GALERII: Isamaa europarlamendi valimiste programmis on kesksel kohal Eesti rahvuslikud huvid

"Euroopa koostöö on Eesti huvides, kuid ühisosa otsides ei tohi unustada enda huvisid kaitsta. Peame pingutama Euroopa väärtusruumi säilimise eest," ütles partei volikogu esimees Sven Sester. 

Pilt: Albert Truuväärt

GALERII: Isamaa europarlamendi valimiste programmis on kesksel kohal Eesti rahvuslikud huvid

Toimetaja: Sandra Lepik

"Euroopa koostöö on Eesti huvides, kuid ühisosa otsides ei tohi unustada enda huvisid kaitsta. Peame pingutama Euroopa väärtusruumi säilimise eest," ütles partei volikogu esimees Sven Sester. 

13images

Täna, 30. märtsil Tallinna Ülikoolis toimunud Isamaa erakonna volikogu kinnitas valimisnimekirja eelolevaks Euroopa Parlamendi valimiseks. Isamaa nimekirja juhib endine kaitseväe juhataja, kindral Riho Terras. Lisaks kinnitati erakonna programm Euroopa Parlamendi valimisteks.

Isamaa volikogu esimehe Sven Sesteri sõnul peavad Eesti esindajad julgelt seisma Euroopa ühiste seisukohtade kujundamisel just Eesti huvide eest. "Euroopa koostöö on Eesti huvides, kuid ühisosa otsides ei tohi unustada enda huvisid kaitsta. Peame pingutama Euroopa väärtusruumi säilimise eest ning selle keskmes on Euroopa kultuuri- ja vaimupärandi väärtustamine ning kontrollitud migratsioonipoliitika," ütles Sester.

Sester rõhutas, et Isamaa näeb Euroopa Liitu rahvusriikide liidu mitte liitriigina. "Rahvusriikide Euroopa Liidu kestmine ja koostöö on parim Eesti turvalisuse ja jõukuse tagaja."

Ta lisas, et Isamaa jätkab oma senist poliitikat ja erilist tähelepanu pööratakse Euroopa välis-  ja kaitsepoliitikale. "Isamaa programm ja valimisnimekiri näitavad, et meie jaoks on oluline ELi liikmesriikide koordineeritud kaitse- ja välispoliitika. Selle tagamisse on oluliselt panustanud Tunne Kelam, kes on Euroopa Parlamendi suurimas fraktsioonis EPPs seisnud ka selle eest, et Euroopa riigid seisaksid ühtselt vastu Venemaa agressioonidele."

Sesteri sõnul toetab Isamaa tõhusat koostööd liikmesriikide majandushuvide ning digitaalse tehnoloogia arendamisel. "Selle eelduseks on inimeste võrdsed õigused ja Eesti kodanike õigus õppida, töötada ja reisida samadel tingimustel teiste Euroopa riikide kodanikega."

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul peegeldab valimisnimekiri erakonna tugevust ja prioriteete tulevatel valimistel. "Meie nimekiri on eriti tugev välis-ja julgeolekupoliitilise kompetentsi poolest. Seda valdkonda esindavad endine kaitseväe juhataja Riho Terras, kaitseminister Jüri Luik, alates 2004.a Europarlamendi liikmena töötanud Tunne Kelam ning justiitsminister ja endine kaitseminister Urmas Reinsalu."

Isamaa esinumbri Riho Terrase sõnul vajab Euroopa Liit oma liikmete vahel tõhusamat kaitsekoostööd. "Euroopa naabrus, olgu siis idast või lõunast, aga ka laiem julgeolekupilt, seavad meie ette hulgaliselt ohte ja väljakutseid. Viimaste aastate jooksul on Euroopa Liit üha enam panustanud kaitsesse, kuid kindlasti lubavad võimed ja võimalused veelgi enamat. Euroopa Liit ja NATO täiendavad teineteist, kaitstes üheskoos meie väärtusruumi," ütles Terras.

Seeder rõhutas, et Isamaa kaitseb Euroopas Eesti rahvuslikke huve. "Meie kõigi huvides on, et Euroopa Liit arvestaks riikide eripäradega ning jääks rahvusriikide liiduks. Seda mõistavad kõige paremini akadeemikud ja Eesti haridus- ning kultuurieluga igapäevaselt tegelevad inimesed. Just seetõttu kandideerivad Isamaa nimekirjas Mihhail Lotman, Tõnis Lukas ja Viktoria Ladõnskaja-Kubits," ütles Seeder.

Seeder lisas, et nimekirjas on ka noori uusi tulijaid. "Meie ridades kandideerib Eesti esimene ÜRO noordelegaat Kätlin Kuldmaa, kes on oma töös keskendunud ennekõike keskkonna- ja noortepoliitikale."

Isamaa kandidaadid Euroopa Parlamendi valimistel 2019:

1. Riho Terras (endine Kaitseväe juhataja, kindral)
2. Jüri Luik (kaitseminister)
3. Viktoria Ladõnskaja-Kubits (Riigikogu liige)
4. Tõnis Lukas (Tartu Kutsehariduskeskuse direktor)
5. Mihhail Lotman (semiootik, Tallinna Ülikooli professor ja Tartu Ülikooli vanemteadur)
6. Kätlin Kuldmaa (Isamaa Noortekogu liige, endine Eesti ÜRO noordelegaat)
7. Tarmo Kruusimäe (Riigikogu liige)
8. Urmas Reinsalu (justiitsminister)
9. Tunne Kelam (Euroopa Parlamendi liige)

Laadimine...Laadimine...