VIDEO JA PILDID! Ratas: käreduse ja karmuse asemel saavutab poliitikas enam kannatlikkuse ja koostööga

"Selle asemel, et võõbata ruum punastest joontest kirjuks ning ajakirjanduse vahendusel ultimaatumeid esitada, oleme pidanud õigemaks probleemidesse süveneda ning koos oma partneritega lõpuks ainuõige otsuseni jõuda," rääkis peaminister Jüri Ratas. 

Pilt: Albert Truuväärt

VIDEO JA PILDID! Ratas: käreduse ja karmuse asemel saavutab poliitikas enam kannatlikkuse ja koostööga (1)

Toimetaja: Sandra Lepik

"Selle asemel, et võõbata ruum punastest joontest kirjuks ning ajakirjanduse vahendusel ultimaatumeid esitada, oleme pidanud õigemaks probleemidesse süveneda ning koos oma partneritega lõpuks ainuõige otsuseni jõuda," rääkis peaminister Jüri Ratas. 

Täna toimus Keskerakonna volikogu istung, kus tegi poliitilise ettekande Keskerakonna esimees Jüri Ratas. Ühtlasi täitub Ratasel tänase päevaga kolm aastat peaministri ametis.

22images

Pärast tänavu kevadel toimunud Riigikogu valimisi astus 29. aprillil ametisse 50. Vabariigi Valitsus, mille Eesti Keskerakond moodustas koos Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja Isamaa Erakonnaga. 

Tänaseks 209 päeva ametis olnud valitsus leppis kokku, et tegeleme peresõbraliku Eesti arendamise, sidusa ühiskonna loomise, teadmistepõhise majanduse edendamise, tõhusalt valitsetud ning vaba ja kaitstud riigi edasi viimisega, ütles Keskerakonna esimees Jüri Ratas Tallinnas volikogu istungi avakõnes.

"Oleme selle pisut enam kui poole aasta jooksul teinud olulisi otsuseid, aga näinud ka tõrkeid ja muresid," märkis Ratas. "Valitsused moodustatakse, kui erakonnad leiavad piisavalt koostöötahet ning programmilise ühisosa, mida koos ellu viia. Koalitsioonid lagunevad, kui kaob koostöösoov. Praegu on kõigist probleemidest hoolimata näha, et partnerid soovivad seda ühist osa väärtustada ning vajadusel kitsaskohtadele ühiseid lahendusi leida."

Sama joont on valitsus hoidnud ka praegu väga aktuaalses maaeluministri ümber toimuvas. "Selle asemel, et võõbata ruum punastest joontest kirjuks ning ajakirjanduse vahendusel ultimaatumeid esitada, oleme pidanud õigemaks probleemidesse süveneda ning koos oma partneritega lõpuks ainuõige otsuseni jõuda. Ma usun siiralt, et käreduse ja karmuse asemel saavutab poliitikas enam kannatlikkuse ja koostööga," ütles Ratas.

Kõik inimesed peavad riigi tuge tajume

Keskerakonna juhitud valitsused on toonud Eesti poliitikasse väga olulise pöörde – koos partneritega on tehtud palju olulisi otsuseid, mis eelnevalt olid takerdunud või tegemata jäänud, aga mida Eestimaa inimesed ootasid, rõhutas Ratas.

"Kõik need sammud on suunatud eelkõige õiglasema, sidusama ja solidaarsema riigi ehitamisele. Kõik meie inimesed peavad päriselt tundma, et Eesti riik on ka nende jaoks olemas. Seda nii väikestel saartel ja kaugetes valdades kui ka maakonnakeskustes ja suurtes linnades. Keegi meie hulgast ei tohi jääda maha või tunda, et riik ja ühiskond tema jaoks oluliste muredega ei tegele," ütles Ratas.

Keskerakonna juhitud eelmise valitsuse ametisoleku aega mahtus Eesti esimene eesistumine Euroopa Liidu nõukogus.

"See kujunes väga edukaks ning pälvis palju tunnustust ka meie sõpradelt ja partneritelt. Selle üheks tipphetkeks oli Tallinnas toimunud esimene Euroopa Liidu digitaalne tippkohtumine, mis tõi siia kokku Euroopa Liidu ja liikmesriikide juhid," rääkis Ratas.

Ratas tõstis esile ka Eesti lähiajaloo suurimat maksureformi, millega suurendati maksuvaba tulu 500 euroni.

"See andis suuremale osale meie tööinimestest igas kuus kuni 64 eurot rohkem raha pangaarvele, kasvatas väga paljude keskmist ja madalat palka teenivate inimeste igakuist sissetulekut ning parandas toimetulekut," märkis Ratas. "Enne seda oli tulumaksuvaba miinimumi aastate jooksul kergitatud vaid pisikeste sammudega, millel oli meie inimeste igapäevasele tegelikule hakkamasaamisele vaid väga minimaalne mõju."

Keskerakonna üks prioriteete on olnud lisavahendite suunamine tervishoidu, et lühendada ravijärjekordi ning tagada arstiabi parem kättesaadavus.

"See on raha, mida meditsiinivaldkonna erialaliidud olid aastaid oodanud ning millel on väga tegelik mõju meie tervishoiu arengule," lisas Ratas. "Oleme suutnud oluliselt panustada nii haridustöötajate, päästjate, tervishoiu- kui ka siseturvalisuse valdkonna töötajate palgatõusudesse. Nende inimeste panust Eesti riiki ja selle arengusse on võimatu ülehinnata. 

Samuti on Keskerakonna valitsuse ajal saanud teoks haldusreform, mis Ratase kinnitusel andis kohalikele omavalitsustele enam otsustusõigust ja rohkem rahalisi vahendeid.

"Haldusreformi kõrval oli märgiliseks otsuseks tasuta maakondliku ühistranspordi rakendamine. See pakkus paljudele maainimestele enam liikumisvõimalusi, mida on selgelt näidanud ka maakonnaliinide kasvanud sõitjate hulk," rääkis Ratas.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...