Tallinn

VIDEO! Koroonaviirus on jõudnud linna ametiasutustesse

VIDEO! Koroonaviirus on jõudnud linna ametiasutustesse

„Me näeme igapäevaselt Tallinnas nii suuri nakatumisnumbreid nagu neid on igal pool mujal kokku. Loomulikult mängib siin rolli tihe asustus, Tallinnas asuvad ka suured ametiasutused, suured koolid, lasteaiad,“ ütles Tallinna koroonaviiruse epidemioloogiliste ennetusmeetmete väljatöötamise ja rakendamise koordinaator Ester Öpik.

VIDEO! Räämas Volta kvartalist saab peagi moodne elu- ja ärilinnak

VIDEO! Räämas Volta kvartalist saab peagi moodne elu- ja ärilinnak

Põhja -Tallinna linnaosa vanema Peeter Järvelaiu sõnul saab kvartal olema linlastele meelepärane, kui see suudetakse teostada arvestades kohalike elanike vajadustega. "Tegemist on järjekordse suure tööstusalaga, mis on olnud kõigi jaoks suletud suurte aedadega," tõdes Järvelaid saates "Tallinna Panoraam". 

TUHANDED VRAKID: Nö surnud autosid tekitavad inimeste ihnsus, lohakus, koroonaviirus ja Leedu "autotööstus"

TUHANDED VRAKID: Nö surnud autosid tekitavad inimeste ihnsus, lohakus, koroonaviirus ja Leedu "autotööstus" (1)

"Tornmaja hoovis ühendab üks vanaema meeldiva kasulikuga – kui ta läheb pärast lõunat õue värsket õhku hingama, seisab pere parkimiskohal, et seda omade kojutulekuni vabana hoida," kirjeldab ühistutegelane Raimo Jõgeva pildikest argipäevast. Samal ajal kui paneellinnaosades iga parkimiskoha pärast võideldakse, hoiavad ruumi kinni vähemalt tuhanded "surnud" sõidukid. Asjatundjate meelest vajame uut üle-eestilist romupoliitikat.

ABI NÕRGEMATELE: Kohtumine paavstiga viis kodutu teistele supikööki appi

ABI NÕRGEMATELE: Kohtumine paavstiga viis kodutu teistele supikööki appi

"Supiköök on mulle päästerõngaks," kinnitab töövõimetu Aleksei häbenemata. "Olen küll invaliid, kuid käin siin iga nädal hea meelega abiks, ei taha kodus käed rüpes istuda," lisab Vladimir. Supiköögi abi vajavad teiste seas paljud kõrgharidusega pensionärid, üksikuks jäänud inimesed ja paljulapselised pered.

VIDEO! Abilinnapea Võrk: Tallinn vajab rohkem üürimaju

VIDEO! Abilinnapea Võrk: Tallinn vajab rohkem üürimaju (2)

„Riigil on küll üürimajade ehitamise programm, aga need asuvad enamjaolt väljaspool Tallinna ning pealinn üürimajade ehitamiseks riigilt tuge ei saa. Loomulikult tahaks meiegi, et meil oleks neid üürimaju rohkem,“ sõnas abilinnapea Eha Võrk saates „Siin Tallinn“. „See kõik pole ainult raha taga, ressurss on lisaks rahale ka maa, aga Tallinna linna maafond on peaaegu olematu."

Nõmme keskuse areng on sisse saanud uue hoo

Nõmme keskuse areng on sisse saanud uue hoo (5)

"Rajamisel on Nõmme gümnaasiumi spordihoone aadressile Põllu 68 ja see valmib käesoleva aasta jooksul. Tänu sellele paranevad Nõmme koolide õpilaste, aga ka elanike sportimise tingimused," sõnas Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis.

TLT hangib 16 sõidukit erivajadustega inimeste veoks

TLT hangib 16 sõidukit erivajadustega inimeste veoks

„Väljakuulutatud hanke eesmärk on saada kasutusrendi alusel sõidukiparki juurde 16 uut invatranspordiks sobilikku väikebussi, mille tulemusena uuendame korraga liigi 50 protsenti invatranspordi bussipargist. Loodame uued invatranspordi sõidukid kasutusse saada hiljemalt 2021 aasta suve lõpuks,“ sõnas TLT juhatuse esimees Deniss Boroditš.

