11 kommentaari

Vale vajub

Vasta kommentaarile

E-hääletuse kehtestas reform oma võimuga.Põhiseadus seadustab,et valimised peavad olema SALAJASED,ÜHETAOLISED ja TOIMUMA ÜHEL AJAL.Seega on e-valimised Põhiseadusega vastuolus ja kehtetud.Nende kehtestajad on võimu kuritarvitajad ja peaksid vastava seaduse järgi vastust andma.

Iseenesest mõista on e-hääletamine õigustühine!

Vasta kommentaarile

Isegi valimisreklaam on valimispäeval keelatud, MITTE VALIMISPÄEVADEL, seega on valimised nagu põhiseaduseski kirjas ÜHEL PÄEVAL ja ÜHETAOLISED. Siin polegi midagi vaielda.

nõus postitas:

E-valimiste algusest alates ei ole valimised olnud vastavuses EV Põhiseadusega. Sellest vaadati mööda võimulolijate poolt uut valimisseadust endale kasulikuks nikerdades ja kahjuks isegi Riigikohtu ja õiguskatsleri arvamustes... Järelikult tuleb nende paljude võltsimisvõimaluste ärahoidmiseks ja rahvale demokraatiahoova (ausate valimiste) taastamiseks minna tagasi EV PSi nõuete järgimisele - valimised toimuvad märtsi 1.pühapäeval ja on ühetaolised, mitte paber- ja e-valimised eri aegadel ja täiesti erinevatel tingimustel.

To Auhh

Vasta kommentaarile

Nii et kogusid ID kaardid kokku ja muudkui hääletasid oma armsa Refi poolt, kõigi eest, nende eelistust küsimatta.

e-valija

Vasta kommentaarile

See Riigi Teataja mina loen kirjutab nii:

RKVS § 33. lg (2)
(2) Valimisringkonna kandidaatide koondnimekirja kantakse kandidaadid erakondade ringkonnanimekirjade kaupa registreerimisnumbrite järjekorras.

Ja nii ju oligi, erakondade ringkonnanimekirjade kaupa registreerimisnumbrite järjekorras.

Märt Meesak

Vasta kommentaarile

Lisan siia veel mõttele selgituseks: Selline kuvamine e-hääletamisüsteemis nagu seda tehti 2019 RK valimistel oleks õigustatud kui tegemist oleks olnud kinniste nimekirjade valimistega, nagu seda olid möödunud EP valimised. Siis kuvatakse valijale kandideerivate erakondade nimed, kuna kandideerivad erakonnad ja neil on kandidaadi number. Lisa klikki tehes valija näeks, kes seal nimekirjas on, kuid otse teda valida ei saaks. RK 2019 on tegemist avatud nimekirjadega, kus hääli saab valija anda kandidaadile, mitte erakonnale. Seega seadusest tulenevalt ei saa kuidagi tõlgendada seda, et kui kuvatakse kandideerivate erakondade nimed, siis on vastavalt seaduses sätestatule kandidaatide koondnimekiri kuvatud. RK 2019 valimistel ei saa valida erakonda, vaid erakondades kandideerivaid kandidaate. Seega on kandidaatide koondnimekiri sellest tulenevalt inimeste nimed, mitte erakondade nimed.

Kas ma sain postitas:

õigesti aru, et pärast erakonna väljavalimist kuvati ette selle erakonna üleriiklik täisnimekiri, mitte selle valija jaoskonnas kandideerijate nimekiri?

Auhh

Vasta kommentaarile

Terve pere, kuni 80 aastase pensionärini, hääletasime Refi poolt. Endale meeldis, kuidas oli asi korraldatud. Valisid erakonna ja sealt tuli kandidaatide valik. Ma arvan, et ei ole mõtet hädaldada nii palju.

Valija

Vasta kommentaarile

Ära hädalda ja ära otsi põhjuseid mis ei muuda valimistulemust. Isegi kui need hääled kehtetuks muuta ei muutuks Vabaerakonna seis paremaks.

Õnne postitas:

Asi ei ole ainult Vabaerakonna seisus... asi on selgelt palju tõsisem!

Aime Piirsalu.

Vasta kommentaarile

Aimasin kohe,kui nad teatasid nii peajagu kõrgemat anomaalset e-võitu ja ühele erakonnale,sest kõik teised olid ju nähtavalt ligilähedased(mõtlen peamisi häältekogujaid),kuid see kõrge arv oli koheselt ebaloomulik.Kui nüüd on teada,et seda tehti veel ebaõiglaste andmetega,oleks vaja kohustada selle e-valimise küsimus avalikkuse ette siiralt ja ausalt lahti harutada...Rahvas peab usku ja usaldust tagasi saama...

Laadimine...Laadimine...