Keskerakond juhib, kuid Reformierakond on jõudsalt lähenemas

Keskerakonnale annaksid oma hääle 33% valijatest, Reformierakonnale 25%. Kolmandal kohal on EKRE 17% suuruse toetusega. Ülejäänud erakonnad on koondunud valimiskünnise piirile. 

Pilt: Scanpix

Keskerakond juhib, kuid Reformierakond on jõudsalt lähenemas (1)

Toimetaja: Sandra Lepik

Keskerakonnale annaksid oma hääle 33% valijatest, Reformierakonnale 25%. Kolmandal kohal on EKRE 17% suuruse toetusega. Ülejäänud erakonnad on koondunud valimiskünnise piirile. 

Jaanuaris on valijate toetus hakanud koonduma potentsiaalsete valimiste võitjate ümber - kasvanud on nii Keskerakonna kui ka Reformierakonna reiting, kirjutas ERR

ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i üle-eestilisest tuhande vastajaga küsitlusest selgus, et kui homme toimuksid riigikogu valimised, annaks Keskerakonnale oma hääle 33 protsenti valijatest. 
 
Kindlal teisel kohal on Reformierakond 25 protsendi suuruse toetusega. Suurim opositsioonipartei kasvatas kuu varasemaga võrreldes ka enim toetust - möödunud aasta viimasel kuul oli neil toetajaid 21 protsenti.
 
Populaarsustabeli kolmandal kohal on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) 17 protsendi suuruse toetusega, detsembriga võrreldes kaotas EKRE ühe protsendipunkti võrra toetajaid.
 
Ülejäänud erakonnad on koondunud üsna valimiskünnise piirile. Sotsiaaldemokraatliku erakonna toetus oli jaanuaris seitse protsenti (detsembris kaheksa), Isamaal kuus (detsembris viis) ning täpselt valimiskünnise piirile on langenud poliitiline uustulnuk Eesti 200, keda toetas viis protsenti (detsembris seitse ja novembris kaheksa).
 
Nende numbrite juures võib välja tuua, et sotsiaaldemokraatide toetus langes märgatavalt Eesti 200 poliitikasse tulekuga mullu novembris, ega ole sealtpeale kasvanud. Eesti 200 alustas novembris kaheksa protsendi suuruse toetusega, kuid nüüd on see langenud valimiskünnise piirile. Valimiskünnise alla jäid jaanuaris Rohelised kolme ning Vabaerakond ja Elurikkuse erakond mõlemad ühe protsendi suuruse toetusega. 

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...