FOTOD JA VIDEO! Linnapea kostitas Oleviste kirikus abivajavaid inimesi

"Koduta ja toimetulekuraskustes inimesed on tänulikud kõige eest, mida neile järgmisteks päevadeks teele kaasa pakitakse – neile kulub see külmal talveilmal hädasti ära," ütles palju aastaid Oleviste hoolekannet juhtinud Riina Solman.

Pilt: Ilja Matusihis

FOTOD JA VIDEO! Linnapea kostitas Oleviste kirikus abivajavaid inimesi (3)

Toimetaja: Toomas Raag

Linnapea Mihhail Kõlvart tõi kohvilauale kringli, kontsert-jumalateenistusele tuli nagu ikka laulma Reet Linna.

Oleviste hoolekanne ootas täna kodutute ja vähekindlustatud inimeste jõulupuule abivalmis kaaskodanikelt toiduannetusi. Sel aastal osales üritusel ka linnapea Mihhail Kõlvart, kes tõi kohvilauale kringli. Oleviste koguduse vanempastori Siim Teekeli sõnul on algselt kodututele mõeldud jõulupuust saanud oodatud üritus paljudele puuduses elavatele inimestele. 

50images

"Meie piiri ei tõmba, kust algab kellegi jaoks puudus," ütles ta. "Kas sellest, kui inimesel pole oma kodu, ta on üksik pensionär või mingil põhjusel elu hammasrataste vahele jäänud. Kiriku ülesanne on jagada vaimulikku sõnumit kõigile. Näeme aga juba aastaid, et paljud tulevad Oleviste jõulupuule vaid toidu pärast. Nii olemegi jumalasõna ja kontserdi kõrval suurt rõhku pannud jõululõunale ja toidu jagamisele."

"Koduta ja toimetulekuraskustes inimesed on tänulikud kõige eest, mida neile järgmisteks päevadeks teele kaasa pakitakse – neile kulub see külmal talveilmal hädasti ära," ütles palju aastaid Oleviste hoolekannet juhtinud Riina Solman. "Oodatud on kõik toiduannetused: koogid, kringlid, pirukad, võileivad, puuviljad, kommid, küpsised. Võib tuua ka seda toidukraami, mis kodudes jõulupidustustest üle jääb."

Oleviste hoolekanne valmistab jõulurõõmu koduta ja vähekindlustatud inimestele juba 19 aastat. Sooja toitu pakub Swissotel, samuti on alati aidanud kohvilauda katta abivalmis inimesed, kes toonud küpsetisi ja võileibu.

Kirikusse võib tuua ka riideid. Oodatakse kõike, millega on parem  talvel tänaval elada, näiteks sooje salle, mütse, sokke, kindaid, saapaid, dresse, teksasid ja kampsuneid.

Kontsert-jumalateenistusele tuleb juba 19. aastat lauluga rõõmustama ürituse patroon Reet Linna, sõdurikodu juhataja Reet Kaljula juhendamisel esinevad jõulumuusikaga ajateenijad kaitseväest. Kuulda saab ka Laikrete perebändi kaunist esitust, Oleviste koguduse liiget Tuuli Heeney’t.

Oleviste kogudus võtab toitu ja riideid vastu iga päev, saab ette helistada koguduse telefonil 641 2241 või kirjutada aadressil oleviste@oleviste.ee. Oleviste hoolekanne tänab kõiki lahkeid annetajaid, kel soov kodutuid ja vähekindlustatud inimesi aidata. 

3 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...