VIDEO! Ööpäevaga lisandus 44 koroonapositiivset testi, neist 27 Harjumaale

Terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma sõnul on sellel nädalal sissetoodud koroonaviiruse juhtusid 40.  

Pilt: Mats Õun

VIDEO! Ööpäevaga lisandus 44 koroonapositiivset testi, neist 27 Harjumaale

Toimetaja: Sandra Lepik / Video: Dmitri Povilaitis

Tallinna lisandus ööpäevaga 24 uut nakatunut. Harjumaa ühe juhtumi puhul on tegemist varasema haigestunu lähikontaktsega. Üks juhtum toodi sisse Prantsusmaalt, ülejäänud nakatumiste asjaolud on selgitamisel. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada kaheksat kollet.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1 651 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 44 testi tulemus osutus positiivseks. 

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 27 inimesel. Ida-Virumaale lisandus 13 ja Tartumaale, Pärnumaale ning Võrumaale üks. Ühel positiivse testi tulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht. Reeglina on sellisel juhul tegemist välismaalasega.

"Haigestumine on hetkel langustrendis. Eilsega võrreldes on toimunud stabiliseerumine, aga kui vaatame teise laine harja, siis sellest oleme nüüd üle," ütles Terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma.

Härma sõnul on stabiilne üldnumber tubli tunnustus inimestele. "Mõni nädal tagasi kui saatsime välja sõnumi, et olukord on kriitiline, siis täna nägime, et pingutus tasus end ära ja kandis vilja," lisas Härma, et statistika näitab, et inimesed on soovitusi kuulda võtnud.

"Liikuge kindlasti värskes õhus seni kuni on ilusaid sügisilmasid. Võtke ka oma vanaemad ja emad ning viige nad loodusesse ja naudime neid ilusaid ilmu, mis meil antud on," soovitas Härma inimestel värskes õhus viibida.

"Vaimsele tervisele tuleb samamoodi tähelepanu pöörata kui füüsilisele tervisele. Kui meie lähedased järgivad hästi reegleid, siis kiidame neid, sest see on suur töö. Noortematele tulevad uute reeglite omandamine kergemalt kui vanematele inimestele," lisas Härma.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 36,72

Tallinna lisandus 24 uut nakatunut. Harjumaa ühe juhtumi puhul on tegemist varasema haigestunu lähikontaktsega. Üks juhtum toodi sisse Prantsusmaalt, ülejäänud nakatumiste asjaolud on selgitamisel. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada kaheksat kollet, esimese töökoha koldega on seotud 42, teise töökoha koldega kaheksa ning kolmandas töökoha koldes on kaheksa haigestunut. Perekonna koldes on viis inimesest. Esimeses kooli koldes on kuus inimest.  Neljandas töökoha koldes on kuus nakatunut ning viiendas töökoha koldes viis inimest. Täna hommikul lisandunud teises kooli koldes on viis haigestunut.

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on 1 436 inimest, kellest 232 on haigestunud.

Ida-Virumaale lisandunud kahe juhtumi puhul toimus nakatumine hooldekodus, ühel juhul töökohas, ühel juhul koolis ja kuuel juhul läbi tuttavate- või perekontakti. Kaks juhtumit on sisse toodud Venemaalt. Ühe nakatumise asjaolud on veel selgitamisel. Ida regiooni tööpiirkonnas on seitse aktiivset kollet: Kohtla-Järve kooli koldega on seotud 11 ja Ida-Virumaa pereliikmete ja tuttavate koldega kaheksa inimest. Jõhvi kooli koldega on seotud üheksa ja Jõhvi hooldekeskuse koldega 21 haigestunut. Sillamäe kooli koldega on seotud 36 ja nii-öelda meelelahutusasutuse koldega on kokku seotud 10 haigusjuhtu. Narva töökoldes on seitse inimest.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on 760 inimest, kellest on haigestunud 152.

Võrumaale lisandunud nakatunu haigestus läbi perekontakti.  Rahvastikuregistri järgi Tartumaale lisandunud juhtumit on üle antud põhja regionaalosakonnale, sest inimene elab Harjumaal. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 474 inimest, kellest 57 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on kaks kollet – töökoha kolle Võrus 24 inimesega ja Jõgevamaa töökoha kolle 20 inimesega.

Pärnumaale lisandunud juhtum on  seotud nakatumisega läbi perekontakti. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on 66 inimest, kellest 18 on haigestunud.

Sissetoodud juhtumite arv on kasvanud

Härma sõnul on sellel nädalal sissetoodud juhte 40.  "Sellel nädalal tulid nakatunud inimesed peamiselt Venemaalt ja Ukrainast, aga ka Suurbritanniast, Austriast ja Poolast," ütles ta.

Kõigist riikidest saabunud inimestele kehtis isolatsioonikohustus. "Viirust tuvastati enamasti kohe alguses kui inimene riiki saabus, kas samal päeval või teisel. Vähem oli neid, kes tulid peale seitsmendat päeva," lisas Härma.

Üksikute juhtumite puhul jõuti testimiseni ka kümme päeva peale riiki sisenemist.

Haiglaravi vajab 29 patsienti

Tänase seisuga viibib haiglas 29 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on üks patsient. Koju saadeti kaks inimest. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kolm. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandund, kokku on Eestis surnud 71 koroonaviirusesse nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 524 COVID-19 haigusjuhtumit 510 inimesega. Tervenenud on 3 334 inimest. Neist 2 478 inimese (74,3%) haigusjuhtum on lõpetatud, 856 inimese puhul (25,7%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud üle 246 000 esmase testi, nendest 4 171 ehk 1,69 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata siit

Ärme kaota valvsust  

Eestis on koroonaviiruse levik kaks nädalat stabiilne olnud, kuid Euroopas kasvab viiruse levik kiirelt. Endiselt kehtib soovitus reisida vaid vältimatu vajaduse korral. 

Füüsiliselt tervena püsimiseks peame igapäevaselt hoolitsema ka oma vaimse tervise eest. Peaasi.ee kutsub kõiki inimesi vaimse tervise kuu jooksul lähedasele vahetut tähelepanu jagama: leida aega rääkimiseks, koos sportimiseks, loodusesse või jalutama minekuks või muuks ühiseks tegevuseks.

Avalikes siseruumides ja ühistranspordis, kus puutume kokku suurema hulga inimestega, on soovitus hoida distantsi. Tuletame meelde, et distantsi hoidmine on üks tõhusamaid viise nakatumist vältida.

Mask on täiendav kaitse distantsi hoidmisele, heale hügieenile ja mobiilirakendusele HOIA.

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa siit

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA mobiilirakendust alla laaditud 158 580 korda ja haigeks märkinuid on 108.

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.

Laadimine...Laadimine...