Isamaa Kristlaste Ühendus esitas Tallinna meeri kandidaadiks Solmani

Tallinna linnapea kandidaadiks esitatud Riina Solman.

Pilt: Mats Õun

Isamaa Kristlaste Ühendus esitas Tallinna meeri kandidaadiks Solmani

Pealinn

"Riina näitas ennast rahvastikuministri ametis väga heast küljest, tegeledes ühtaegu mitmekeelse kogukonna, kodanikuühiskonna kui globaalse eestluse küsimustega, samas ajal viies jõudsalt ellu pere- ja rahvastiku kestvust toetavaid poliitikaid," ütles Isamaa Kristlaste Ühenduse esimees Avo Üprus.

Isamaa Kristlaste Ühenduse juhatus esitas Isamaa Tallinna piirkonnale ja erakonna eestseisusele pöördumise, millega esitab enda poolt Tallinna linnapea kandidaadiks pikaaegse erakonna liikme, ühenduse aseesimehe ja endise rahvastikuministri Riina Solmani, vahendab BNS.

Üpruse sõnul vajab Tallinn tugevat empaatiavõimelist juhti, kes suudab hoolivalt, aga kindlakäeliselt tegeleda ka eesti õppekeele küsimusega Tallinna haridusasutustes.

"Riina puhul on kõik need küljed esindatud. Oleme jälginud ja kaasas olnud ka tema teenimisel Oleviste Hookande heategevusprojektides, mida ta on teostanud juba 20 aastat Tallinna puudustkannatavate inimeste huvides. Usuasjade eest vastutava ministrina oli tema vaieldamatu tugevus austus ja lugupidamine kõigi uskkondade suhtes," lisas Üprus.

Isamaa Kristlaste Ühendus on loodud 2012. aastal. Ühendus lähtub rahvuslik-konservatiivsest maailmavaatest, demokraatlikest põhimõtetest, kandes isamaalisi ja kristlikke väärtusi. Ühenduse väärtused lähtuvad kristlikest traditsioonidest, mille aluseks on pere, kodu, usk, isikuvabadused ja isamaa. Isamaa Kristlaste Ühendusse kuulub üle saja liikme, teiste erakondadega võrreldes kuulub sinna enim kirikuõpetajaid.

Möödunud nädala lõpus esitas ka Isamaa naiskogu laiendatud juhatus Tallinna linnapea kandidaadiks Riina Solmani.

Laadimine...Laadimine...