VIDEO JA PILDID! Lauluväljakul vaadati üle talihooldustehnika valmisolek

Lume- ja libedustõrjeks sõiduteedel ja parklates on ettevõtetel valmis pandud kokku 46 sahk-puisturit ning jalgratta- ja jalgteede puhastamiseks 27 puisturiga sahktraktorit, lumevaalude teisaldamiseks on stardivalmis 7 lumerootorit.

Pilt: Albert Truuväärt

VIDEO JA PILDID! Lauluväljakul vaadati üle talihooldustehnika valmisolek

Toimetaja: Sandra Lepik/ Video: Dmitri Povilaitis

"Loodan, et sel aastal tuleb iga aastaaeg siiski õiget nägu ning eestlased saavad lõpuks rõõmustada lumerohke talve üle. Igatahes Tallinn on talviseks puhastusperioodiks valmis," ütles abilinnapea Kalle Klandorf.

Täna toimus Lauluväljakul Tallinna tänavatel kasutatava talihooldustehnika ülevaatus, kus tutvustati koristusmasinate valmisolekut algavaks hooajaks. 

39images

Klandorf tõdes, et eelmisel aastal jäi küll tali taeva, kuid aastad ei ole vennad. "Loodan, et sel aastal tuleb iga aastaaeg siiski õiget nägu ning eestlased saavad lõpuks rõõmustada lumerohke talve üle. Igatahes Tallinn on talviseks puhastusperioodiks valmis," ütles ta. "Meil on kõik tehnika olemas, kõik varud on täiendatud, on siis kloriidid või sõelmed. Ka väiksematele teedele oleme mõelnud ja oleme alustanud oma väikese üksuse moodustamist linna juurde, et vajadusel appi minna sinna, kus on kohe kiiresti vaja koristada."

Klandorfi sõnul on uudiseks üks sõiduautole külge pandud riistapuu, millega saab fikseerida, kui libe, märg  või kare on tee. Samuti võtab linn uudsena kasutusele Mini teeilmajaama, mis mõõdab õhutemperatuuri, õhuniiskust ja teepinna temperatuuri.

"Selle pealt me hakkame tegema hoiatusi ja ennustame ilma, mis saab öötundidel olema teetemperatuur näiteks," ütles ta. "Ja milline on võimalik tee seis. Et hooldeautod jõuaksid õigel ajal teedele ja libedus oleks ennetatud.Sellise miniatuurse ilmajaama saavad kõik linnaosad."

Koristusmasinaid eksponeerisid ja tehnikat tutvustasid Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti lepingupartnerid Tänavapuhastuse AS, Tallinna Kommunaalteenused OÜ ja Eesti Keskkonnateenused AS. 

 

Lume- ja libedustõrjeks sõiduteedel ja parklates on ettevõtetel valmis pandud kokku 46 sahk-puisturit ning jalgratta- ja jalgteede puhastamiseks 27 puisturiga sahktraktorit, lumevaalude teisaldamiseks on stardivalmis 7 lumerootorit. Peale selle veel väiketehnika kõnniteede ja ülekäigukohtade puhastamiseks ning muu spetsiaalne talvine tänavapuhastustehnika (kallurid, laadurid, jms). Komplekteeritud on ka käsitööbrigaadid (kokku 103 inimest), kes hooldavad neid objekte, kuhu masinad hästi ei pääse, näiteks ühistranspordipeatusi. Libedusetõrje jaoks on lepingupartneritel talveperioodi alguseks varutud kokku 11 300 tonni naatriumkloriidi, 25 tonni kaltsiumkloriidi ja 1100 tonni graniitsõelmeid, tänavaile on paigaldatud 31 puistematerjalide konteinerit. 

Linn on jaotatud viieks puhastuspiirkonnaks: ida ja lõuna piirkonnas (Lasnamäe, Pirita ja Nõmme) teeb töid Tallinna Kommunaalteenused OÜ, põhja ja lääne piirkonnas (Põhja-Tallinn, Kakumäe, Mustamäe, Kristiine ja Õismäe) AS Eesti Keskkonnateenused ning kesklinnas ja vanalinnas Tänavapuhastuse AS. Magistraalteedel ja ühistranspordi marsruutidega seotud tänavatel, samuti jalg- ja jalgrattateedel korraldab lume- ja libedusetõrje töid Tallinna Keskkonna-ja Kommunaalamet, väiksematel tänavatel ja sisekvartalites aga linnaosade valitsused. Tuleval aastal alustab tööd ka spetsiaalne linnapuhastusüksus, mis on linnapuhastuses vajalikuks lisajõuks. 

Laadimine...Laadimine...