et me siis terveneksime," ütles laulja Ivo Linna. 

ANDRES DVINJANINOV: Minu monoetendust saatis ootamatu menu

ANDRES DVINJANINOV: Minu monoetendust saatis ootamatu menu

"Mööduva aasta meeldiv üllatus oli minu monoetenduse suur menu. Negatiivse poole pealt võib mööduv aasta ehk isegi sajandi lõikes jääda koroona-aastaks, sellist pööret poleks ilmselt osanud keegi arvata," rääkis näitleja ja lavastaja Andres Dvinjaninov.

Meediajuhid valisid pressisõbraks Arkadi Popovi

Meediajuhid valisid pressisõbraks Arkadi Popovi

Eesti Meediaettevõtete Liidu liikmeskanalite peatoimetajad valisid kolmapäeval peetud liidu virtuaalsel aastakoosolekul tänavuseks pressisõbraks terviseameti hädaolukorra endise meditsiinijuhi Arkadi Popovi ning pressivaenlase tiitlit otsustati ka tänavu jätta välja andmata.

Andrei Korobeinik annetas riigikogulase hüvitise Toidupangale

Andrei Korobeinik annetas riigikogulase hüvitise Toidupangale (2)

Mõneks päevaks Riigikogust välja jäänud Andrei Korobeinik sai selle eest 20 369 eurot kompensatsiooni. Ta lasi enda Facebooki lehe lugejatel otsustada, kuhu tuleb see raha suunata. Oma eelistusest andis teada 13 000 inimest ja 95 protsenti hääletanutest arvas, et kompensatsiooni peab suunama Toidupangale, et osta abivajatele toidupakke.

KRISTIAN TASKA: Apteeker Melchiorist saab meie filmis täiskasvanute Harry Potter

KRISTIAN TASKA: Apteeker Melchiorist saab meie filmis täiskasvanute Harry Potter

"Kui filmitegija ei mõtle oma kodusele vaatajale, siis ei armastata sind kodus ega ei ole sind vaja ka välismaal," lausub tuntud filmiprodutsent Kristian Taska, lisades, et Eesti filmil ja ka Tallinnal on käes kuldaeg. Siiski on tema sõnul puudu headest komöödiatest, mis ka koroona ajal rõõmu tooks. "Inimesed tahavad, et filmid tooks ellu rõõmu, suviseid värve, sära ja naeru. Sest muret, raskusi ja ohkamist jagub endal filmidetagi."

VIDEO! Aasta kodanik 2020 on Arkadi Popov

VIDEO! Aasta kodanik 2020 on Arkadi Popov (1)

Kultuuriminister Tõnis Lukas kuulutas teisipäeval toimunud kodanikupäeva tunnustusüritusel aasta kodanikuks Terviseameti hädaolukorra meditsiinijuhi Arkadi Popovi. „Praegusel erakordsel aastal on sobilik tunnustada neid kodanikke, kes võtsid vastutuse ning tegid enamat, kui neilt oodati," selgitas Lukas.

ELINA NECHAYEVA: Tähtis pole sinu emakeel, vaid see, kas sa oled hea inimene

ELINA NECHAYEVA: Tähtis pole sinu emakeel, vaid see, kas sa oled hea inimene (5)

"Tänapäeva ooperimaailmas on lisaks lauluhäälele oluline ka välimus. Mõned lavastajad isegi deklareerivad, et nemad paksudega ei tööta ja punkt. Ütlevad, et kui tahad minu lavastusse tulla, siis võta aga 15 kilo maha!" räägib lauljanna Elina Nechayeva, kellele pakuti Ameerikas Palm Beach Operas öökuninganna rolli Mozarti ooperisse Võluflööt. Nechayeva lisas, et temal on omal ajal kästud vastupidi juurde võtta, sest muidu temast head lauljat ei pidanud saama.

Aasta naine on Irja Lutsar

Aasta naine on Irja Lutsar

Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon (EENA) kuulutas tänavuseks aasta naiseks mikrobioloog ja viroloog Irja Lutsari. Aasta nooreks naisettevõtjaks nimetati CareMate'i asutaja Marion Teder.

Linnaarheoloog: mul on hea meel, kui mõni leid õnnestub linnarahva jaoks eksponeerida

Linnaarheoloog: mul on hea meel, kui mõni leid õnnestub linnarahva jaoks eksponeerida

„Ma julgustaksin giide ja ka ajalooõpetajaid selliseid objekte üha rohkem ära kasutama ekskursioonidel väljaspool vanalinna,” ütles Tallinna Linnaplaneerimise Ameti muinsuskaitse osakonna arheoloog Ragnar Nurk, kes tänavu pälvis noore muinsuskaitsja preemia. „Vanalinnas on praeguseks infotahvlitega tähistatud kõik linnaväravad ning Harju ja Viru tänaval need ka sillutises välja joonistatud,“ lisab ta veel ühe linna ajalugu tutvustava jalutuskäigu idee.

