VIDEO! Tanel Kiik: kel vähegi võimalik, töötagu kodus

"Kui töö seda vähegi võimaldab, soovitame töötada kodus," ütles sotsiaalminister Tanel Kiik terviseameti kolmapäevasel pressikonverentsil.

Pilt: Dmitri Povilaitis

VIDEO! Tanel Kiik: kel vähegi võimalik, töötagu kodus

Vesta Reest / Video: Dmitri Povilaitis

"Kui töö seda vähegi võimaldab, soovitame töötada kodus," ütles sotsiaalminister Tanel Kiik terviseameti kolmapäevasel pressikonverentsil.

Nii Kiige kui terviseameti peadirektori asetäitja tervisekaitse alal Mari-Anne Härma sõnul on nakatumine Eestis praegu kasvutrendis. "Selliseid numbreid ei näinud me isegi mitte kevadel," ütles Kiik ja soobvitas kõigil olla eriti ettevaatlik. "Me peame võtma normiks selle, et kanname maski. Kui läheme ühistransporti, poodi või mujale, siis peaks käepärast olema mask, mille saab suu ette panna," ütles Kiik.

Härma sõnas, et kuigi Eesti mõistes on ööpäevaga lisandunud 208 haigestunut rekordiline, siis Euroopaga võrreldes on Eesti veel suhteliselt madalal tasemel.

Tallinn ja Harjumaa on murelasteks

Härma kinnitusel on peamised haigusjuhud Harjumaal ja Ida-Virumaal ning see peegeldab pikemaajalist trendi. "Kollete arv on kõrgem Tallinnas ja Ida-Virumaal ehk 19 kollet Põhja regioonis ja Ida regioonis kokku seitse kollet. Kolletest domineerivad töökohakolded, erinevad pere- ja peokolded," tõdes Härma.

Härma sõnul lisandusd möödunud nädalal 60 protsenti juhtudest just lähikontaksete ringi. "Need inimesed olid juba isolatsioonis, olid lähikontaktsed ja osutusid ise nakatunuteks. Osakaal, kes lisanduvad lähikontaksete ringi, väheneb. Üksikuid haigusjuhte tuleb meile juurde ja nende osakaal on suurenemas Tallinnas ja Harjumaal," nentis Härma, kelle sõnul suureneb Tallinnas ja Harjumaal teadmata nakkusallikaga inimeste arv.

"Kogu Euroopa haigestumus on kiires kasvutrendis. Eesti on hetkel Baltikumi kõige madalama haigestumisega riik ning Soome, Norra on enamvähem samal tasemel, kuid jõudsalt kasvab Venemaa haigestumus ning sissetoodud juhtusid on enim Venemaalt ja Ukrainast," ütles ta.

Jõulupeod tasub ära jätta

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2660 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 208 ehk 7,8 protsendi testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 107 inimesel. Ida-Virumaale lisandus lisandus 49 ja Tartumaale 11 uut nakatunut.

Sotsiaalminister muretses oma sõnavõtus ka peagi saabuvate jõulude pärast. "Tahaksin öelda, et ärme korralda suuri pidusid ning oleme pigem oma pere ringis," ütles Kiik.

Laadimine...Laadimine...