Täna algas elektrooniline hääletamine ja eelhääletamine

Tänasest saab anda oma hääle riigikogu valimistel: kell 9 algab elektrooniline hääletamine ja kell 12 hääletamine maakonnakeskustes.

Pilt: Scanpix/ Illustreeriv pilt

Täna algas elektrooniline hääletamine ja eelhääletamine

Toimetaja: Moonika Tuul

Tänasest saab anda oma hääle riigikogu valimistel: kell 9 algab elektrooniline hääletamine ja kell 12 hääletamine maakonnakeskustes.

Maakonnakeskuses on võimalik hääletada pühapäeval kella 20-ni sõltumata valija registrijärgsest elukohast. "Igas maakonnakeskuses on avatud vähemalt üks valimisjaoskond, Tallinnas on neid kaheksa ja Tartu linnas neli," sõnas riigi valimisteenistuse juht Priit Vinkel. Jaoskondade täpsemad asukohad leiab riigi valimisteenistuse veebilehelt, vahendas BNS.

Elektrooniliselt saab hääletada aadressil www.valimised.ee ööpäevaringselt kuni 27. veebruari kella 18-ni. "Valija jaoks suuri muudatusi e-hääletamisel seekord ei ole, väiksema muudatusena saab kandidaadi nime otsida, lisaks kuvatakse avavaates erakondade nimekiri, millele klõpsates avanevad kandidaatide nimed," rääkis Vinkel.

Soovi korral võib interneti teel antud häält muuta, hääletades nimetatud ajavahemikul uuesti elektrooniliselt või eelhääletamise päevadel valimisjaoskonnas. Valimispäeval, 3. märtsil häält muuta ei saa.

Eelhääletamine kõikides valimisjaoskondades toimub 25.-27. veebruarini. "Riigikogu valimistel on avatud 451 jaoskonda, sel perioodil saab hääletada nii elukohajärgses valimisjaoskonnas kui ka väljaspool elukohta hääletamist korraldavas jaoskonnas," selgitas Vinkel.

Igas omavalitsuses on vähemalt üks jaoskond, mis väljaspool elukohta hääletamist korraldab. Täpsem info on kaardirakendusel https://valimised.rahvastikuregister.ee

Valimispäeval, 3. märtsil saab hääletada ainult oma elukohajärgses valimisjaoskonnas.

Valima minnes tuleb kaasa võtta fotoga isikut tõendav dokument, näiteks ID-kaart, pass või juhiluba. Valijakaarti kaasa võtma ei pea.

Laadimine...Laadimine...