VIDEO! JAAK UUDMÄE: Mina võitsin oma olümpiakulla puhtalt ja tahtejõuga, dopingut tarvitama mind keegi ei sundinud

VIDEO! JAAK UUDMÄE: Mina võitsin oma olümpiakulla puhtalt ja tahtejõuga, dopingut tarvitama mind keegi ei sundinud

"Raha võib sportlasi libedale teele meelitada. Kui sa oled päris maailma tipus ja sulle ikka makstakse üle mõistuse suuri summasid, võib tekkida suur ahvatlus kasutada mingeid keelatud aineid," ütleb Jaak Uudmäe (66), lisades, et Eestis on parem elada kui mujal. "Meil on nii palju vaba maad, ilusat loodust ja puhast õhku, aga me ei oska seda hinnata. Peab natuke mõtlema, et aru saada, kui hea meil see kõik on."

KADRI VOORAND: mul on oma muusikaga alati mingi lugu jutustada

KADRI VOORAND: mul on oma muusikaga alati mingi lugu jutustada

"Laulupeo traditsioon on eestimaalaste pärisosa. See on meile midagi sama iseloomulikku kui oma ema-isa või vanaema-vanaisa, kellel sa külas käid ja kellelt ühel hetkel nõu küsid," lausub intervjuus Pealinnale helilooja ja laulja Kadri Voorand (33), kes esineb tänavusel Jazzkaarel. "Nii nagu ei saa öelda, et sul ei ole vaja ema ja isa, ei saa öelda, et sul ei ole vaja laulupidu, sest muidu poleks sind."

ALEXANDER RYBAK: popmuusika seob eri maade inimesi justkui üheks hingeks

ALEXANDER RYBAK: popmuusika seob eri maade inimesi justkui üheks hingeks

"Inimesed mõtlevad, et õnn on see, kui sa särad laval, kui sul on tohutult poolehoidjaid ja palju sõpru," lausub Norra eurolaulja Alexander Rybak. "Jah, see võib nii olla, kuid alati peab küsima, mis hinnaga see kõik tuleb. See tuleb ainult suurte pingutustega. Ja kõik see vaevanägemine peab sulle meeldima, ainult siis võib sündida hea muusika."

NEEME RAUD: Eestlase silmaring on ameeriklase omast avaram

NEEME RAUD: Eestlase silmaring on ameeriklase omast avaram (2)

"Tallinn on värviline ja seksikas linn ning siin sünnivad suured asjad," ütleb ajakirjanik Neeme Raud (51), kelle sõnul paneb Tallinna imeline panoraam tänu filmile "Tenet" nüüd ka kogu maailmas inimesi ahhetama. Samas pahandab teda Eestis 90ndatest pärit mentaliteet, et on vaja omada suurimat autot ja autojuht on kuningas. "Vahel taban end mõttelt, et kui ma ülekäigurajal jala välja väänaks, kas autod üldse pidurdaks. New Yorgis on alati kuningaks jalakäija."

INGER: Muusika saab olla imerohi, mis aitab haigetel inimestel kurbust võita

INGER: Muusika saab olla imerohi, mis aitab haigetel inimestel kurbust võita (1)

"Laulu loomiseks tuleb mul oma tundeid sõnadesse panna ja muusikasse valada. Need on kõik tunded, mida ma ise olen mingil hetkel läbi elanud," ütles laulja ja laulukirjutaja Inger Fridolin (21), kes Tallinn Music Weekil üllatab publikut mitme oma uue lauluga. "Enda loodud laule esitades tuleb kõige paremini välja, mis inimene sa oled. Üle aegade kestval laulul peab olema sügavust, see peab inimhinge köitma." 

VIDEO: Vaata Vilde muuseumi varjatud aardeid

VIDEO: Vaata Vilde muuseumi varjatud aardeid

"Eduard Vilde oli Eesti diplomaat Taanis, Saksamaal ja mujal ning leidsime ühest kirjast, kuidas ta rääkis Linda armastatud puhkuseasendist, võrkkiiges lamamisest ja lugemisest," rääkis Tallinna Kirjanduskeskuse juhtivkuraator Kadi Kesküla.

