6 kommentaari

vot tak

Vasta kommentaarile

https://www.ohtuleht.ee/964953/ekslik-valik-ekre-toetajad-andsid-haale-grazinile-teadmises-et-ta-kuulub-konservatiivide-nimekirja

valija

Vasta kommentaarile

http://www.pealinn.ee/tagid/koik/it-eksperdid-ulistatud-e-haaletusest-valijate-haali-saab-voltsida-n191310
https://www.eesti.ca/igor-grazin-anti-poolamets-teadusest-fb/article53739

Aja Lugu

Vasta kommentaarile

"Teatud aja jooksul peale hääle andmist kuvatakse valijale QR kood. Kui telefonis vastav äpp või rakendus olemas, on seda häält võimalik näha. „Ehk inimene saab veenduda, kas kõik on toimunud õigesti," sõnas Tammer.
Tore, et saab kontrollida. Ülimalt huvitav oleks teada, kui paljud valijad seda võimalust reaalselt kasutasid. Kindlasti on need arvud võimalik avalikustada ja need ei tohiks olla salajased. Või siiski on ja kuuluvad kähku hävitamisele?

Vello postitas:

Tegelikult ei anna see võimalus mulle hääletajana midagi, sest ma ei saa endiselt kontrollida kas mu antud hääl ka sellisena hiljem häältelugemisel osales nagu ei pääse kogu seda protsessi alates hääle andmisest kuni selle lugemislauale jõudmiseni kõigile usutaval ja arusaadaval moel kontrollima ka ükski vaatleja ehk siis jööb üle vaid uskuda nagu Jumalasse, et ta sulle mitte ei valeta, sest Jumal ju lihtsalt ei valetagi kunagi. Võib olla tõsiusklikele sellisest seletusest piisabki tõestamaks e-valimiste usaldusväärsust, kuid mina kuulun paraku uskmatute hulka ja nii nagu Jumala olemasolugi kohta ootan, enne kui sellesse uskuda, usaldusväärseid tõendeid ka e-valimiste usaldusväärsuse kohta.

lisaja

Vasta kommentaarile

http://www.pealinn.ee/tagid/koik/kogenud-it-asjatundja-tehnika-kuidas-e-valimiste-tulemusi-voltsida-n238538

Kui valimiste korraldajad

Vasta kommentaarile

ei saa põhiseadusest aru (... ühetaolised ja ühel päeval...) siis nimetatakse teistsuguselt korraldatud valimisi eesti keeles kuriteoks ja korraldajaid ning nende abilisi nimetatakse eesti riigis kurjategijateks, nii lihtne see ongi.

Laadimine...Laadimine...