Isamaa uurib võimalusi luua võimuliit Keskerakonna, EKRE ja SDE-ga

Erakond Isamaa, mis seni koalitsioonikõnelustest eemale jäänud kaalubb võimalust moodustadavõimuliit koos Keskerakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga (EKRE).

Pilt: Scanpix

Isamaa uurib võimalusi luua võimuliit Keskerakonna, EKRE ja SDE-ga (1)

Toimetaja: Meelis Piller

Erakond Isamaa, mis seni koalitsioonikõnelustest eemale jäänud kaalubb võimalust moodustadavõimuliit koos Keskerakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga (EKRE).

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder rääkis kolmapäeval Vikerraadio saates "Uudis+", et kuna valimised võitnud Reformierakond on oma valiku teinud ja otsustanud alustada koalitsioonikõnelusi Keskerakonnaga, siis Isamaal on omad võimalused, vahendas BNS. "Me oleme valmis kõigiga rääkima," ütles Seeder.

"Meil on nüüd suurem vabadus moraalselt, ja ka kohustus, vaadata ka teiste partneritega ringi. Valimiste võitja on oma otsuse teinud. Meie loomulikult ootame ja vaatame, mida Keskerakond vastab, aga suhtleme kindlasti ka teiste erakondadega," ütles Seeder.

Seeder ütles, et talle helistas kolmapäeva keskpäeva paiku Reformierakonna esimees Kaja Kallas, kes andis lühidalt Reformierakonna juhatuse otsusest teada. "Mulle helistas teel stuudiosse Kaja Kallas, õnnitles, et oleme eelläbirääkimiste voorus saanud teise koha ja nad on otsustanud alustada läbirääkimisi Keskerakonnaga," sõnas Seeder.

Seeder märkis siiski, et kuigi Kaja Kallas teatas valimiste järel, et eelistab koalitsiooni Isamaa ja Sotsiaaldemokraatidega, alustasid nad paralleelselt läbirääkimisi Keskerakonnaga.

Pärast valimisi kohtusid Reformierakonna ja Isamaa delegatsioonid, kus Seederi sõnul kaardistasid kaks erakonda ühisosa.

"Reformierakonnaga on see meil päris suur. Kuid rääkisime ka erinevatest seisukohtadest nagu kodakondsus- ja migratsioonipoliitika. Isamaa toetab konservatiivset joont, ei toeta topeltkoda seadustamist. Samuti oleme eri meelt pensionireformi osas ehk Isamaa sooviks on teise samba vabatahtlikuks tegemine. Samuti soovib Isamaa viia sisse tulumaksuvabastuse laste arvuga ning eks meil ole ka vanad teemad nagu kooseluseadus ja rändepakett," ütles Seeder.

Seeder nentis, et Reformierakonna ja Keskerakonna kõnelused koalitsiooni loomiseks tulevad keerulised. "Kui nad tahavad kokku leppida, peavad mõlemad pooled järeleandmisi tegema."

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...