Vanim kesklinlane tähistab 105. sünnipäeva

Vanim kesklinlane tähistab 105. sünnipäeva

"Nii kõrges eas inimesele tahaks ennekõike soovida, et tervis muret ei teeks ning lubaks tunda rõõmu igast päevast ja kõigist oma lähedastest," ütles  Kesklinna vanema kohusetäitja Anu Aus lisaks õnnesoovidele.

Kalamaja legendaarne tänavakoer saab mälestusmärgi

Kalamaja legendaarne tänavakoer saab mälestusmärgi

"Kalamaja Žorik oli tabamatu ja suutis inimest alati üle kavaldada ning vältis varjupaika sattumist üle kümne aasta, mis on saavutus omaette. Kohalikud inimesed hoolitsesid nende südameisse pugenud hulkurkoera eest ning täna on juba väga raske aru saada, mis on selle elava legendi staatusesse tõusnud koeraga päriselt juhtunud ja mis muinaslugu," ütles Loomapäästegrupi nõunik Heiki Valner ja lisas, et Žorik on tänaseks kinni püütud ja elab LPG hoiukodus, kus talle tagatakse elu lõpuni parim ravi ja ninaesine.

Suri näitleja Leida Rammo

Suri näitleja Leida Rammo

Leida Rammo on töötanud Draamateatris, Estonias, Endlas, Noorsooteatris, Rakvere teatris. Veel on ta mänginud pea 30 filmis, näiteks "Noor pensionär" (1972) ja "Viini postmark" (1968).

MATVERE JA ZAHHAROV: Georg Ots oli päikseline inimene, kelle musikaalsus ja karisma võluvad meid tänase päevani

MATVERE JA ZAHHAROV: Georg Ots oli päikseline inimene, kelle musikaalsus ja karisma võluvad meid tänase päevani

"Eriolukora ajal hakkasin käima spordiklubis ja avastasin enda jaoks matkamise. Nüüd tahaks igal nädalavahetusel kuhugi minna ja loodusradu pidi käia," ütleb ooperilaulja Jassi Zahharov, kes esitab koosMarko Matverega kontserttuuril peagi Georg Otsa laule. "Omal ajal ikka osati lugusid teha! Need on väga ilusad, meloodilised lood," kiidab Matvere. "Tuleviku muusikat teeb seevastu ilmselt generaator, mis saadab välja suvalisi sagedusi ja hüüatusi nagu "püsti!" või "käed üles!"."

Suri armastatud luuletaja Ain Kaalep

Suri armastatud luuletaja Ain Kaalep

Ain Kaalep õppis Hugo Treffneri gümnaasiumis ja alates 1943. aastast Tartu Ülikoolis, lõpetas 1956. aastal Tartu Riikliku Ülikooli soome-ugri keelte alal. Akadeemiliselt oli ta Eesti Üliõpilaste Seltsi liige.

TAUNO: Annaksin kunstitunde

TAUNO: Annaksin kunstitunde

"Kindlasti annaks edasi kunstitunde, eeskätt skulptuuri modelleerimist, millest olen väga puudust tundnud selle kriisiaja jooksul," rääkis 53-aastane skulptor Tauno Kangro. 

OLEG: Tunnen puudust veekeskustest ja saunadest

OLEG: Tunnen puudust veekeskustest ja saunadest

"Mul on varsti sünnipäev, mida kavatsen tähistada. Praegu ei ole õige aeg, et sõpru kokku kutsuda, kuid pereringis saame ikka hakkama," rääkis 35-aastane Oleg sellest, millest tunneb puudust eriolukorra tõttu. 

Anne Erm: midagi uut võib ju juurde õppida

Anne Erm: midagi uut võib ju juurde õppida

"Kõik Eesti artistid, kes oleks pidanud nüüd aprilli lõpus esinema, esinevadki oktoobris Jazzkaarel ja ka paljud välisartistid on oma nõusoleku esinemiseks andnud," rääkis Jazzkaare korraldaja Anne Erm.

102-AASTANE KUNSTFOTOGRAAF ENDEL UIGA: Eesti probleem on kohapealne väike algatusvõime

102-AASTANE KUNSTFOTOGRAAF ENDEL UIGA: Eesti probleem on kohapealne väike algatusvõime (5)

"Kopli näeb välja suurepärane – tekitab vaimustust, kuidas see on üles ehitatud," kiidab kunagist kodukanti Endel Uiga, kes nüüd elab Ühendriikides New Jersey`s. Kiitus on seda hinnalisem, et Uiga on läbi aegade olnud üks sotsiaalkriitilisemaid väliseestlasi. "See on kohutav varandus, mis riik kaotab iga eestlase kohta, kes välismaale läheb. Kõik sissetulekuallikad on väliskapitali käes. Palgad on vaid pool Euroopa omadest." 

