Tallinn

VIDEO! Koduarstibrigaad leevendab kiirabi koormust

VIDEO! Koduarstibrigaad leevendab kiirabi koormust

Hilissügisel käivitus Tallinnas koduarstibrigaadi projekt, mis on loodud kuni 8-aastaste laste jaoks. Vanemad saavad ägedate haigussümptomitega lapsele brigaadi koju kutsuda nädalavahetuseti, kui pole võimalik perearsti juurde minna. Uurisime kuidas teenus sujunud on. 

VIDEO! Tallinn valiti 2021. aasta parimaks kaugtöölinnaks

VIDEO! Tallinn valiti 2021. aasta parimaks kaugtöölinnaks (1)

"Seda toetav reaalne ja pikaajaline digiriigi kogemus, riiklik start-up-viisa ning e-residentsus laiemalt annavad kaugtöö tegijatele suurepärase võimaluse kiirelt muutuvas globaalses digiühiskonnas mugavamalt oma ettevõtmisi korraldada," kommenteeris Tallinna Strateegiakeskuse Tulevikulinna büroo juht Toomas Türk reisiportaali Big Seven Travel koostatud edetabelit.

Kristiines alustati hoovidest lume väljavedamisega

Kristiines alustati hoovidest lume väljavedamisega

Esmaspäeval, 18. jaanuaril alustas Kristiine linnaosavalitsuse lepingupartner suurte kortermajade hoovides ja kitsastelt kõrvaltänavatelt lume välja vedamisega. Tööd jätkuvad selle nädala jooksul ja palume tööde teostamise ajaks oma auto mujale parkida. 

Pirita elanike arv ületas 19 000 piiri

Pirita elanike arv ületas 19 000 piiri

"19 000 on oluline verstapost. Jõudsalt kasvanud Pirita linnaosa elanike arv näitab, et oleme väga hinnatud elukeskkond neile, kes otsivad kesklinna lähedust metsarikkas ja merega piiritletud turvalises elukohas," ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. Ta täpsustas, et viimase 17 aastaga on Pirita elanikkond kasvanud ligi 10 000 inimese võrra – 2003. aastal elas Pirital 9384 inimest.

VIDEO! Täna algab kaasava eelarve rahvahääletus

VIDEO! Täna algab kaasava eelarve rahvahääletus

Tallinna kaasavasse eelarvesse esitatud ideede rahvahääletus algab tänal ja kestab 31. jaanuarini, hääletuse tulemused selguvad 1. veebruaril.  Paljud ettepanekud olid seotud vaba aja veetmisega – treeningplatsid, jõusaalid, mängu- ja spordiväljakud igas vanuses inimestele. Ettepanekute hulka mahtus ka tänavate valgustamise, rajakatete uuendamise või liiklusturvalisuse tähelepanekud. 

ARHITEKTUURIAJALOOLANE: Maarjamäe memoriaal tuleb säilitada

ARHITEKTUURIAJALOOLANE: Maarjamäe memoriaal tuleb säilitada (3)

"Ma ei näe ühtegi põhjust, miks Maarjamäe memoriaali ei peaks renoveerima," ütleb arhitektuuriteadlane Epp Lankots. "Nüüd peaksime olema juba õppinud sellele kompleksile rahulikuma pilguga vaatama." Tema sõnul on nõukogude pärandiga samalaadseid vaidlusi varem põhjustanud baltisakslastest jäänud mälestised. Linn tahab hiljemalt 2023. aasta lõpuks korda teha Maarjamäe memoriaali ja tööga võimalikult ruttu pihta hakata.

Neeme Raud "Siin Tallinnast": Tahame inimesi rohkem aidata!

Neeme Raud "Siin Tallinnast": Tahame inimesi rohkem aidata!

"Kuna käes on eriline aasta, soovime tänavu rohkem näidata, kuidas ja kust saab Tallinnas abi. Tallinnal on väga palju toetusi ja abivõimalusi, aga võib-olla kõik ei tea neid," tutvustas Neeme Raud oma juhitavat saadet "Tallinna kodanikud", mis alanud aastal saab uue nime, kolib Kanal 11-sse ja hakkab eetris olema kell 21.30.

MEREÄÄRE AVAJA REBECCA KONTUS: Mulle meeldib avar silmapiir ja vabadus

MEREÄÄRE AVAJA REBECCA KONTUS: Mulle meeldib avar silmapiir ja vabadus

"Tahtsin noorena saada piloodiks või tüürimeheks," ütleb laulja Rebecca Kontus, kes esindas 2005. aastal Eestit Eurovisioonil tüdrukuteansambli Suntribe koosseisus. Hoopis vähem teatakse, et just tänu tema mängulisele fantaasiale võime Noblessneri sadamalinnakus tunda end mõnusalt punaste kraanavalgustite ja paadikujuliste pinkidega moodsas linnaruumis. 

Selgunud on Lasnamäe jõuluakende konkursi võitjad

Selgunud on Lasnamäe jõuluakende konkursi võitjad

„Tänan kõiki Lasnamäe elanikke, kes nägid sel pühadega kokku langenud keerulisel ajal vaeva oma akende kujundamisega, aidates kaasa piduliku meeleolu loomisele linnaosa tänavatel. Märkimisväärsed on eranditult kõik konkursile saadetud fotod, nii mõnegi neist on tõeline kunstiteos,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Svet. 

