Kallas: eakamad soovivad personaalsemat lähenemist vaktsineerimise osas

Peaministri sõnul on Tallinn suur linn ning kui vaktsineerimine on korraldatud Lasnamäel, siis Nõmmel elav eakas ootab, kuniks vaktsineerimine pigem tuleb tema kodu lähedale. 

Pilt: Ilja Matusihis

Kallas: eakamad soovivad personaalsemat lähenemist vaktsineerimise osas (1)

Toimetaja: Sandra Lepik

"Õppetund on see, et kui me teeme suurvaktsineerimisi, siis vanemad inimesed, keda me eelkõige soovime praegu vaktsiini defitsiidi tingimustes vaktsineerida, tahavad personaalsemat lähenemist," sõnas peaminister Kaja Kallas.

Kallas ei nõustunud väitega, et vaktsineerimise korralduses valitseb korralagedus, valitsusjuhi hinnangul kulgeb vaktsineerimine Eestis edukalt, vahendas BNS. 

Vastes kolmapäeval riigikogu liikmete küsimustele sõnas peaminister, et ta pole nõus hinnanguga, nagu oleks vaktsineerimine "täielik korralagedus." Kallase sõnul kulgeb vaktsineerimine Eestis edukalt ning vaktsineeritud on juba 21 protesenti täisealisest elanikkonnast. 

Peaminister nentis, et vaktsineerimine on seotud tarnetaga. "Doose on tulnud vähem, seetõttu me tegutseme vaktsiini defitsiidi tingimutes. Me oleme kokku leppinud, et kaks kolmandikku peab vähemalt minema riskirühmade vaktsineerimiseks ja üks kolmandik eesliinile. Kui meil on tulnud vaktsiine vähem, siis me oleme selle vaktsineerimisega siis peatanud just eesliinil, et saaks meditsiinisüsteemi koormuse alt välja vaktsineerida just riskirühmi," ütles Kallas.

Kallas tõi esile, et eelmisel nädalal oli eesmärgiks vaktsineerida 40 000 inimest ning vaktsineeriti 41 000 inimest. Pühadeaegsel kolmel päeval oli eesmärgiks vaktsineerida 20 000, vaktsineeriti 17 000. Kallase sõnul oli viimasel puhul peamiseks põhjuseks see, et vanemaealisi ei õnnestunud piisavalt kätte saada.

"Sellest nädalavahetusest on õppetund. Õppetund on see, et kui me teeme suurvaktsineerimisi, siis vanemad inimesed, keda me eelkõige soovime praegu vaktsiini defitsiidi tingimustes vaktsineerida, tahavad personaalsemat lähenemist. Nad tahavad seda, et nad saaksid perearstiga suhelda ja nad tahavad ka seda, et nad saaksid kodu lähedal seda teha," ütles Kallas.

Kallas sõnas, et mitmes linnas, nagu näiteks Pärnus, kulges nädalavahetusel vaktsineerimine edukalt. Peaministri sõnul on aga Tallinn suur linn ning kui vaktsineerimine on korraldatud Lasnamäel, siis Nõmmel elav eakas ootab, kuniks vaktsineerimine pigem tuleb tema kodu lähedale. 

Kiik: oli nii probleeme kui ka õnnestumisi

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik sõnas riigikogu liikmete küsimustele vastates, et nädalavahetusel korraldatud massvaktsineerimise puhul oli nii "murekohti, probleeme ja õnnestumisi". Samas ei nõustunud Kiik küsija hinnanguga, et tegu oli läbikukkumisega.

Kiik sõnas, et nädalavahetusega vaktsineeriti üle 17 000 inimese ning kaks kolmandikku vaktsiini saanutest olid vanemad kui 60 eluaastat. Kiik lisas, et kokku vaktsineeriti eelmisel nädalal üle 40 000 inimese. Ta toonitas, et vaktsineerimisvõimalust tuleb pakkuda võimelikult kiiresti, aga keskenduda tuleb riskirühmadele.

Kiik sõnas, et esmased järeldused nädalavahetuse massvaktsineerimisest on tehtud.

Ta nentis, et teatud vaktsineerimiskeskus oli eakate huvi oodatust väiksem. Samuti tuleb Kiige sõnul vaktsineerimisvõimalusest piisavalt pikalt ette teada anda, kuid see aga sõltub tarnetest.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...