KOIT TOOME: Kui oled eluaeg olnud muusik, siis päevapealt sinust lüpsjat ei saa
Persoon Meedia

KOIT TOOME: Kui oled eluaeg olnud muusik, siis päevapealt sinust lüpsjat ei saa (1)

Kui valus on muusikutele tänavune kontserditest tühi koroonasuvi? Eile õhtul Kanal 11 eetrisse minevas saates Tallinna Panoraam tulid stuudiosse sel teemal arutlema laulja Koit Toome ja Jazzkaare kunstiline juht Anne Erm. "Midagi ei ole teha, kui sa oled elu aeg ikkagi olnud kõrgharidusega muusik, siis päevapealt sinust lüpsjat ei saa," tõdeb Koit Toome.

AVANDI: Ma pole saanud aastaid lihtsalt kodus olla

AVANDI: Ma pole saanud aastaid lihtsalt kodus olla

Koroonakriisi tõttu on enamik inimesi sunnitud praegu elama sõprade ja lähedastega vahetult suhtlemata. Pealinn küsis tuntud inimestelt, millest tunnevad nad kõige suuremat puudust ja kas on midagi, millega nad just nimelt nüüd tegeleda saavad.

AGUR-LEPP: Õmblesin ise endale kaitsemaski

AGUR-LEPP: Õmblesin ise endale kaitsemaski

Koroonaviiruse haare on juba nädalaid laienenud ja paratamatult jätab see oma jälje ka inimeste mõtetesse ja tunnetesse. Pealinn küsis tuntud inimestelt, mida on neil praegu kõige raskem taluda ja kuidas nad ennast koroonaviiruse eest kaitsevad.

Suri arhitekt Dmitri Bruns

Suri arhitekt Dmitri Bruns

Lahkunud on tuntud arhitekt ja arhitektuuriteadlane Dmitri Bruns (11.01.1929-21.03.2020), kes Tallinna peaarhitektina valmistas linna ette olümpiaregatiks. 

Suri TV3 tegevjuht Priit Leito

Suri TV3 tegevjuht Priit Leito

"Sügav kaastunne Priidu lähedastele. Tegemist oli hinnatud ja suurte kogemustega juhiga, suurepärase kolleegi ja hea sõbraga, kelle ootamatu lahkumine on šokk meile kõigile," ütles TV3 programmijuht Raimo Kummer.

Tallinn mälestab Arvo Sarapuud

Tallinn mälestab Arvo Sarapuud

"Arvo Sarapuu andis suure panuse meie riigi taasiseseisvumisse ja selle edasisse arengusse. Ta jääb meie mälestustesse särava isiksusena, kelle üdini positiivne ja tulevikku suunatud maailmavaade peegeldusid igapäevaselt tema töös ja suhetes inimestega," ütles linnapea Mihhail Kõlvart.

Täna suri kunagine tuntud ajakirjanik Mart Ummelas

Täna suri kunagine tuntud ajakirjanik Mart Ummelas

20. augustil 1953. aastal sündinud Ummelas oli aastatel 1994–1996 Keskerakonna ja 1996-1997 Arengupartei liige, vahendas BNS. 1995. aasta riigikogu valimistel sai ta 805 häält ja pääses kompensatsioonimandaadiga riigikokku, kuid loobus mandaadist. 

ÜKS TAASISESEISVUMISE VÄLJAKUULUTAJATEST TIIT MADE: "Toona ahastuses ja hirmuvärinates tegelased on tänaseks enesekindluse tagasi saanud."

ÜKS TAASISESEISVUMISE VÄLJAKUULUTAJATEST TIIT MADE: "Toona ahastuses ja hirmuvärinates tegelased on tänaseks enesekindluse tagasi saanud." (9)

"Olen uurinud eestlaste elatustaset ja võimalusi enne suurt sõda – taasiseseisvunud Eesti on silmnähtavalt kobedam kui Pätsi-aegne Eesti," räägib peatselt 80. sünnipäeva tähistav tuntud kirjamees ja poliitik Tiit Made. "Kes on viitsinud tööd teha, see elab hästi. Kuid on karm tõde, et pensionäridele on tehtud liiga. Olen mitu korda lausa rahvusringhäälingu saadetes kuulnud, kuidas nooremapoolne saatejuht nimetab eakaid inimesi halvustavalt penskariteks."

Laadimine...Laadimine...