VIDEO! Helkurpuu Nõmmel aitab inimesed nähtavaks teha

Nikolai von Glehn Nõmmel inimestele eelmisel aastal helkureid jagamas.

Pilt: Dmitri Povilaitis

VIDEO! Helkurpuu Nõmmel aitab inimesed nähtavaks teha

Toimetaja: Toomas Raag / Video: Dmitri Povilaitis

"Tahame inimeste tähelepanu juhtida helkuri kandmise vajalikkusele, sest iga inimene on oluline. Soovime tähistada selle aktsiooniga kodanikupäeva," rääkis Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis.

Täna, 26.novembril tähistatakse kodanikupäeva, mille eesmärk on pöörata tähelepanu iga inimese olulisusele. Traditsiooniliselt on kodanikupäeval toimunud politsei ja maanteeameti eestvedamisel üle Eestiline ennetusüritus, mille käigus jagatakse helkureid neile kaasliiklejatele, kel see puudub. Sel aastal toimub aktsioon kontaktivabalt.

"Õhtud on muutumas järjest pimedamaks ja Nõmmel ringi liikudes on tihti näha, et paljud inimesed ei ole teinud ennast autojuhtidele nähtavaks. Soovime kõigile südamele panna, et turvalisus saab alguse igaühe panusest," sõnas Šillis.

Nõmme Kultuurikeskuse ees kutsub helkurit kandma Nikolai von Glehnilt isiklikult, lisaks tunnustatakse helkurikandjaid sooja glögi ja kommidega. Helkuriaktsioon Nõmme keskuses kestab täna kella 16:00st kuni 18:00ni ja helkuri saavad endale kõik soovijad kultuurikeskuse ees olevalt helkuripuult kontaktivabalt võtta.

Liiklusseaduse järgi on jalakäijal kohustus pimedal ajal või halva nähtuse korral kanda helkurit või muud valgusallikat.

Helkuritega toetavad Nõmme linnaosa valitsus, Politsei- ja Piirivalveamet ja Maanteeamet.

 

Laadimine...Laadimine...