GALERII JA VIDEO: Kaitsevägi ja EOK tähistasid spordinädalat NATO testiga

Kolmapäeval sai Tallinna spordihallis kaasa elada erakordsele sportlikule vaatemängule.

Pilt: Albert Truuväärt

GALERII JA VIDEO: Kaitsevägi ja EOK tähistasid spordinädalat NATO testiga

Toimetaja: Vesta Reest / Video: Dmitri Povilaitis

Kolmapäeval sai Tallinna spordihallis kaasa elada erakordsele sportlikule vaatemängule.

Spordinädala raames toimuval Kaitseväe aktiivsele liikumishommikul panid end kaitseväe üldfüüsilises testis (NATO test) kõrvuti proovile Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem, kultuuriminister Tõnis Lukas, EOK president Urmas Sõõrumaa, asepresident Tõnu Tõniste ja täitevkomitee liige Mihhail Kõlvart, mitmed tuntud Eesti tippsportlased, kaitseväe spordirühma liikmed ning muidu spordihuvilised.

Osalejaid ootas ees üldfüüsiline test, millega hinnatakse kaitseväes tegevväelaste kehalist võimekust. Test koosneb kolmest osast: kätekõverdused toenglamangus kahe minuti jooksul, kõhulihasteharjutused kahe minuti jooksul ning aja peale 3200m jooks. Iga osa eest on võimalik saada maksimaalselt 100 punkti, kokku seega 300 punkti, testi läbimiseks tuleb koguda igalt alalt vähemalt 60 punkti. Punktide arvestamisel võetakse arvesse ka sugu ja vanust.

49images

Testi sooritasid maksimaalse 300 punkti peale viis osalejat: Jüri Jaanson, Urmas Sõõrumaa ning Kaitseväe spordirühma liikmed sõudja Tõnu Endrekson, laskesuusataja Tuuli Tomingas ja maadleja Helary Mägisalu. Spordirühma liikmetest kõige madalam punktisumma oli muljetavaldavad 291 punkti maksimaalsest 300st. Üldse tänane väikseim skoor oli tugev 256 punkti.

Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem märkis, et kuigi tekkis ka võistlusmoment, oli ürituse eesmärk veeta ühine sportlik hommikupoolik. "Koos NATO testi tegemine on moraalne toetus sõjaväelastele ja ajateenijatele, kes näevad, et ka teised on võimelised testi edukalt sooritama ning tekib ka võrdlusvõimalus," ütles Herem.

EOK president Urmas Sõõrumaa sõnul tahtis ta spordimehena igast alast maksimumpunktid võtta.

"Vaatasin enne võistlust punktitabelit, teadsin, mida tegema peab, ning sain sellega hakkama. Kõhulihaste tegemist veidi pelgasin, sest ei suuda neid väga kiiresti teha, aga tegin ära! Käisin nädala jagu eelnevalt trennisaalis. Inimesed on erinevad, kuid minu arvates võiks NATO testi läbimine olla igale tervele Eesti inimesele jõukohane. Igaüks võiks seda testi aastas paar korda läbi teha, sest nõnda saab oma füüsilist vormi hinnata. Inimesel peab mingi eesmärk olema – me võime öelda, et hakake liikuma, aga see on hea näide, kuidas päriselt oma seisundit hinnata saab. Nõnda liikudes tunned ka ennast hästi!" jagas Sõõrumaa.

 

Laadimine...Laadimine...