VIDEO: Tallinn suurendab restaureerimistoetusi

VIDEO: Tallinn suurendab restaureerimistoetusi

"Sellest aastast on miljööväärtuslike ehitiste kohta võimalik esitada restaureerimistoetuse taotlus, mis hõlmab korraga kõiki hoone ajaloolise välisilme restaureerimistöid," sõnas abilinnapea Andrei Novikov.

FOTOD JA VIDEO! Volta kvartal saab uue ilme

FOTOD JA VIDEO! Volta kvartal saab uue ilme

"Volta kvartali ja lähiümbruskonna elanikele kavandatakse uus lokaalne kaubanduskeskus ning luuakse uusi töökohti kavandatavates büroohoonetes. Terviklikuks muudavad elukeskkonna pargialad ning rajatav lastehoid ja lasteaed," sõnas abilinnapea Andrei Novikov.  

VIDEO! Vanalinna saab avastada põnevate valgusradade kaudu

VIDEO! Vanalinna saab avastada põnevate valgusradade kaudu

"Selle valgustuse eesmärk oli välja tuua just seda ilusat linnamüüri ja torne. Ühtlasi on sellel projektil ka keskkonnateadlik aspekt, nimelt kasutati hästi läbi mõeldud ja säästlikke lahendusi, millega saavutati muljet avaldav energia kokkuhoid. Aga peamine eesmärk oli ikkagi vanalinna müüri välja toomine, et see oleks pimedas ilusam ja kõigile hästi näha," lausus Merko Infra projektijuht Ragnar Nõmmela.

Haaberstis tunnustati linnaosa haridustöötajaid
Haridus Tallinn

Haaberstis tunnustati linnaosa haridustöötajaid

"Seoses koroonaviiruse levikuga on keeruliseks kujunenud õppeaastal tulnud uute õppimisvõimalustega kohaneda nii hariduströötajatel, lastel kui ka lapsevanematel," ütles Haabersti linnaosavanema ülesannetes olev linnaosa vanema asetäitja Oleg Siljanov. 

FOTOD! Linnaosa valitsuse ametnikud kohtusid mustamäelastega välikontoris

FOTOD! Linnaosa valitsuse ametnikud kohtusid mustamäelastega välikontoris

"Tervitasime kaaslinlasi Eesti Vabariigi saabuva 103. aastapäeva puhul ja kutsusime neid üles tähistama vabariigi aastapäeva kitsas pereringis. Vestlesime mustamäelastega ka päevakajalistel teemadel" ütles linnaosa vanem Lauri Laats ja lisas, et paljud inimesed, kes telgi juurde tulid, tundsid rõõmu, et linnaosavalitsus on taas välikontoriga tänavale tulnud.

Pae järve jääle minek on keelatud

Pae järve jääle minek on keelatud

Päevase keskmise temperatuuri tõustes on Pae järve jää muutunud hapraks ja ähvardab jalgade all murduda. Lasnamäe linnaosavalitsus palub elanikel mitte minna õhukesele jääle, seades oma elu asjatult ohtu.

Lasnamäele tuleb uudne kogukonnamaja

Lasnamäele tuleb uudne kogukonnamaja

"Endise Paekaare Gümnaasiumi asemele rajatav asutus hakkab pakkuma rohkem kui raamatukogu, noortekeskuse ja meistrikodade teenust," ütles linnaosa vanem Vladimir Svet. "See hakkab olema elav kooslus, mille kujundamises ja juhtimises hakkavad olulist rolli mängima kohalikud elanikud ise."

VIDEO! Linn toetab taas erahuvikoolide tegevust

VIDEO! Linn toetab taas erahuvikoolide tegevust

"Loomulikult on erahuvikoolid olulised kuna seal pakutakse huviharidust, mida Tallinna munitsipaalkoolidest ei leia," selgitas abilinnapea Vadim Belobrovtsev. "Seal töötavad professionaalid ja toetame neid, et meie lapsed saaksid erinevat huviharidust ja neil oleks laiem valik."

Laadimine...Laadimine...