VAATA OTSE KELL 10: Sõõrumaa ja Fjuk manavad nutikast Tallinnast tulevikulinna

Tallinna linnavolikogu esimehe Tiit Teriku sõnul on täiesti loomulik, et linn areneb ning elanikud muutuvad üha teadlikumaks. "Võib-olla me seda igapäevaselt ei teadvusta, aga oleme oma innovaatiliste ja nutikate lahendustega tihtipeale muule maailmale eeskujuks."

Pilt: Arno Mikkor/ Tallinna Linnavolikogu

VAATA OTSE KELL 10: Sõõrumaa ja Fjuk manavad nutikast Tallinnast tulevikulinna

Toimetaja: Sandra Lepik

Tänasel Tallinna visioonikonverentsil arutletakse targa Tallinna tulevikustsenaariumite üle. Paneeldiskussioonis osalevad arhitekt ja urbanistika juhtivspetsialist Ignar Fjuk, kultuurigeograaf Helen Sooväli-Sepping, ettevõtja Urmas Sõõrumaa ja paljud teised. 

Tänavune Tallinna visioonikonverents "Tark linn ei saa kunagi valmis" toimub täna viimast päeva kella 10-12 siin. Igal päeval oli erinev teema: "Linnaarhitektuur ja linnaplaneerimine", "Tark linn: nutikas ja avalik ruum" ja "Tulevikuvisioon: tark linn ei saa kunagi valmis". Nii kohalike kui välisesinejate videoettekannetele järgneb paneeldiskussioon. 

Tallinna linnavolikogu esimehe Tiit Teriku sõnul on täiesti loomulik, et linn areneb ning elanikud muutuvad üha teadlikumaks. "Võib-olla me seda igapäevaselt ei teadvusta, aga oleme oma innovaatiliste ja nutikate lahendustega tihtipeale muule maailmale eeskujuks. Tänavune Tallinna visioonikonverents püüab leida vastust küsimustele, kuidas innovatsiooni, erinevat teadmist, kogutavaid andmeid ning nutikaid lahendusi muutuva ja uueneva elukeskkonna, aga eelkõige inimeste jaoks kasutada ja tööle panna," rääkis Terik.

Täna arutletakse targa Tallinna tulevikustsenaariumite üle. Paneelis osalevad Tiit Terik (Tallinna linnavolikogu esimees), Ignar Fjuk (arhitekt ja urbanistika juhtivspetsialist Tallinna linnas), Helen Sooväli-Sepping (kultuurigeograaf, Eesti inimarengu aruanne 2019/2020 peatoimetaja), Kadi Pärnits (AS Mainor juhatuse esimees), Andres Ojari (arhitekt ja Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonna dekaan) ja Urmas Sõõrumaa (ettevõtja). Kõigil kolmel päeval veab vestlust ajakirjanik Neeme Raud. 
 
Konverentsi koduleheküljel registreerunud külalistel on võimalik aruteludel ka ise küsimusi esitada. Ingliskeelsed videoettekanded on varustatud eestikeelsete subtiitritega.


III päev, 5. november 
Teema "Tulevikuvisioon"

  • Toomas Haidak (Tallinna strateegiaüksuse juht) "Arengustrateegia Tallinn 2035: roheline maailmalinn hoolivate inimestega"
  • Ignar Fjuk (arhitekt ja urbanistika juhtivspetsialist Tallinna linnas) "Tark linn ei saa kunagi valmis"
  • Paneeldiskussioon "Targa Tallinna tulevikustsenaariumid": Tiit Terik (Tallinna linnavolikogu esimees), Ignar Fjuk (arhitekt ja urbanistika juhtivspetsialist Tallinna linnas), Helen Sooväli-Sepping (kultuurigeograaf, Eesti inimarengu aruanne 2019/2020 peatoimetaja), Kadi Pärnits (AS Mainor juhatuse esimees), Andres Ojari (arhitekt ja Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonna dekaan), Urmas Sõõrumaa (ettevõtja). Väitlusjuht on ajakirjanik Neeme Raud.
Laadimine...Laadimine...