VIDEO JA GALERII! Kolm ühes: kogukonnamajas leiavad hubased ruumid linnaosavalitsus, huvikool ja mittetulundusühingud

Abilinnapead Eha Võrk ja Vadim Belobrovtsev ning Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaid Kari tänava kogukonnahoone sarikapeol.

Pilt: Ilja Matusihis
Haridus Video

VIDEO JA GALERII! Kolm ühes: kogukonnamajas leiavad hubased ruumid linnaosavalitsus, huvikool ja mittetulundusühingud

Kai Maran / Video: Dmitri Povilaitis

Teisipäeval saagisid linnajuhid endise Ranniku gümnaasiumi asukohal Kari tänav 13 sarikapärja valmiva neljakorruselise hoone katuselt, kus järgmisel aastal hakkavad ühe katuse all tegutsema nii võim kui vaim. 

"Suurem osa kabinettide ja õpperuumide aknaid on avatud kirde-, ida- ja põhjapoole, mille eesmärgiks on tagada kaudne päevavalgus ja vältida ruumide kuumenemist otsese päikesevalguse tõttu," rääkis abilinnapea Eha Võrk, kelle sõnul on uut hoonet väga kaua oodatud, sest linnaosavalitsuse hooned on amortiseerunud ja Kopli Huvikooli tegevus on kannatanud eelkõige ruumipuuduse tõttu. "Seni on mõned huviringid tegutsenud erinevates lasteaedade ruumides - uues hoones on noorte huvitegevustele suunatud pind ligi neli korda suurem ja lisaks ehitatakse ristkasutusse suur saal."

30images

Huvikooli praegune väike maja Sitsi asumis on kooli direktori Jelena Zemenkova sõnul ammugi kitsaks jäänud.

"Meie praegune pind on 580 ruutmeetrit, tantsusaal on 60 ruutmeetrine ja klassiruume on kokku neli," ütles Zemenkova. "Seepärast on paljud meie ringid sunnitud töötama väljaspool huvikooli maja. Rendime ruume lasteaedades ja koolideski. Uues hoones saavad kõik meie ringid tegutsema hakata ühe katuse all, sest klassiruume tuleb seal meie kasutusse kolmteist ja tantsusaale koguni kolm."

Põhja-Tallinna vanema Peeter Järvelaiu sõnul on senine linnaosavalitsuse hoone aadressil Niine 2 on algselt olnud ohvitseride kasiino ja tänaseks ei vasta hoone kogukonnamaja standarditele.

Erivajadused kaetud

"Näiteks vana hoone on erivajadustega inimestele raskesti ligipääsetav, aga uude majja tuleb ka lift," ütles Järvelaid. Ta lisas, et kui praegu linnaosavalitsuse osakonnad asuvad erinevates majades, siis tulevikus saab kodanik vajalikke teenuseid ühest majast Põhja-Tallinna südames.

"Kalamaja elanikuna on isegi kahju, et linnaosa valitsus harjunud asupaigast kolib," tõdes abilinnapea Vadim Belobrovtsev. "Kuid loomulikult ma saan aru, miks ta siia kolib – uhiuus maja, suurepärased ruumid ja loomulikult õhkkond, mis sinna tekib!"

Huvikool on praeguses asukohas Lina tn 8 tegutsenud juba 1984. aastast. Zemenkova sõnul on seal vajaka nii garderoob, panipaigad, kostüümiladu, poiste riietusruum kui napib tualettruumegi.

"Valmivas majas on riietus- ja duširuumid iga tantsusaali kõrval, mis on meie jaoks väga suur pluss," rõõmustas Zemenkova. "Suuremad ruumid võimaldavad suurendada ka õpilaste arvu. Kui praegu õpib meil ligi viissada last ja noort, siis tulevikus võib õpilaste arv suureneda 850-ni."

Eesti ja vene õppekeelega munitsipaalhuvikool pakub täna huviharidust soovijatele kolmandast kuni üheksateistkümnenda eluaastani.

"Oleme uhked oma tantsu-, kunsti- ja muusikaringidele, pakume kitarri ja ukuleele, klaveri ja viiuli õpet. Meil saab õppida näiteks kaasaegset estraaditantsu, showtantsu, loovus- ja improtantsu. Mudilastele töötavad meil põnevad arendus- ja loovusringid," rääkis Zemenkova . "Uus maja aga võimaldab pakkuda senisest rohkem tehnikaringe ja loodusõpet, samuti avarduvad spordivõimalused. Suuremas saalis saame teha balletti, samuti soovime edasi arendada breiktantsu õpet."

Keskosa ühisruumide päralt

"Ühes hoonetiivas saavad kodu ja vastuvõturuumid linnaosa valitsus, näiteks sotsiaalosakond," ütles Võrk. "Teises hooneosas Põhja-Tallinna huvikeksus. Keskel saavad kõik kokku ja sinna tulevad ühiskasutatavad ruumid. Loomulikult ka kohvik!"

Belobrovtsevi sõnul on Kopli huvikooli oodatud lapsed ja noored üle linna, sest aadress pole huvikooli valikul osavõtusoovi kõrval oluline.

"Loomulikult, meie huvikoolid ei vali omale lapsi vaid lapsed valivad huvikooli," ütles Belobrovtsev. "Kui last teatud tegevus huvitab, saab ta tulla nii Kopli kui näiteks Kullo huvikooli Kristiines. Kuid Põhja-Tallinna lastel on geograafilistel põhjustel kahtlemata kõige mugavam tulla siia!"

"Kui endine lasteaiamaja on ajast ja arust ning väsinud, siis uue hoone ruumid on huvikooli õppevajadusi silmas pidades kõigiti läbi mõeldud," lisas Belobrovtsev. "See on hea uudis mitte ainult Kopli huvikoolile, vaid tervele Tallinna haridusvaldkonnale. Need ruumid on avaramad, on rohkem valgust ja funktsionaalust."
Linnosavalitsuse tiiva neljandal korrusel saavad ruume üürida mittetulundusühingud.

Kogukonna edendajad rahvale lähemale

"Meie eesmärk on, et kohalikud mtü-d oleksid linnarahvale võimalikult lähedal," lausus Võrk. "On ju tegemist eelkõige kogukonnamajaga!"

Põhja-Tallinna linnaosa vanem Peeter Järvelaid loodab, et nii tekib suurem koostöö ka ühingute endi vahel.

"Me loodame väga, et nende vahel tekib suurem koostöö, siiani on nad olnud mööda linnaosa laiali, igaühel väikesed ruumikesed. Nüüd nad saavad büroo ja nii huvikooli kui meie saalid meeskonnatöö jaoks. Saalid saavad olema ristkasutuses!" ütles Järvelaid. "Loodan, et uus maja võetakse omaks ja kõik ütlevad, et see on meie maja!"

Mittetulundusühingud saavad ruume rentida hoone idatiivas, kolmekorruselisse läänetiiba kolib Kopli Huvikool. Hoonele tagatakse mugav ligipääs ühistranspordiga, seal hulgas parkimiskohtade ning jalgrattaparklate näol.

Hoone projekteeris Esplan OÜ arhitekt Karina Mamontova eestvedamisel. Ehitustöid teostab RAMM Ehitus OÜ. Ehitustöödega alustati tänavu juulis ja hoone valmib 2021. aasta septembris. Hoone kogumaksumus on 8,3 miljonit eurot.

Uus maja valmib järgmise aasta sügisel.

Laadimine...Laadimine...