Pirital saab kõiki talverõõme nautida

Pirital saab kõiki talverõõme nautida

„Tänu viimaste päevade maha sadanud lume ja külmakraadide tõttu saab Pirita spordikeskuse juures ja terviseradadel nautida kõiki talverõõme – suusatada, kelgutada, uisutada. Liikumine aitab maandada stressi ja annab omamoodi lisaenergiat. Talvised sportlikud harrastused tagavad hea tervise ja need on ka lõbusad. Positiivsed emotsioonid on praegusel ajal eriti tähtsad,” sõnas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat ja kiitis, et võimalused Pirital talisporti harrastada on väga head.

VIDEO: Häirenupu teenus laseb eakatel kauem kodus elada

VIDEO: Häirenupu teenus laseb eakatel kauem kodus elada

Paljud eakad on sunnitud hooldekodusse kolima, kuna nõrga tervise tõttu on ohtlik üksi elada. Esineda võib kukkumist või terviserikkeid, mille puhul pole võimalik telefonini jõuda, et abi kutsuda. Selle mure võib lahendada häirenupu teenus, mis on Tallinnlastele tasuta.

VIDEO! Rahumäe Põhikool saab uue spordiväljaku

VIDEO! Rahumäe Põhikool saab uue spordiväljaku

"Juba ettevalmistustööd käivad hoolimata lumistest oludest, et suvel saaks alustada Rahumäe Põhikooli sisehoovi uue multifunktsionaalse spordiväljaku ehitamist. Väljak tuleb kunstmuru kattega ja jalgpalliväravatega. Spordiväljak saab kasutusse võetud nii kehalise kasvatuse tundide kui ka õuesõppe läbi viimiseks, aga loodetavasti ka kogukonnale õppevälisel perioodil," ütles Nõmme linnaosa vanem Grete Śillis.

VIDEO! Aina rohkem loomi jõuab Tallinna loomade varjupaigast tagasi koju

VIDEO! Aina rohkem loomi jõuab Tallinna loomade varjupaigast tagasi koju

Tallinna kodutute loomade varjupaika jõuab igal aastal keskmiselt tuhande looma ringis. Rõõm on aga tõdeda, et aasta aastalt leiab aina enam loomi tee ka koju tagasi. Põhiliselt on just koerad ja kassid need, kes oma peremehega uuesti kohtuvad. Põhjus, miks üha rohkem kasse koju jõuab, on kindlasti see, et inimesed kiibistavad oma loomi rohkem ja otsivad ka ise aktiivselt oma lemmikuid taga.

Mupo: kuidas lund koristada, kui kohalik elanik on pigem takistajaks?

Mupo: kuidas lund koristada, kui kohalik elanik on pigem takistajaks? (3)

Täna hommikul põrkus Põhja-Tallinnas lumekoristustöid teostav firma ebameeldiva takistusega - vaatamata alalistele liikluskorraldusvahenditele, jätta tänav koristustöödeks vabaks vägagi lühikeseks ajavahemikuks, oli tänav autosid täis. Näiteks Nisu tänaval oli koristustöid takistavaid autosid lausa 16, Õle tänaval oli samuti koristust takistavaid sõidukeid.

VIDEO! Tallinna uudised neljapäeval, 14. jaanuaril

VIDEO! Tallinna uudised neljapäeval, 14. jaanuaril

Mitmed Tallinna koolihooned on sel aastal remondis, et minna uuele õppeaastale vastu paremates tingimustes. Varsti on linnal enamus koole esimese ringiga korda tehtud ja võib asuda uuele tiirule. Mere ääres jalutada on mõnus ja selleks tekib üha enam võimalusi. Kassid ja koerad jõuavad aina tihedamini varjupaigast koju tagasi.

VIDEO! Tallinn soovib veelgi enam avada mereäärt linlastele

VIDEO! Tallinn soovib veelgi enam avada mereäärt linlastele

"Mida siin veel enam teha või avada, vaadake kui palju siin avarust ja ruumi on," ütles Reidi teele jalutama tulnud 93-aastane Ludmilla. "Kuidas mujal on, näiteks Koplis, ma ei tea, sest elan kesklinnas. Olen paar-kolm korda sattunud Stroomi randa ja näinud, et sealgi on mereäär rahvale avatud ja keskkond on seal vägagi mõnus ning soosib sportimist – jalutamist." 

ETTEVAATUST! Katustele koguneb lund ja jääpurikaid

ETTEVAATUST! Katustele koguneb lund ja jääpurikaid

"Alanud aasta on toonud meile tõelise talve. Ent lisaks talverõõmudele toovad jää ja lumi kinnistuomanikele kohustuse puhastada enda kinnistu ning kinnistu ja sõidutee vahel asuv kõnnitee lumest ja jääst ning teha libedusetõrjet," sõnas Kristiine linnaosavanem Jaanus Riibe.

Nõmme linnaosa valitsus alustab lume väljavedu

Nõmme linnaosa valitsus alustab lume väljavedu

Rohkelt maha sadanud lume tõttu algab homsest Nõmmel vallidesse kuhjatud lume väljavedu. Töödega alustatakse nende tänavate äärest, kus toimub sõiduteega paralleelselt parkimine või sõidutee ääres asub kergliiklustee.

Kõlvart: Tallinna linn meelehea eest otsuseid ei langeta

Kõlvart: Tallinna linn meelehea eest otsuseid ei langeta

"Kinnitan, et linnavalitsus ei ole teinud mitte ühtegi otsust selle eest, et keegi toetaks Eesti Keskerakonda kohaliku omavalitsuse valimistel. Linnavalitsus lähtub otsuste langetamisel Eesti Vabariigi seadustest ja Tallinna linna huvidest. Linnavalitsus mõjuvõimuga ei kauple," rõhutas Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. 

Laadimine...Laadimine...