VIDEO JA GALERII! Põhja-Tallinna tervisekeskus toob ühe katuse alla erinevad arstid ja terviseteenused

Reedel asetati nurgakivi Lääne-Tallinna Keskhaigla (LTKH) koosseisu kuuluvale uuele Põhja-Tallinna tervisekeskusele.

Pilt: Ilja Matusihis

VIDEO JA GALERII! Põhja-Tallinna tervisekeskus toob ühe katuse alla erinevad arstid ja terviseteenused

Erki Varma / Video: Dmitri Povilaitis

"Siia tuleb üks nii oma sisu poolest kui ka vormi poolest väga kaasaegne tervisekeskus," rääkis Lääne-Tallinna Keskhaigla nõukogu liige Merike Martinson uue Põhja-Tallinna tervisekeskuse nurgakivi panemisel. "Loodame, et me saame avada järgmise aasta septembris."

Martinsoni kinnitusel rajab Lääne-Tallinna Keskhaigla (LTKH) juba neljandat tervisekeskust. "Nõmme, Haabersti, Mustamäe ja nüüd siis Põhja-Tallinn," loetles Martinsin. "Põhja-Tallinna inimesed kindlasti juba ootavad seda, sest siin olid varem tingimused ikka halvas mõttes äärmuslikud."

34images

Loodavasse Põhja-Tallinna tervisekeskusesse tulevad vastuvõturuumid kaheksale perearstikeskusele, milles on nimistuga perearste kokku 12, ning mitmetele LTKH eriarstidele ja erialaspetsialistidele. "Praegu me alles kogume arste. Mul on väga hea meel, et doktor Diana Ingerainen tuleb Haaberstist ning avab siin noorte arstidega filiaali," rääkis Martinson.

Lisaks on keskusesse planeeritud ka röntgen- ja ultraheliuuringute tegemise ning laboriuuringuteks vajalike proovide andmise võimalus. "Lisaks perearstidele igasugused eriarstid, taastusravi, psühholoogid. Muidugi siia tuleb apteek, siia tuleb ka ortopeediavahendite müük - nii nagu on teistes tervisekeskustes, eriti Mustamäe on üks väga hea näide," loetles Martinson.

Tema hinnangul tekib uue tervisekeskuse valmimisega piirakonda väga hea sünergia lähedal asuva sotsiaalkeskuse ja laste päevakeskusega. "Ma arvan, et see tuleb väga Põhja-Tallinna elanikkonna sõbralik tervisekeskus."

Osa suuremast plaanist

Perearst doktor Diana Ingerainen avaldas lootust, et saab juba aasta pärast uues tervisekeskuses tööle asuda. "Kui nüüd korraks unistada võiks, siis saagu sellest majast tõepoolest tervisekeskus. Et see maja hakkaks eelkõige tegelema ennetusega ja et meie inimesed ei peakski haigeks jääma."

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart selgitas, et tervishoiusüsteemi uuendamine on linna üldine suund. "Antud juhul on jutt eelkõige ruumide kvaliteedist, sest kaasaegne tervishoid ei ole mõeldav ilma kaasaegse ruumilise lahenduseta," rääkis Kõlvart, kes enda sõnul mäletab kunagise Põhja-Tallinna elanikuna ka Kopli polikliinikut, mis varem sellel krundil asus.

"Me näeme, et igas linnaosas peaks tekkima selline tervisekeskus, kus oleksid loodud vajalikud tingimused nii perearstidele kui ka eriarstidele," selgitas linnapea ja lisas, et meditsiiniteenuste arendamist tuleks vaadata Tallinna haigla loomise kontekstis. "Me näeme vajadust, et ka statsionaarne meditsiiniteenus oleks kõrgel tasemel Tallinna linnas. See on suund, mille me oleme valinud ja need on suuremad eesmärgid, mille nimel me praegu töötame."

Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaid nentis, et Põhja-Tallinna Tervisekeskuse nurgakivi panek on lõpuks üks kindel märk, et vana armas Kopli polikliiniku asemele kerkib tõepoolest uus ja moodne tervisekeskus. "Täna saame väga selgelt öelda, et vundamendi ja keldriosa ehitus on valmis ja me saame nurgakivi panna."

Tema sõnul on kõige olulisem, et koos uue keskusega tuleb piirkonda juurde arste. "Selge see, et kui tulevad noored arstid, kes on igal pool maailmas õppinud, töötanud väga heades tingimustes - nemad tahavad ka häid tingimusi kohe algusest. Ja selge see, et selline töökoht meelitab ka paremaid arste," rääkis Järvelaid ja avaldas lootust, et tervisekeskus lahendab Põhja-Tallinna arstide puuduse probleemi.

5,7 miljonit maksev kaasaegne hoone

Mapri Ehituse tegevjuht Tarmo Roos kinnitas, et uus hoone tuleb igati kaasaegne. "Tegemist saab olema A-energiaklassi hoonega. See tähendab, et on kasutatud energiasäästu ning taastuvenergia tehnilisi mõistlikke lahendusi nii projekteerimisel kui ehitamisel."

Roos kinnitas, et koos partneritega Vanalinna Ehitusest teevad nad kõik endast sõltuva, et tellijate unistused täita ning hoone õigel ajal avada. "Isiklikult pean väga oluliseks tervisekeskuste süsteemi ja perearstide inimestele lähedale toomist. Mul endal on, tahaks öelda, et maailma parim perearst ning ta on ka Põhja-Tallinnas," rääkis Roos.

Uus tervisekeskus ehitatakse aadressile Sõle 63 nüüdseks lammutatud Kopli polikliiniku asemele. Tervisekeskuse arhitektuurse lahenduse autor on arhitekt Indrek Saarepera OÜ-st Arhitektuuribüroo Visuaal, projekteeris Esplan OÜ ning hoonet ehitavad OÜ Mapri Ehitus ja OÜ Vanalinna Ehitus.

Põhja-Tallinna tervisekeskuse rajamine rahastatakse osaliselt Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest ja samuti LTKH omavahenditest. Ehitus läheb maksma ligikaudu 5,7 miljonit eurot.

Laadimine...Laadimine...