9 kommentaari

ingerlane

Vasta kommentaarile

https://uueduudised.ee/uudis/eesti/esimene-kahtlustus-valimistel-soome-eesti-saatkonnas-kasutati-pitseerimata-valimiskaste/

e-hääletaja

Vasta kommentaarile

http://www.pealinn.ee/tagid/koik/it-eksperdid-ulistatud-e-haaletusest-valijate-haali-saab-voltsida-n191310

Aja Lugu

Vasta kommentaarile

e-hääletus ahistab naisi, sest hääletus toimub reeglina mehe kontrolli all. Seega on e-hääletus Põhiseadusevastane. Miks ei võeta isegi arutusele e-hääletuse vastaste kriitikat? Äkki on e-hääletus meile peale surutud hoopis kusagilt kõrgelt ja kaugelt?

August

Vasta kommentaarile

Valimised võidab reformierakond, sest nemad kontrollivad siiani e-hääletust. Ilma e-häälteta nad poleks mitu aastat esikohta saanud.

heino postitas:

Jah e-valimised pole usaldusväärsed nagu näitab ka Guardiani artikkel:

https://www.theguardian.com/technology/2014/may/12/estonian-e-voting-security-warning-european-elections-research

Elmar

Vasta kommentaarile

Eestis pole ühtegi väärilist nägu , kelle poolt ma oma hääle annaksin.

voldemar postitas:

Tasuta bussid on oluline lähenemine nendel valimistel, selle osa valimistel ei saa alahinnata, inimesed ei unusta nii lihtsalt, et kui kvalitatiivselt üks väike samm parandab korraga nende elukvaliteeti. tasuta bussid on seda teinud!

mai

Vasta kommentaarile

Tegelikult on e-häälte vahe veelgi suurem - 2015 valimistel sai Keskerakond 10 % e-hääli, seega nende praegune 25% e-hääli kasvab valimistulemuseks 35-40 kohta, reffid said e-hääli 40 %, seega nende tulemus peaks kukkuma alla 20, EKRE aga eriti huvitav - 2015 oli e-häälte osakaal vaid 25 %, seega peaks EKRE saama ligi 25 kohta parlamendis, Isamaa e-häälte osakaal oli 40 % ehk nüüd napilt üle valimiskünnise - pigem ikka 6 kohta, sotsid e-häälte osakaal 30 % - seega 10 kohta umbes parlamendis.

mäti

Vasta kommentaarile

Paar märkust. Esiteks on see ju e-häälte kogus, mis tavaliselt on Reformierakonnal palju suurem, seega valimiste esikoht on selgelt Keskerakonnal - umbes 35 koha ümber, aga no keskide valijad olge ärksad ja minge valima. Teiseks - tundub et emor oli sunnitud enne valimisi EKRE tulemuse ausalt välja ütlema. EKRE puhul on nüüd väga usutav saada kokku 21 kohta. Reffide tulemus jääb samasse suurusjärku ehk e-valimised miinus 5 kohta = 21 kohta. Seega tuleb rebimine EKRE ja reffide vahel teise koha pärast. Isamaa aga asub jätkuvalt valimiskünnise piiril, sest neilgi tavaliselt e-hääled üle pakutud - seega no 7 kohta on hästi läinud ehk. 35(kesk)+21(reff)+21(EKRE)+7(Isamaatu)+6(rohelised) + 11(sotsid) Delfi jätkab keski ja sotside liikmete eraeludesse räigelt sekkumist, nüüd siis Repinski, tundub et Luik on viidud lennutuse piirile, sest nii räpast lähenemist pole sealt kunagi varem tulnud. Ju siis on luigel palju kaotada.

Laadimine...Laadimine...