10 kommentaari

näiteks

Vasta kommentaarile

Programm valib kui palju hääli mingi erakond saab.

Aja Lugu

Vasta kommentaarile

Miks kaitstakse Eesti Vabariigis lausa idioodi järjekindlusega e-valimisi? Mis on selle tegelik põhjus? See, et e-hääletus ei vasta Põhiseadusele, ei ole ei Riigikohtule ega Riigikohtu Põhiseaduse Järelvalve Komisjonile mingi uudis. Lisaks ei usalda suur osa valijatest e-hääletust. e-hääletus on 100% häkitav juba valijate arvutites.

ka Aja Lugu postitas:

Aga kuidas REF teisiti oleks uuesti võimule saanud? Vaatamata VEB-fondi saagale,"kuulsale" Siimule, rollotajatele, tallinki geissile, nordicale, ESML-ile, mõttetult lõhkuvale-raiskavale Rail Balticule, üleskerkinud meeletule rahapesuafäärile ning alati otseselt refiga seotud dopinguafääridele? Kas peetakse Eesti rahvast absoluutselt lolliks, kes selliseid juhtima eelistavad, et rahvall veel 10 nahka üle kõrvade tõmmataks??? Tohutu anomaalia e-häältes näitas selget hirmu teiste võidu korral ja seetõttu nikerdati seekord erilise innuga - pandi ikka kuhjaga juurde. Hea oligi! Sest lisati liiga ahnelt ja PILL AETI LÕHKI! Kui tulemus ületab igasuguse loogika, eelarvestuse ja mõistlikkuse piiri, hakatakse ju otsima viga, SEST TULEMUS VÄLJUS SUURELT IGASUGUSE USUTAVUSE PIIRIDEST! Ahnus ajas upakile....

Mari

Vasta kommentaarile

E-valimised on oma loomisest peale ülesehitatud Eesti Põhiseadust eirates. Siin ei ole loodud ühtlasi ja ühetaolisi tingimusi paberkandja- ja e-valijatele . E- valijad on arvatud nagu madalama IQ inimesteks kes ei ole võimelised läbi mõtlema keda nad valida tahavad, et see number korralikult kirja panna. Nemad võivad oma otsust nädal aega mitu korda muuta ja hääle jälle teisele kandidaadile kanda. See seadus ise on nagu eelmäng sellele et naabri luure patsiga poisid ikka saaks nädal aega susserdada ühelt mittesoovitud isiku hääled võtta ja teisele vajalikule isikule /parteile/ kanda. Võiks arvata et meie e-valimised on mõeldudki suure naabri poolt Eesti poliitilise manipuleerimise projektina. Arvata võib et siin võib seoseid leida 75.a salastatud VEB-fondi keissi ja tegelastega. Nagu näeme ka kõige suuremad saladused ja sigadused ujuvad siiski omal ajal välja.

to Mari postitas:

Teie iga sõnaga nõus! Kõik on põhjusega tehtud, et tulemused just sellised oleksid.

voldemar

Vasta kommentaarile

e-valijat siis riik usub ja usldab, et ta ikka ise valib oma tahte kohaselt, aga paberhääletajat riik ei usalda?

tiit

Vasta kommentaarile

niikaua kui Eesti vabariigi õiguskantsler ja kogu õigussüsteem ei anna põhjalikku hinnangut e-valimistele, mina seda riiki ei usu ja ei pea seda õigusriigiks. Kõige suuremad sohid tehakse meie kõigi silme ees ja meie kõigi raha eest.

mai

Vasta kommentaarile

https://www.theguardian.com/technology/2014/may/12/estonian-e-voting-security-warning-european-elections-research

https://www.theguardian.com/commentisfree/2016/jul/12/lets-put-e-voting-where-it-belongs-on-the-trash-heap-of-bad-ideas

mäti

Vasta kommentaarile

Jah - need hääled(47%) arvatavasti tulid Reformierakonna toetajatelt, sest hirm vasakpoolse Eesti ees oli meeletu, mis mobiliseeris reffide toetajad ja samas Keskerakonna toetajaid peletas eemale ligi kaks aastat toimunud reffide all oleva peavoolumeedia kampaania, mis alanda Ratast esimesest päevast peale ja loomulikult see töötas(isegi Hitleri koledused töötasid inimeste peal). Inimesed on meedia poolt väga manipuleeritavad. Samas on e-valimiste peamine viga see, et e-valija saab valida iga kell igas kohas, tavavalija aga peab minema mingisse füüsilisse kohta konkreetsel ajahetkel. See ei ole ühetaoline valimine. Samuti ei ole ID-kaart ja isik ilmtingimata sama ehk keegi teine saab valida kellegi eest ja mingit sanssi kontroolida pole(Soomes saab e-valida vaid kabiinis, mis jumala korrektne). Eesti e-valimised on piinlik periood meie valimis- ja demokraatia ajaloos. Loodetavasti see piinlik aeg enam pikemaks ei veni ja ülejäänud erakonnad panevad seljad kokku ning kaotavad e-valimised sellisel kujul. Sest peale reffide teised erakonnad ju kaotasid, ka sotsid ja Isamaa.

valija

Vasta kommentaarile

E-hääletamine on kavalalt välja mõeldud.Hääletada saab mitut moodi ja mitmeid kordi järjest.Lõpuks,kes seda segapudru siis jagab.Arusaadav.Mitmekordne hääletus on vajalik selleks,et teha korektiive vajaliku erakonna kasuks.See hääletus on juba nalja tegemine ja mitte tõsiselt võetav valimine nagu seadus on sätestatud.

Laadimine...Laadimine...