FOTOD: Eesti 200 avalikustas oma valimisprogrammi

Suurem osa Eesti valikuid ja samme on olnud Eesti 200 esimehe Kristina Kallase sõnul õiged. "Meil on väga lahe riik, kuid see mis tõi meid siia, ei vii meid edasi. Meie programmis ei ole ainult lubadused, vaid pikalt ette vaatavad lahendused. Me ju soovime, et Eesti lööks läbi ja oleks edukas kõiges, mis ta ette võtab."  

Pilt: Ilja Matusihis

FOTOD: Eesti 200 avalikustas oma valimisprogrammi

Toimetaja: Sandra Lepik

Suurem osa Eesti valikuid ja samme on olnud Eesti 200 esimehe Kristina Kallase sõnul õiged. "Meil on väga lahe riik, kuid see mis tõi meid siia, ei vii meid edasi. Meie programmis ei ole ainult lubadused, vaid pikalt ette vaatavad lahendused. Me ju soovime, et Eesti lööks läbi ja oleks edukas kõiges, mis ta ette võtab."  

20images

"Eesti 200 sündis poliitikas mitteosalevate inimeste tunnetusest, et tänased poliitikad juhivad riiki ilma pikema plaanita," ütles Kallas tänasel Eesti 200 valimisprogrammi konverentsil, et Eesti peab lõpetama peenhäälestamise ja võtma ette pika vaate, tagamaks edukas tulevik. 

Suurem osa Eesti valikuid ja samme on olnud senini õiged. "Meil on väga lahe riik, kuid see mis tõi meid siia, ei vii meid edasi," nentis Kallas. "Eesti on rahvusvahelises koostöös usaldusväärne ja avatud riik ja nii see peab ka jääma."

Eesmärk inimlähedasel riigil 

Kõige enam on muutunud globaalne majanduskeskkond, mistõttu Eesti majandus, keel ja kultuur vajavad uusi väljavaateid. "Me ei lükka karme tõdesid vaiba alla. Me usume, et meil on ideid ja lahendusi, kuidas neid asju lahendada," selgitas Kallas, et otse ja ausalt tundlikest teemadest rääkida ei ole alati lihtne. 

Euroopa majandus on jahtumas. "Kõik meie riigieelarvete aluseks olevad majandusprognoosid on põhinenud pigem roosadel stsenaariumitel."

"Meie räägime otse ja ausalt õpetajate puudusest, liiklussurmadest väljaehitamata maanteedel, vaesusest, töötegijate nappusest, logisevast sotsiaalsüsteemist, metsa väärtustamisest ja tervena elatud aastatest," ütles Kallas, et edukas saab olla ainult siis, kui endale ei valetata. 

Eesti 200 soovib tulevikus näha inimlähedast riiki. "Meie kõige olulisem vara on meie inimesed, aga inimesi jääb aina vähemaks," tõdes Kallas, et käesoleva sajandi võtmeküsimus on see, kas suudame piisavalt ja targalt investeerida inimestesse.

Lisaks on Eesti 200 võtnud sihiks ehitata taotlusvaba riik. "Inimene ei pea abi saamiseks riigilt seda taotlema."

Riik peab taastama usalduse ettevõtetega

Teiseks soovib erakond tuua lisaraha Eesti majandusse. "Eesti 200 toob Eesti elanike kogutud pensioniraha Eestisse tagasi," lisas Kallas, et lisaraha annab ettevõtetele võimaluse laieneda ka üle piiride. 

"Riik peab uuesti hakkama ettevõtjaid usaldama, et nad ei peaks aega ja raha kulutama bürkoraatiale ja tõestamisele, et nad ei ole pätid."

Kolmandaks soovib erakond tagada kvaliteetset haridust üle Eesti. "Eesti koolid peavad andma võrdselt head haridust lastele sõltumata elukohast või keelest." 

Erakond soovib, et Eesti 200 oleks laste riik. "See ei ole ainult lastetoetuste küsimus, see on kogu elukeskkonna korralduste küsimus," selgitas Kallas, et see sõltub nii lasteaiast kui ka koolist, kus laps tunneb end turvaliselt ja õnnelikult. 

"Eesti avalik ruum peab lähtuma lapsest. Eestis ei tohiks olla ühtegi ühiskondlikku ruumi või üritust, kuhu ei tohi lapsega siseneda või mis ei oleks lapsele turvaline."

"Meie programmis ei ole ainult lubadused, vaid pikalt ette vaatavad lahendused. Me ju soovime, et Eesti lööks läbi ja oleks edukas kõiges, mis ta ette võtab."  

Aastaks 2035 maailma õnnelike ühiskondade edetabeli TOP 10 hulka

Erakonna peamiseks unistuseks on õnnelike inimeste Eesti. "Sellistes riikides elatakse pikka ja tervet elu, kus tuntakse, et neil on olemas sotsiaalne turvavõrk, mis püüab kinni siis, kui midagi juhtub."

Õnnelikes riikides on väga vähe korruptsiooni ja inimesed tunnevad iga päev, et neil läheb hästi. "Võtame kõik koos endale eesmärgiks, et jõuame aastaks 2035 maailma kümne kõige õnnelikuma riigi hulka."  

"Professionaalne poliitika on oluline, kuid see ei ole oskus teha kampaaniat ja trumbata üle vastaseid. See on oskus märgata probleeme ja tulla välja lahendustega."

Laadimine...Laadimine...