VIDEO JA FOTOD! Raekoja platsi külastab sel aastal hologramm-jõuluvana

"Oluline on see, et vanalinna jõulumeeleolu otsima tulles oleksid inimesed ka üksteise suhtes hoolivad, hoiaksid distantsi ja kannaksid rahva seas maski," kinnitas abilinnapea Aivar Riisalu.

Pilt: Mats Õun

VIDEO JA FOTOD! Raekoja platsi külastab sel aastal hologramm-jõuluvana (1)

Toimetaja: Sandra Lepik / Video: Dmitri Povilaitis

"Hologramm-jõuluvana on üks Tallinna jõulu-uuendustest, mis loob pühademeeleolu, aga on samas igati turvaline lahendus," põhjendas abilinnapea Aivar Riisalu.

Esimesel advendil, 29. novembril kell 15, alustab Tallinnas Raekoja platsil tööd Eesti esimenehologramm-jõuluvana, kes jääb sinna 10. jaanuarini. Oma virtuaalse teisikuga on tema esimesel tööpäeval kaasas ka jõuluvana ise. 

19images

"Hologramm-jõuluvana on üks Tallinna jõulu-uuendustest, mis loob pühademeeleolu, aga on samas igati turvaline lahendus. Linn on koos partneritega sügisest saadik nuputanud, kuidas tuua muinasjutulised jõulud Tallinna ka koroona ajal ja tehnoloogia on meile abiks," ütles Riisalu. "Oluline on see, et vanalinna jõulumeeleolu otsima tulles oleksid inimesed ka üksteise suhtes hoolivad, hoiaksid distantsi ja kannaksid rahva seas maski."

Hologramm-jõuluvana loonud KNM Eesti OÜ juhatuse liikme Alfred Dudari sõnul on tegemist maailma esimese Hypervsn holograafilise projektsiooni tehnloloogia abil välitingimustesse disainitud hologramm-jõuluvanaga. "Uudne ja ainulaadne on Hypervsn tehnoloogia puhul ka see, et huvilistel on võimalik hologrammi filmida ning pildistada," lisas Dudar.

Hologrammi esmaesitlusel saab kuulda nii seda, kuidas jõuluvanal jõuludeks valmistumisega läheb, kui ka seda, miks Raekoja plats on just jõulude ajal üks väga eriline koht.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...