VIDEO JA GALERII! Tallinn tunnustas rahvusvahelistel olümpiaadidel osalenud õpilasi

"See jääb õpilastele paremini meelde, mitte ainult koroona pärast, vaid ka sellepärast, et nad esinesid väga õnnestunult ja kaitsesid meie linna ja riigi au," sõnas abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Pilt: Ilja Matusihis

VIDEO JA GALERII! Tallinn tunnustas rahvusvahelistel olümpiaadidel osalenud õpilasi

Toimetaja: Jaanika Valk / Video: Dmitri Povilaitis

"Märkimisväärne tulemus rõhutab, et haridustase Tallinnas ja Eestis on väga kõrge. Meie haridus on väga kvaliteetne ja mul on väga hea meel noorte inimeste üle, kes mitte ainult osalesid, vaid tõid ka medaleid," ütles õpilasi õnnitlenud abilinnapea Vadim Belobrovtsev

Täna toimus Tallinna Raekojas abilinnapea Vadim Belobrovtsevi tänuüritus rahvusvahelistel olümpiaadidel osalenud õpilastele. Vastuvõtule olid palutud ka õpilaste vanemad, juhendajad ja koolide direktorid.

28images

Vaatamata maailmas kehtivatele piirangutele korraldati rahvusvahelisi olümpiaade ka sel aastal, valdavalt leidsid need aset virtuaalselt. Toimusid keemia, matemaatika, bioloogia, informaatika ning loodusteaduste olümpiaadid, samuti Euroopa füüsikaolümpiaad, ning kõigil neil osalesid ka Tallinna õpilased.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul olid pealinna õpilaste tulemused, hoolimata kevadisest teistmoodi poolaastast, suurepärased. "Eesti koondisesse kuulus tänavu 13 Tallinna õpilast, kes võistlesid kuuel eri olümpiaadil ning kogusid ühiselt 11 medalit. See näitab, et distantsõppe mõjud on olnud kardetust leebemad ning Eesti haridus on jätkuvalt kõrgel tasemel. Andekad ja helge peaga noored särvad koroonaohu kiuste ning väärivad kindlasti tänu ja tunnustust ka linna poolt," rääkis Belobrovtsev.

Abilinnapea sõnul toimuvad järgmistel aastatel olümpiaadid juba loodetavasti harjumuspärasemas formaadis, kuid selline olukord jääb kindlasti kõigile ka paremini meelde. "See jääb õpilastele paremini meelde, mitte ainult koroona pärast, vaid ka sellepärast, et nad esinesid väga õnnestunult ja kaitsesid meie linna ja riigi au," sõnas Belobrovtsev.

Eesti koondisesse kuulus 13 õpilast 4 Tallinna koolist: Tallinna Reaalkoolist, Gustav Adolfi Gümnaasiumist, Tallinna Õismäe Vene Lütseumist ja Tallinna Tõnismäe Reaalkoolist. Kuuelt eri olümpiaadilt võideti kokku 11 medalit: 4 hõbe- ja 7 pronksmedalit. Kõige rohkem medaleid – 1 hõbeda ja 1 pronksi – pälvis Tallinna Reaalkooli õpilane Martin Rahe.

Rahvusvaheliselt olümpiaadilt tõid hõbemedali ka Jarl Patrick Paide, Nikita Žoglo ja Filipp Petuhhov. Pronksmedali vääriliselt esindasid Eestit Kaarel Kivisalu, Aleksandr Beditski, Claudia Olev, Anna Milena Linder, Ellen Marigold Roper ja Gregor Ludvig Kikas.

Edukalt osalesid olümpiaadidel ka Sofia Marlene Haug, Ralf Joosep Kask ja Marko Tsengov.

Informaatika olümpiaadil hõbemedali saanud Marko Tsengov Tallinna reaalkoolist peab informaatikat huvitavaks alaks ning plaanib selle erialaga siduda ka oma tulevikku. "See tundub huvitav ja olen näinud ka kuidas teised on sellega tegelenud ja huvi ise üles näidanud. Peale gümnaasiumi lõpetamist on mul plaanis minna ülikooli informaatikat õppima, võib-olla isegi välismaale," ütles Tsengov, et tema arvates on informaatika oluline juba praegu, aga selle valdkonna väärtus kasvab ajas veelgi.

Tsengov tunnistas, et koduõppele üleminek ei olnud kevadel tema jaoks väga meeldiv. "See oli väga rutiinne ja võitlesin sellega terve kooliaasta lõpuni, aga elasin üle ja on isegi selline tunne, et võiks vahepeal uuesti," ütles Tsengov, et vahelduseks võiks vahepeal distantsõpet edaspidigi proovida.

Laadimine...Laadimine...